Skocz do zawartości

Pierwszy zestaw stereo - prośba o propozycje na ok 10.000zł


elmartinez

Recommended Posts

Witam serdecznie. Przymierzam się do zakupu zestawu stereo, dlatego proszę o wstępną pomoc zanim wybiorę się na odsłuchy.

Zestaw postawiony będzie w pokoju o powierzchni ok. 22m2. Pokój jest w kamienicy i jest wysoki ok. 3,3m. Przesyłam rzut pokoju dla lepszego zobrazowania:

image.png.9bf74b7db0d194a58d11f0fca3f2867a.png

W chwili obecnej nie mam sprecyzowanych planów co do producenta. Bardziej zależy mi na tym aby dowiedzieć się Waszych propozycji przed tym zanim pojadę na odsłuch.

Kwota jaką chciałbym wydać to max ok. 10.000zł. Jeśli będą propozycje droższe, ale warte uwagi to rozważę podwyższenie budżetu.

Od zestawu oczekuję:

- możliwości odtwarzania muzyki np. ze Spotify, ewentualnie Tidal

- możliwości podłączenia do telewizora,

- jeśli są takie zestawy z możliwością podłączenia radia internetowego po wifi lub Ethernet, ewentualnie wbudowane radio to będzie to dodatkowy atut 😉

Głównie słucham muzyki house, techno, muzyka elektroniczna. Zależy mi na wyrazistym i mocnym basie - chciałbym aby był on fajnie słyszalny nawet jak muzyka będzie grała cicho. Oczywiście głośniejsze granie też powinno być czyste i wyraźne. Dodam tylko, że lubię słuchać głośno muzyki dlatego zależy mi na mocniejszych kolumnach.

Od siebie dodam, że jestem laikiem dlatego proszę o wyrozumiałość. Jeśli jest coś co powinienem uszczegółowić to proszę pisać. 

Jeśli uda się zebrać 3-4 takie propozycje to będę wiedział w co pierwsze uderzać w salonie na odsłuchu. 

Dziękuję

Marcin

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko oglądać TV i słuchać muzyki siedząc przy stole moim zdaniem. Chcąc mieć fajne centrum że tak powiem domowej rozrywki tv i kolumny bez regału na jednej ze ścian 4600, sofa naprzeciwko, stół ustawić gdzieś tak żeby nie przeszkadzał 

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, marcinmarcin napisał:

Ciężko oglądać TV i słuchać muzyki siedząc przy stole moim zdaniem. Chcąc mieć fajne centrum że tak powiem domowej rozrywki tv i kolumny bez regału na jednej ze ścian 4600, sofa naprzeciwko, stół ustawić gdzieś tak żeby nie przeszkadzał 

Dzięki za wskazówkę. Jedyne co mogę w tym temacie zrobić to coś takiego:

image.png.38d7365dcb37f4547c438dc7b66a76a0.png

 

Regału na chwilę obecną ruszyć nie mogę bo za nim znajdują się stare drzwi w ścianie. Jak je przy następnym remoncie skasuję to wówczas pomyślę o przestawieniu regału.

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tak będzie znacznie lepiej.

Czy faktycznie dywan jest tak mały?

Przydało by się aby szedł przed linie kolumn.

Czy komodaTV jest wysoka, zasłoni kolumnę?

Bo lewa będzie ustawiona trochę niefortunnie.

Oczywiście jedź na odsłuch ale moim zdaniem przy takim ustawieniu, akustyce (wysoki sufit0 będziesz musiał sprawdzić sprzęt u siebie w domu.

Magnat MR 780 + Pro ject Stream Box S2 / Ieast M30 Pro + Monitor audio Silver 100 / Focal Chora 826

Cambridge AXR100 + Dali Oberon 7 / Polk S60 / Fyne F 501

To jedynie luźne przykłady. U ciebie ten system będzie grał na pewno inaczej niż u nas.

Zapraszam

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S4Home, dziękuję za propozycje.

Dywan jest trochę większy kończy się mniej więcej w połowie stołu.

KomodaTV nie jest wysoka, ma ok 75-80cm wysokości i stoi na niej telewizor.

Tą lewą kolumnę mogę odsunąć od ściany z oknami o ok 20cm max. Przesunę cały zestaw komoda i regał w stronę dolnych drzwi, ale nie mogę dalej bo będę drzwiami uderzał w kolumnę.

