Skocz do zawartości

Budżetowe stereo do 1000


Scharnhorst

Recommended Posts

Witam serdecznie, przechodząc od razu do rzeczy poszukuję zestawu stereo do 1000 zł. Skłaniam się w stronę używanej wieży. Zależy mi na tym by mieć w zestawie odtwarzacz CD i deck na kasety, słucham głównie rocka (różnych odmoan, od prog- do hard-), trochę metalu i muzyki alternatywnej. Mój pokój ma mniej więcej 3,5x6m. Preferuję nieco bardziej ciepłe brzmienie. Zdaję sobie sprawę że kwota jest dość mała jak na wymagania, ale być może uda się coś dobrać.

Trochę poszperałem i znalazłem Yamahę RX-303 i Pioneera A-Z570 w wydaje mi się dość okazyjnych cenach, więc byłbym wdzięczny również za opinię o tych wzmacniaczach. 😄

Zapomniałem dodać: mam słuchawki Superlux HD681 EVO mk II i jestem z nich zadowolony, jeśli to jakkolwiek pomoże.

 

Edytowano przez Scharnhorst
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kolumn muszę jakieś dobrać, domyślam się że najlepiej zacząć od wieży. W temacie kolumn jestem dość zielony, więc jestem ciekaw opinii, czy jest duża różnica między podstawkowymi a podłogowymi? I jak się one mają do rozmiaru pomieszczenia. Mógłbym ostatecznie dorzucić trochę, jeśli to dużo zmieni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kolumn, skoro brzmienie ciepłe, może zainteresujesz się Eltaxami Liberty 3+, niegdyś bardzo chwalone za możliwości w swojej cenie. Jak mówią - najlepiej starsza wersja na czarnych głośnikach bodajże Vifa. Potrafią zaskoczyć, słuchałem w pokoju 25m^2. Nowszej sam nie słuchałem, nie wypowiem się. Granice 500zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie schodził bym poniżej as500.

56 minut temu, Khedron napisał:

Zakladam, ze chcesz stereo za 1000 zl bo po prostu nie mozesz wydac na nie wiecej. Zastanow sie zatem czy stac Cie zeby za ten 1000 zl kupic smieci? Albo tak - wiesz dlaczego handlarz daje miesiac gwarancji i jednoczesnie plombuje sprzet? 

Niemniej oczywiscie zrobisz jak zechcesz :). 

Jest to gwarancja rozruchowa. Dobrze, że jakakolwiek dał.😉 Plomba, żeby nikt nie grzebał.😅

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Cóż, minęło trochę czasu to i budżet nieco urósł (pewnie otrzymam order złotej łopaty 😅). Czy do ~3000 zł możnaby coś konkretnego złożyć? Zaznaczam że w tej kwocie chciałbym już mieć odtwarzacz cd i deck. Przewertowałem noeco forum, dzięki czemu wiem już że nic nie wiem. Mam też świadomość że wygląd nie gra, ale miło by było mieć sprzęt z jednego zestawu.

Kuszą cenowo i estetycznie Yamahy z lat '90, ale mam obawy czy dźwięk nie będzie jednak za zimny. Stąd też pytanie o to czy da się odpowiednio skompensować to przy doborze kolumn? Będę również wdzięczny za inne konkretne propozycje zestawów.

P.S.: Wpadł mi w ręce ostatnio zestaw Technicsa SA-EH600, wiem że pewnie żadne to hi-fi, ale czy stereo w wyżej podanej kwocie zabrzmi wyraźnie lepiej?

Edytowano przez Scharnhorst
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...