Skocz do zawartości

Kolumny do Advance Acoustic


ramir4

Recommended Posts

Witam. Posiadam taki zestaw Pre Advance Paris x-P500 + monobloki x-A 220. Chciałbym zmienić kolumny, mam w miarę nowe Klipsch rp-8000f. Jest ok, jednak szukam bardziej wyrafinowanego dźwięku, bardziej konturowego z dobrym również środkiem. Pomieszczenie odsłuchowe dosyć trudne, salon około 35 m2 z otwartą kuchnią. Myślę o zmianie tych kolumn na coś w budżecie 10-12 tysięcy. Będę wdzięczny za wskazówki. Uciążliwe jest targanie sprzętu do sklepu i odwrotnie. Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak bedziesz to musiał targać. Albo sprzet do salonu albo kolumny do domu.

AP to nie jest popularny sprzęt u nas w kraju więc jego zestawienie z kolumnami ciezko znaleźć.

Z mojej strony polecam Heco Revolution 7/9 , Monitor Audio Silver 500 - kolumny które zachowają czytelność, detale, ale jednak średnica będzie na znacznie wyższym poziomie

Albo coś już bardziej stawiającego na średnice KEF R7 / R5 albo Fyne F 502

Zapraszam na odsłuch gdzie posłuchasz więcej sprzetu albo po wypożyczenie kolumn do domu.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Niestety najlepiej byłoby wziąć ze sobą wzmacniacz, a konkretniej monobloki oraz pre. Klipsch RP8000f świetnie sprawdzają się w kinie domowym ale w stereo może brakować nieco muzykalności. 
Polecałbym koniecznie posłuchać Kef R5, które zapewnią dynamiczne brzmienie ze zdecydowanie większą przestrzenią oraz kontrolą dołu. Większą muzykalność uzyskasz podłączając Fyne Audio F502 ale stracisz na kontroli względem Kefów. Ciekawymi kolumnami byłyby Focal Aria 926 ale obawiam się, że w tak dużym pomieszczeniu może zniknąć bas. W 35m2 optymalne byłyby Aria 936 ale w takim przypadku przekroczysz zakładany budżet. 

Zapraszam na odsłuch w naszym salonie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

sprawdź w tej konfiguracji Opera Seconda SE, myślę że mogą się sprawdzić. Będą ciągle dynamiczne w zakresie niskich tonów, mają świetny środek, grają zdecydowanie bardziej wyrafinowanie od Klipscha. Dobrze też będą się czuły w Twoim pomieszczeniu, lubią mieć trochę miejsca wokół siebie, bo nie są to małe kolumny.

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, ramir4 napisał:

Panowie bardzo dziękuję, nie ma chyba innej możliwości jak umawianie odsłuchów....przeczytałem jeszcze na zagranicznych forach o Quadralach do takiego zastawu, wezmę to też pod uwagę.

Dziękuję i pozdrawiam

Tak zrób. A najbardziej optymalny system weź do domu. Albo od razu zacznij do wypożyczeń.

Chyba że masz możliwość wozić elektronikę ze sobą.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...