 

Pozdrawtiam

Marcin

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To drugie ustawienie jest o wiele lepsze, dodatkowo na okna warto założyć rozsuwane zasłony na czas odsłuchu , zmniejszą pogłos w pomieszczeniu. Ze wzmacniaczy do sprawdzenia polecam  NuPrime Omnia A300, wzmacniacz w klasie D, posiada odtwarzacz sieciowy, możliwością podłączenia po Wi-Fi, Bluetooth, czy TV pod jedno ze złącz przyjmujących sygnał cyfrowy, dodatkowo wyjście do podłączenia subwoofera w przyszłości do wykorzystania jakby była taka potrzeba.

Z kolumn warto odsłuchać Klipsch Reference Premiere RP-5000F, KEF Q750 i Triangle Borea BR08, aby zobaczył jaki styl grania Tobie pasuje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za propozycje. Najpierw pojadę na odsłuch a potem tak jak pisze S4Home wypożyczę do domu.

Zastanawiałem się jeszcze nad zestawem Primare i15 Prisma + Triangle Borea BR08. Zestaw jest trochę droższy niż zakładałem ale jeśli będzie warte uwagi to może warto się nim zainteresować?

Jeśli jest jeszcze jakiś inny zestaw który  przychodzi Wam do głowy to dajcie proszę znać.

 

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.01.2022 o 21:41, elmartinez napisał:

Głównie słucham muzyki house, techno, muzyka elektroniczna. Zależy mi na wyrazistym i mocnym basie - chciałbym aby był on fajnie słyszalny nawet jak muzyka będzie grała cicho. Oczywiście głośniejsze granie też powinno być czyste i wyraźne. Dodam tylko, że lubię słuchać głośno muzyki dlatego zależy mi na mocniejszych kolumnach.

Do czystego wyraźnego grania potrzebny jest wydajny wzmacniacz. Z wielkością kolumn nie można przesadzić, ponieważ mogą się dusić w pomieszczeniu.

Wzmacniacz Nad C388 i kilka opcji kolumn:

PSB Speakers Imagine X2T

Polk Audio Signature S55E

Polk Audio Signature Elite ES55

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.01.2022 o 21:41, elmartinez napisał:

Zależy mi na wyrazistym i mocnym basie - chciałbym aby był on fajnie słyszalny nawet jak muzyka będzie grała cicho. Oczywiście głośniejsze granie też powinno być czyste i wyraźne

To mój głos też idzie na Atolla IN 100. On sobie świetnie poradzi w takiej muzyce, nawet grając cicho nie jest płasko ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, elmartinez napisał:

Zastanawiałem się jeszcze nad zestawem Primare i15 Prisma + Triangle Borea BR08. Zestaw jest trochę droższy niż zakładałem ale jeśli będzie warte uwagi to może warto się nim zainteresować?

Z Primare nie słuchałem Borei, z tym modelem kolumn i kolumnami Klipsch dobrze zgrywa się też Cambridge Audio Evo 75  jak będziesz na odsłuchu polecam sprawdzić takie połączenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, elmartinez napisał:

Zastanawiałem się jeszcze nad zestawem Primare i15 Prisma + Triangle Borea BR08. Zestaw jest trochę droższy niż zakładałem ale jeśli będzie warte uwagi to może warto się nim zainteresować?

Jeśli jest jeszcze jakiś inny zestaw który  przychodzi Wam do głowy to dajcie proszę znać.

To moim zdaniem dośc jasne połączenie .Ale odsłuch im więcej tym lepiej. Potem do nas wróć i będziemy w stanie bardziej doradzić.

Kiedy masz ten odsłuch?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
2 rozmieszczenie jest zdecydowanie lepsze i będziesz w stanie uzyskać stereofonię. W zakładanym budżecie masz na prawdę sporo możliwości. Na pewno szukamy wydajnych kolumn, które zapewnią solidną podstawę basową. 
Polecałbym wziąć pod uwagę Magnat MR780 + Ifi Audio Zen Stream + Focal Chora 826 lub Audiolab 6000a Play + Focal Chora 826. 
Warto posłuchać także Kef Q950 w połączeniu z Marantz PM7000n. Zyskasz potężniejszą podstawę basową oraz bliższą średnicę. 

Primare i15 Prisma + Triangle BR08 to przejrzyste brzmienie, w którym może brakować środka i góra będzie wychodziła przed szereg. W przypadku Primare polecałbym cieplejsze kolumny takie jak Heco Aurora 1000 czy Pylon Audio Sapphire 31. 

