Skocz do zawartości

Pioneer A-656 Mark II + kolumny


Dyzioziom2

Recommended Posts

Witam wszystkich :)

Jest to Mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość jeśli coś źle zrobiłem.

Jak w temacie posiadam wzmacniacz Pioneer A-656 Mark II i chciałbym do niego dokupić kolumny budżet to około 1200 zł ale byłbym w stanie dorzucić do 300 zł jeśli byłaby duża różnica jeśli chodzi o jakość dźwięku. Muzyki jakiej słucham to 60% trance, techno i ogólnie muzyka klubowa 40% to pozostałe gatunki oprócz metalu i rapu. Zależy mi na tym aby nie brakowało basu ale i żeby góra też była wyraźna i poradziły sobie bez suba. Czytałem już trochę na temat różnych firm np. Monitor Audio, Tannoy, Dali, Pylon, Polk-audio i Mission i wybrałem kilka z tych Pylon Pearl 25, polk-audio t50 i Mission 752 oczywiście na podstawie opinii na forum nie miałem możliwości odsłuchu, ale czy któreś z tych kolumn będą pasowały do mojego Pioneera? A może jakieś inne połączenie z innych firm?

A może lepszą opcją była by też wymiana wzmacniacza w mniejszym budżecie do droższych kolumn? nie znam się na takich sprzętach dlatego postanowiłem zwrócić się na forum do osób które, się na tym znają i może zechcą coś mi doradzić w tej kwestii?

Z góry dziękuję za wszystkie porady i pomoc.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod rodzaj muzyki jakiej słuchasz Polk T50 pasuje, niskich tonów w tych kolumnach nie brakuje, grają stylem V, czyli skraje pasma podbite (niskie i wysokie tony), grają muzykalnie i nie męczą przy dłuższym odsłuchu. Pomieszczenie do 25m2 spokojnie nagłośnią. Polecam wybranie się do salonów i odsłuchy danych kolumn, najlepiej aby chociaż z dwa wytypowane przez Ciebie modele były na miejscu w celu porównania.

Na razie nie zmieniałbym wzmacniacza, jeżeli sprawny, ponieważ w tej kwocie trudno będzie znaleźć lepiej grający nawet z używanych sprzętów na rynku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za konkretną pomoc 🙂 wiem już trochę jak muszę dobierać kolumny.

Poczytałem troszkę na temat modeli kolumn co napisał Piotr i bardzo dobre opinie są na temat Heco Metas 501 XT, oczywiście pozostałe też są zachwalane ale niestety już trudno dostępne🙁 więc będzie problem, żeby można gdzieś było się wybrać na odsłuch.

2.0 Passion też ciekawe na ich temat są opinie i jeszcze dobrze dostępne.

Chyba zdecyduję się na któryś model kolumn co mi zaproponowaliście i będę poszukiwał, może coś się trafi jeszcze w miarę w dobrym stanie.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Tych kolumn Passion nie polecam. Wolał bym kupić coś używanego.

Faktycznie 501XT sa bardzo trudne do dostania ale nie niemożliwe.

Reszta powinna być łatwiejsza do dostania.

Piotr

 

Dzięki za rade 

Dokładnie, trzeba uzbroić się w cierpliwość i na pewno coś się pojawi

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam! Po długiej przerwie bo tak wyszło z przyczyn losowych chcę napisać, że udało mi się zakupić kolumny Magnat Quantum 677 i jestem zadowolony naprawdę fajnie to gra góry nie brakuje a i basu jest wystarczająco 🙂

Nie będę zakładał nowego wątku, żeby nie zaśmiecać to chciałbym jeszcze zapytać i się poradzić bo chcę zakupić do wzmacniacza odtwarzacz CD, magnetofon i gramofon, myślałem o modelach Pioneera tak, żeby ułożyć wierzę segmentową trochę czytałem i myślę o modelach odtwarzacza PD-5700, PD-7500, magnetofonu CT-656MarkII tutaj głównie chodziłoby mi o pasujący model do wzmacniacza a jeśli chodzi o gramofon to jestem zielony nie wiem nawet od czego zacząć. Cena jaką mógłbym wydać na te 3 urządzenia to maksymalnie 1500zł czy w tej cenie da się kupić coś przyzwoitego? A może jeszcze jakieś inne modele polecicie? Korzystając z okazji to Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku 🙂Pozdrawiam

Dziękuję wszystkim z góry za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...