Skocz do zawartości

Lekkie szumy w głośnikach


Szkice

Recommended Posts

Chciałbym zapytać o to czy to normalne, że z głośników dobiegają małe szumy, gdy mam wyłączoną muzykę? Gdy pogłaśniam jakoś te szumy się nie podnoszą, dopeiro gdy już daje naprawdę prawie na full. I z prawego głośnika jest tego szumu więcej. Szumy są jak z łośnika niskotonowego jak  wysokotonwoego. Zestaw nowy. Prawa kolumna jedst bliżej źródeł zaislania i komputera.

 

Zestaw to MA 5g 100 + Atessa Roskan + Dac Cambridge de mac 100. Szum ustępuję gdy dopiero są odpiete kable głośnikowe, odpinałem Daca i nic się nei zmieniało. 

 

Ale chyba wzmacnaicze poprostu generują takie drobne szumy, w muzyce absoltunie to nie przeszkadza. W moim poprzednim systemie 5.1 te szumy były głośniejsz ei narastały stopniowo do podgłaśniania. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tak dawno miałem Roksana K3(nowego) z MA Silver 500. Też miałem szumy mało tego, jak dawałem głośniej tak na godzinę 12 i ruszałem potencjometrem energicznie w prawo lewo to słychać było zniekształcenia w głośnikach. Na innych wzmacniaczach które miałem tego problemu nie było. Owszem jak dałem na full żeby sprawdzić jakie są szumy to praktycznie bardzo małe. Tylko z Roksanem k3 miałem taką przygodę.

Edytowano przez Ars_Poland
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to nie jest normalne. Ale też zdarza się dość często.

Ale może to być spowodowane Twoim zasilaniem w domu.

Czy wzmacniacz stoi prosto, stabilnie?

Możesz pożyczyć listwę i zobaczyć czy się poprawi czy nie.

Mamy ten zestaw na sklepie. I nie szumi i nie pyka.

Spróbuj tez na chwilę odłączyć kabel zasilający od wzmacniacza, poczekaj minutę podłącz go i od razu włącz wmzacniacz. Zobacz czy wtedy słychać pyknięcie.

Natomiast niepokojące jest to:

10 godzin temu, Szkice napisał:

Gdy pogłaśniam jakoś te szumy się nie podnoszą, dopeiro gdy już daje naprawdę prawie na full. I z prawego głośnika jest tego szumu więcej.

Co to znaczy na full?

Jeśli szum jest różny w obu kanałach no to na pewno coś jest nie tak.

Czy wygrzewałeś sprzęt po zakupie czy od razu szedłeś na full?

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Szkice napisał:

Szum ustępuję gdy dopiero są odpiete kable głośnikowe, odpinałem Daca i nic się nei zmieniało. 

No może spróbuj słuchać na odpietych wtedy nie będzie szumu, zobaczysz czy słychać różnice 🧐

A tak na poważnie to odłącz wszystkie źródła i podlaczaj po kolei,  jak bez żadnego źródła będzie szum to wzmacniacz do przeglądu i regulacji możnaby oddać.

Ja mam leciwego Pioneera z lat 80  i szum słychać dopiero po odkręceniu na full i to z uchem przy głośniku. Jak słyszysz szum na normalnej głośności to nie jest normalne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sqter83 napisał:

No może spróbuj słuchać na odpietych wtedy nie będzie szumu, zobaczysz czy słychać różnice 🧐

A tak na poważnie to odłącz wszystkie źródła i podlaczaj po kolei,  jak bez żadnego źródła będzie szum to wzmacniacz do przeglądu i regulacji możnaby oddać.

Ja mam leciwego Pioneera z lat 80  i szum słychać dopiero po odkręceniu na full i to z uchem przy głośniku. Jak słyszysz szum na normalnej głośności to nie jest normalne.

szum słychać dopiero jak przystawię ucho do głośnika

4 godziny temu, S4Home napisał:

Moim zdaniem to nie jest normalne. Ale też zdarza się dość często.

Ale może to być spowodowane Twoim zasilaniem w domu.

Czy wzmacniacz stoi prosto, stabilnie?

Możesz pożyczyć listwę i zobaczyć czy się poprawi czy nie.

Mamy ten zestaw na sklepie. I nie szumi i nie pyka.

Spróbuj tez na chwilę odłączyć kabel zasilający od wzmacniacza, poczekaj minutę podłącz go i od razu włącz wmzacniacz. Zobacz czy wtedy słychać pyknięcie.

Natomiast niepokojące jest to:

Co to znaczy na full?

Jeśli szum jest różny w obu kanałach no to na pewno coś jest nie tak.

Czy wygrzewałeś sprzęt po zakupie czy od razu szedłeś na full?

Piotr

 

Nie słuchałem muzyki na full ani nawet na 70 czy 80% pokrętłem od głośności kręciłem bez muzyki sprawdzając czy szum się pogłębia. 

Wiem bo sprzęt mam od Was. Ten wzmacniacz jest wzięty od was z pokoju odsłuchu po przecenie 🙂

2 godziny temu, Sqter83 napisał:

No może spróbuj słuchać na odpietych wtedy nie będzie szumu, zobaczysz czy słychać różnice 🧐

A tak na poważnie to odłącz wszystkie źródła i podlaczaj po kolei,  jak bez żadnego źródła będzie szum to wzmacniacz do przeglądu i regulacji możnaby oddać.

Ja mam leciwego Pioneera z lat 80  i szum słychać dopiero po odkręceniu na full i to z uchem przy głośniku. Jak słyszysz szum na normalnej głośności to nie jest normalne.

Szum jest wtedy gdy włączam wzmacniacz ale jak mówię tego szumu nie słuchać jak jestem obok głośnika itd muszę dopiero ucho przyłożyć do membrany a w lewym głośniku  ten szum jest o wiele mneijszy.  