Zapraszam na odsłuch w naszym salonie oraz po wycenę. 
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, S4Home napisał:

To moim zdaniem dośc jasne połączenie .Ale odsłuch im więcej tym lepiej. Potem do nas wróć i będziemy w stanie bardziej doradzić.

Kiedy masz ten odsłuch?

Piotr

Wczoraj spisałem sobie wszystkie Wasze dobre rady. Jutro wyjeżdżam na kilka dni i po powrocie chce udać się na odsłuch.

Jestem z Poznania i jeszcze nie wiem gdzie mam podjechać tak aby mieli jak najwięcej urządzeń z tej listy.

Jeśli jesteście w stanie polecić miejsce które warto odwiedzić aby dokonać odsłuchu to będę wdzięczny.

Poniżej zebrałem wszystkie otrzymane propozycje:

1.    Magnat MR 780 + Pro jest Stream Box S2 + Monitor audio Silver 100

2.    Magnat MR 780 + Pro jest Stream Box S2 + Focal Chora 826

3.    Magnat MR 780 + Least M30 Pro + Monitor audio Silver 100

4.    Magnat MR 780 + Least M30 Pro + Focal Chora 826

5.    NuPrime Omnia A300 ( wzmacniacz w klasie D) + Klipsch Reference Premiere RP-5000F

6.    NuPrime Omnia A300 ( wzmacniacz w klasie D) + KEF Q750

7.    NuPrime Omnia A300 ( wzmacniacz w klasie D) + Triangle Borea BR08

8.    Cambridge Audio Evo 75 +  Triangle Borea BR08

9.    Primare i15 Prisma + Triangle Borea BR08

10.    Nad C388 + PSB Speakers Imagine X2T

11.    Nad C388 + Polk Audio Signature S55E

12.    Nad C388 + Polk Audio Signature Elite E55E

13.    Atol in100 Signature + Magnat Transplus 1500 + wzmacniacz WIFI

14.    Cyrus One Casta + Quadral Signum 90

15.    Cyrus One Casta + Fyne Audio F501

Do tego jeszcze kable.  2 x 3m  ( może 2x2,5m)


Wyszło tego całkiem sporo za co bardzo Wszystkim dziękuję. Myślę, że uda mi się dzięki temu trafić na mój wymarzony sprzęt. Najpierw odsłuch, potem prawdopodobnie wypożyczenie do domu. Jeśli będzie ok to zakup.

Na pewno dam znać na forum co wybrałem.

 

Pozdrawiam

Marcin

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Cześć,

Chciałbym się dołączyć z pytaniem o Cambridge Audio 75 i połączenie z Elac Debut 2.0 B6.2. Dobrze się to zgra ze sobą ? Kolumny kupiłem ostatnio do posiadanego Denona więc nie chciałbym ich zmieniać.

Czy macie może już opinię na temat Audiolab Omnia ? To jest rzeczywiście całkowicie All in one i jak mówią jest to zbudowane z istniejących serii 600. Na świecie mocno zachwalają tę serię, w Polsce jakoś mniej. Czy warto rozważać Omnię jako konkurencję dla Evo 75 ? Ma CD i wyjście dla gramofonu, czego Evo nie ma, ale ma też chyba słabszą apkę do streamingu i wyświetlacz (wskaźniki mocy super, ale okładek brak).

Pozdrawiam

Marcin

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Muzz7x napisał:

Chciałbym się dołączyć z pytaniem o Cambridge Audio 75 i połączenie z Elac Debut 2.0 B6.2. Dobrze się to zgra ze sobą? Kolumny kupiłem ostatnio do posiadanego Denona więc nie chciałbym ich zmieniać.

Nie wiem, czy to może nie żart. Jeśli nie, to powiem Ci, że łączenie elektroniki za 9000 zł z kolumnami z 1500 zł to nie jest rozsądne rozwiązanie. Nie wiem jakiego masz tego Denona, ale jaki by nie był, to lepiej za te 9000 zł kupić do niego lepsze kolumny i pomyśleć o aranżacji akustycznej. To droga do realnej poprawy brzmienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.01.2022 o 13:44, elmartinez napisał:

Wczoraj spisałem sobie wszystkie Wasze dobre rady. Jutro wyjeżdżam na kilka dni i po powrocie chce udać się na odsłuch.

