Skocz do zawartości

Pierwsze kino - spostrzeżenia


Gumowe Ucho

Recommended Posts

Wprawdzie czytałem, ile się da, sprawdzałem, męczyłem na tut. forum, ale dopiero teraz serio używam kina, z którego jestem super zadowolony (pozdrawiam Q21).

Kilka rzeczy, które w praktyce mnie zaskoczyły bądź się potwierdziły:

  1. Istotność głośnika centralnego - na różnych forach nalega się, żeby brać najlepszy głośnik centralny, jaki się da, najlepiej z tej samej linii. Teraz wiem dlaczego: w surroundzie idzie przez niego DUŻO. Wszystkie dialogi, sporo innych rzeczy. Dlatego mega cieszy mnie zestaw L/C/R: Pylon Pearl 25 + centralny, który rzeczywiście robi jednolitą scenę. Nieraz biegnę pod centralny żeby patrzeć czy w ogóle działają wszystkie trzy, bo tak zgrana jest "scena".
  2. Możliwość "oszczędności" na efektowych - w filmach rzeczywiście zazwyczaj to szumy biur czy gwar kawiarni i trąbiące taksówki, ale w grach używane są mocno. Dlatego cieszę się, że mimo malutkiego rozmiaru Cambridge Audio Minx 12 "dają" nieźle. Szczególnie, gdy Forza próbuje przez surroundy pompować muzykę... ogólnie nie lekceważyłbym ich.
  3. Trudności z HDMI ARC, okrutne urządzenia kłócące się i uruchamiające się samodzielnie - nie miałem tego problemu.
  4. Słabość amplitunera w muzyce - nie testowałem na ślepo, chyba lepsze wrażenie robił wzmacniacz Technics, ale nie oszukujmy się, tragedii nie ma, szczególnie że zyskałem szereg opcji streamingowo-radiowych dla których trzeba dokupić do stereo kilka kolejnych "kloców".

Pozdrawiam i wielkie dzięki dla tego forum.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej wielkości jest pokój, w którym masz te Pearle 25? Patrzyłem na ten centralny z zestawu, ale wydawał mi się jakiś malutki. W końcu po 3 tygodniach szukania wkurzyłem się i kupiłem Klipsch RP 504C, bo trafił mi się taniej nówka niż 404C i nie mogłem się opanować, żeby go nie kupić.

Do mnie mają przyjechać za miesiąc Pearle 25 i dlatego pytam o wielkość Twojego pomieszczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Rook napisał:

Jakiej wielkości jest pokój, w którym masz te Pearle 25? Patrzyłem na ten centralny z zestawu, ale wydawał mi się jakiś malutki. W końcu po 3 tygodniach szukania wkurzyłem się i kupiłem Klipsch RP 504C, bo trafił mi się taniej nówka niż 404C i nie mogłem się opanować, żeby go nie kupić.

Do mnie mają przyjechać za miesiąc Pearle 25 i dlatego pytam o wielkość Twojego pomieszczenia.

Pomieszczenie ma ok. 25m2. Centralny Pylon to w sumie spora skrzynka której się nie spodziewałem i dość mocny, ale nie mam porównania. Na pewno dostarcza dialogi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Będziesz miał RP 504 z Pearl 25?

Do odważnych świat należy :PA tak serio, sprawdzę to połączenie, choć Twoje pytanie sugeruje, że to nie będzie się zgrywać ;) .

Obecnie mam F10 Klipsch do kina. Pearle 25 kupiłem w ciemno na promocji za 450 zł sztuka - aż żal było nie kupić i nie sprawdzić co to i jak gra. Jak mi podpasują, to zostawię je, choćby do muzyki, a do kina będzie dalej F10. Jeśli nie, to wkurzę się i oddam je, a za jakiś czas zainwestuję we fronty z serii RP.

 

  

9 minut temu, Gumowe Ucho napisał:

Pomieszczenie ma ok. 25m2. Centralny Pylon to w sumie spora skrzynka której się nie spodziewałem i dość mocny, ale nie mam porównania. Na pewno dostarcza dialogi.


Czyli pokój taki sam jak u mnie. Mam 4,5 x 5,5 m,

Edytowano przez Rook
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie to że zgrywać. Tylko to że strzelał bym że RP 504 zagra lepiej od Pearl 25 gdybyś go postawił pionowo zamiast frontów :P

Centralny to najważniejsza kolumna w kinie. Dobrze zrobiłeś.

Dnia 14.01.2022 o 10:17, Rook napisał:

Obecnie mam F10 Klipsch do kina. Pearle 25 kupiłem w ciemno na promocji za 450 zł sztuka - aż żal było nie kupić i nie sprawdzić co to i jak gra. Jak mi podpasują, to zostawię je, choćby do muzyki, a do kina będzie dalej F10. Jeśli nie, to wkurzę się i oddam je, a za jakiś czas zainwestuję we fronty z serii RP.

Wiem była okazja. Ale ja bym nadal grał na F10 moim zdaniem to lepsze kolumny od Pearl 25.

Ale na nich w takiej cenie nie stracisz.

Używane chodzą drożej :P

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

nie to że zgrywać. Tylko to że strzelał bym że RP 504 zagra lepiej od Pearl 25 gdybyś go postawił pionowo zamiast frontów :P

Centralny to najważniejsza kolumna w kinie. Dobrze zrobiłeś.

Wiem była okazja. Ale ja bym nadal grał na F10 moim zdaniem to lepsze kolumny od Pearl 25.

Ale na nich w takiej cenie nie stracisz.

Używane chodzą drożej :P

Piotr

Wiesz, chyba mnie skutecznie wyleczyłeś z tych Pylonów ;) Raczej nie ma co się pchać w coś, bo jest tanio, jak opinie są faktycznie mocno średnie. Niestety u mnie ciężko z odsłuchem przed zakupem tej marki. Dobra, trzeba pozbierać na jakieś RP-6000, bo 8000 do25 m2 w bloku to chyba już przesada będzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Rook napisał:

Wiesz, chyba mnie skutecznie wyleczyłeś z tych Pylonów ;) Raczej nie ma co się pchać w coś, bo jest tanio, jak opinie są faktycznie mocno średnie. Niestety u mnie ciężko z odsłuchem przed zakupem tej marki. Dobra, trzeba pozbierać na jakieś RP-6000, bo 8000 do25 m2 w bloku to chyba już przesada będzie.

Tu nie chodziło o wyleczenie.

W cenie 1000 zł to był świetny zakup. Wiele osób na tym skorzystało.

U Ciebie po prostu nie widziałem sensu bo miałeś ciekawsze kolumny na stanie. To wszystko.

19 godzin temu, seba3002 napisał:

Myślę, że w kinie domowym w 25m² spokojnie poradzą sobie i  RP 600m. A są i tacy, którzy w 25 metrach grają i w stereo na monitorach. 

 

1 godzinę temu, Butler napisał:

Są i tacy dla których RF-7 III w 20m2 to za mało ;)

Oj są. Na przestrzeni lat widziałem rożnie dobrane kolumny do pomieszczeń :)

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.01.2022 o 08:11, S4Home napisał:

Tu nie chodziło o wyleczenie.

W cenie 1000 zł to był świetny zakup. Wiele osób na tym skorzystało.

U Ciebie po prostu nie widziałem sensu bo miałeś ciekawsze kolumny na stanie. To wszystko.

 

Oj są. Na przestrzeni lat widziałem rożnie dobrane kolumny do pomieszczeń :)

Piotr

No i kupiłem RP-280f. Nie mogłem się powstrzymać bo mała różnica w cenie względem rp 260f

Edytowano przez Rook
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...