Jak podłączam do listwy ten szum jest wyraźniejszy a jak bezpośrednio do gniazda mniejszy. I pyknięcie też jest słyszalne jak mam przystawionę ucho do głośnika, głośników

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Szkice napisał:

szum słychać dopiero jak przystawię ucho do głośnika

Nie słuchałem muzyki na full ani nawet na 70 czy 80% pokrętłem od głośności kręciłem bez muzyki sprawdzając czy szum się pogłębia. 

Wiem bo sprzęt mam od Was. Ten wzmacniacz jest wzięty od was z pokoju odsłuchu po przecenie 🙂

Szum jest wtedy gdy włączam wzmacniacz ale jak mówię tego szumu nie słuchać jak jestem obok głośnika itd muszę dopiero ucho przyłożyć do membrany a w lewym głośniku  ten szum jest o wiele mneijszy.  

Jak podłączam do listwy ten szum jest wyraźniejszy a jak bezpośrednio do gniazda mniejszy. I pyknięcie też jest słyszalne jak mam przystawionę ucho do głośnika, głośników

To widocznie masz zakłócenia w instalacji elektrycznej w domu. Możesz się pobawić i poodlaczac trochę sprzętów AGD z gniazdek i zobaczyć czy szum się zmniejszy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Sqter83 napisał:

To widocznie masz zakłócenia w instalacji elektrycznej w domu. Możesz się pobawić i poodlaczac trochę sprzętów AGD z gniazdek i zobaczyć czy szum się zmniejszy. 

Mi ten szum nie przeszkadza, porpostu gdzieś przeczytałem więc z ciekaowści przyłożyłem ucho do głośnika gdy nie leci muzyka. Powtórzę w prawym jest ciut ten szum głośniejszy nie do uchwycenia bez porzystawienia ucha. Powypinałem z listwy co się dało i nic, oprócz kompa bo to z neigo pouszczam uyzkę póki co.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, S4Home napisał:

A spróbuj go postawić na podłodze na chwilę.

 

Dnia 11.01.2022 o 06:25, S4Home napisał:

Czy wzmacniacz stoi prosto, stabilnie?

ciekawe :35_thinking: jakie ma znaczenie umiejscowienie wzmacniacza na podłodze czy szafce, czy też stabilności wzmacniacza?

40 minut temu, S4Home napisał:

słyszalne przez listwe to jednak zaburzenia w sieci.

 

Dnia 11.01.2022 o 06:25, S4Home napisał:

Czy wygrzewałeś sprzęt po zakupie czy od razu szedłeś na full?

 co to ma do szumu w jednej kolumnie? :35_thinking:.

Panowie, to śmieszne 🤣

@Szkice jeżeli szum jest uciążliwy proponuję oddać wzmacniacz jak jest gwarancji,  lub do serwisu. Prawdopodobnie jest uszkodzony element w torze audio lub układ przeciwzwarciowy na końcówce mocy.

Pozdr.

 

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Karol64208 napisał:

 

ciekawe :35_thinking: jakie ma znaczenie umiejscowienie wzmacniacza na podłodze czy szafce, czy też stabilności wzmacniacza?

 

 co to ma do szumu w jednej kolumnie? :35_thinking:.

Panowie, to śmieszne 🤣

@Szkice jeżeli szum jest uciążliwy proponuję oddać wzmacniacz jak jest gwarancji,  lub do serwisu. Prawdopodobnie jest uszkodzony element w torze audio lub układ przeciwzwarciowy na końcówce mocy.

Pozdr.

 

Nie pezeszkadza mi to, bardziej jest to troska o sprzęt 😝 gdybym nie przeczytał gdzieś o szumach i nie przystawił ucha do głośników to bym jue zauważył

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, S4Home napisał:

Ciekawe bo u nas tego nie doznaliśmy. A mamy ten wzmacniacz na sklepie.

A spróbuj go postawić na podłodze na chwilę.

I jeśli szumy sa bardziej słyszalne przez listwe to jednak zaburzenia w sieci.

Jaką masz listwe? Może wypożycz filtrującą i sprawdź? Nie musisz jej kupowac na stale.

Piotr

Listwa taka a wzmacniacz mam podpięty do osobnego gniazdka.

 

IMG20220112142508.jpg

IMG20220112142511.jpg

7 godzin temu, Mati92 napisał:

Mam taki sam wzmacniacz i też zauważyłem, że przy wyłączonej muzyce z jednej z kolumn dochodzi większy szum a  z drugiej mniejszy 🧐

Może to być stara elektryka w domu. Dom moich rodziców będzie miał z 60 lat i ostatnio robiliśmy remont i kolega poprzerabial gniazdka żeby było więcej a zna się na tym. No cóż muzyka pięknie gra, narazie to zostawię

7 godzin temu, S4Home napisał:

 

Jaką masz listwe? Może wypożycz filtrującą i sprawdź? Nie musisz jej kupowac na stale.

Piotr

Póki co w tym miesiącu jestem spłukany, w przyszłym wrócę do tematu listwy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, marcinmarcin napisał:

A do czego taka piękna wielka impulsówka? Już same listwy z pstryczkami podświetlonymi potrafią siać, a na dodatek takie impulsówki (nie jestem zwolennikiem teorii spiskowych ale to akurat przerobiłem na własnej skórze :) )

Jeden od Daca a drugi od starego dysku, który mam wszczepiony w kieszonkę usb i ona też jest zasilana w ten sposób. Ale ja odliczałem listwę i podłączałem wzmacniacz do gniazdka i bez zmian. Różnica jako tako była jak wyłączyłem internet z kabla i telefon stacjonarny

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...