Jestem z Poznania i jeszcze nie wiem gdzie mam podjechać tak aby mieli jak najwięcej urządzeń z tej listy.

Jeśli jesteście w stanie polecić miejsce które warto odwiedzić aby dokonać odsłuchu to będę wdzięczny.

Poniżej zebrałem wszystkie otrzymane propozycje:

1.    Magnat MR 780 + Pro jest Stream Box S2 + Monitor audio Silver 100

2.    Magnat MR 780 + Pro jest Stream Box S2 + Focal Chora 826

3.    Magnat MR 780 + Least M30 Pro + Monitor audio Silver 100

4.    Magnat MR 780 + Least M30 Pro + Focal Chora 826

5.    NuPrime Omnia A300 ( wzmacniacz w klasie D) + Klipsch Reference Premiere RP-5000F

6.    NuPrime Omnia A300 ( wzmacniacz w klasie D) + KEF Q750

7.    NuPrime Omnia A300 ( wzmacniacz w klasie D) + Triangle Borea BR08

8.    Cambridge Audio Evo 75 +  Triangle Borea BR08

9.    Primare i15 Prisma + Triangle Borea BR08

10.    Nad C388 + PSB Speakers Imagine X2T

11.    Nad C388 + Polk Audio Signature S55E

12.    Nad C388 + Polk Audio Signature Elite E55E

13.    Atol in100 Signature + Magnat Transplus 1500 + wzmacniacz WIFI

14.    Cyrus One Casta + Quadral Signum 90

15.    Cyrus One Casta + Fyne Audio F501

Do tego jeszcze kable.  2 x 3m  ( może 2x2,5m)


Wyszło tego całkiem sporo za co bardzo Wszystkim dziękuję. Myślę, że uda mi się dzięki temu trafić na mój wymarzony sprzęt. Najpierw odsłuch, potem prawdopodobnie wypożyczenie do domu. Jeśli będzie ok to zakup.

Na pewno dam znać na forum co wybrałem.

 

Pozdrawiam

Marcin

No i na czym stoisz?

18 godzin temu, Muzz7x napisał:

Cześć,

Chciałbym się dołączyć z pytaniem o Cambridge Audio 75 i połączenie z Elac Debut 2.0 B6.2. Dobrze się to zgra ze sobą ? Kolumny kupiłem ostatnio do posiadanego Denona więc nie chciałbym ich zmieniać.

Czy macie może już opinię na temat Audiolab Omnia ? To jest rzeczywiście całkowicie All in one i jak mówią jest to zbudowane z istniejących serii 600. Na świecie mocno zachwalają tę serię, w Polsce jakoś mniej. Czy warto rozważać Omnię jako konkurencję dla Evo 75 ? Ma CD i wyjście dla gramofonu, czego Evo nie ma, ale ma też chyba słabszą apkę do streamingu i wyświetlacz (wskaźniki mocy super, ale okładek brak).

Pozdrawiam

Marcin

Evo to jednak wyższa klasa elektroniki. 

Ale tutaj dokonujesz niestety nie trafnych decyzji. Twój budżet powinien być skierowany także na kolumny. O ile ten model elaca jest dobry w swojej cenie nawet bardzo o tyle takie połączenie jest po prostu nieco przesada 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarz. W takim razie wstrzymam się z zakupem, bo tak naprawdę pomysł ten się pojawił w związku z chęcia wymiany odtwarzacza sieciowego od Denona. A skoro pojawiły się urządzenia all in one to pomyślałem, że wymienię też wzmacniacz. 

Ale w takim razie poszukam czegoś lepszego do streamingu od Denona i Heosa w bardziej przyziemnej cenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.01.2022 o 13:44, elmartinez napisał:

Wczoraj spisałem sobie wszystkie Wasze dobre rady. Jutro wyjeżdżam na kilka dni i po powrocie chce udać się na odsłuch.

Jestem z Poznania i jeszcze nie wiem gdzie mam podjechać tak aby mieli jak najwięcej urządzeń z tej listy.

Jeśli jesteście w stanie polecić miejsce które warto odwiedzić aby dokonać odsłuchu to będę wdzięczny.

Poniżej zebrałem wszystkie otrzymane propozycje:

1.    Magnat MR 780 + Pro jest Stream Box S2 + Monitor audio Silver 100

2.    Magnat MR 780 + Pro jest Stream Box S2 + Focal Chora 826

3.    Magnat MR 780 + Least M30 Pro + Monitor audio Silver 100

4.    Magnat MR 780 + Least M30 Pro + Focal Chora 826

5.    NuPrime Omnia A300 ( wzmacniacz w klasie D) + Klipsch Reference Premiere RP-5000F

6.    NuPrime Omnia A300 ( wzmacniacz w klasie D) + KEF Q750

7.    NuPrime Omnia A300 ( wzmacniacz w klasie D) + Triangle Borea BR08

8.    Cambridge Audio Evo 75 +  Triangle Borea BR08

9.    Primare i15 Prisma + Triangle Borea BR08

10.    Nad C388 + PSB Speakers Imagine X2T

11.    Nad C388 + Polk Audio Signature S55E

12.    Nad C388 + Polk Audio Signature Elite E55E

13.    Atol in100 Signature + Magnat Transplus 1500 + wzmacniacz WIFI

14.    Cyrus One Casta + Quadral Signum 90

15.    Cyrus One Casta + Fyne Audio F501

Do tego jeszcze kable.  2 x 3m  ( może 2x2,5m)


Wyszło tego całkiem sporo za co bardzo Wszystkim dziękuję. Myślę, że uda mi się dzięki temu trafić na mój wymarzony sprzęt. Najpierw odsłuch, potem prawdopodobnie wypożyczenie do domu. Jeśli będzie ok to zakup.

Na pewno dam znać na forum co wybrałem.

 

Pozdrawiam

Marcin

Z odsłuchów w Poznaniu chyba najlepiej wspominam Audiostrefę na Głogowskiej i tam bym na Twoim miejscu podjechał. 1,5 roku temu tam byłem słuchać Monitor Audio, Kefów, Paradigmów i Pylonów i dobrze wspominam, bo podejście do klienta stało na dobrym poziomie.

Nie jestem natomiast fanem Audioplazy, gdzie kiedyś wrzucili nam na odsłuch kolumny prosto z pudła, które zagrały fatalnie i jakoś ciężko zmusić ich do tego, żeby coś rzeczowo doradzili. Poza tym odnoszę wrażenie, że ludzie tam pracują za karę i zwyczajnie czuć, że nie zależy im na klientach, więc ze swojej strony bym odradził.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.02.2022 o 07:40, S4Home napisał:

No i na czym stoisz?

Cześć wszystkim

Byłem na odsłuchu ale niestety tylko jednym. Miałem trochę mało czasu ostatnio, ale powoli zaczynam działać …

Na razie udało mi się przesłuchać zestawy:

NAD C388 + Carina FS247.4

NAD C388 + Bowers & Wilkins 704 S2

NAD C388 + KEF Q950

Rotel A14 + Carina FS247.4

Rotel A14 + Bowers & Wilkins 704 S2

Rotel A14 + KEF Q950

Hegel H120 + Carina FS247.4

Hegel H120 + Bowers & Wilkins 704 S2

Hegel H120 + KEF Q950

 

Moje odczucia są takie, że kolumny B&W to totalnie nie moja bajka - polecane były w salonie. Nie ważne z jakim wzmacniaczem i jaki rodzaj muzyki. Nie tego oczekuję od kolumn.

 

Kolumny KEFQ950 to przez chwile był mój nr 1, ale im dłużej słuchałem tym euforia opadała. Ogólnie niskie tony ok, ale tutaj im dłużej tym miałem wrażenie, że jest ich za dużo – trochę przesadzone. Nie wiem jak to opisać, ale za bardzo niskie tony górowały nad tonami średnimi i wysokimi.

 

Takim pośrednim rozwiązaniem, choć uważam, że to jeszcze nie jest to czego szukam to były kolumny Elac Carina FS247.4. Muzyki słuchało się przyjemnie – nie byłem zmęczony po dłuższym odsłuchu (tak jak w przypadku kolumn KEF). Aby poczuć bas to trzeba je podkręcić głośniej niż mi się wydaję, że będę słuchał muzyki.

Dziękuję za podesłanie namiarów na sklep Audiostrefa. Postaram się w przyszłym tygodniu do nich zawitać.

 

Moim faworytem jeśli chodzi o wzmacniacz jest na chwile obecną ( z tej trójki) Nad C388.

 

To takie odczucia laika.

 

Pozdrawiam

Marcin

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...