Skocz do zawartości

Jakie satelity do kina domowego 5.1.2


bbbbb29

Recommended Posts

Cześć,

mam zestaw kina Denon x2700h wraz z Klipsch RP-260F, RP-440C, 115SW, na satelity ostatnio zainstalowałem Klipsch R-51M.

Kurcze są ogromne do mojego 20 metrowego salonu. Najbardziej to żona narzeka.

Możecie mi proszę doradzić coś na co mogę je zamienić?

Myślę ewentualnie o R-41M 

są nieco mniejsze

film gdzie jedne i drugie widać obok siebie.

 

 

Lub może co myślicie o tym?

KLIPSCH RP-140D On-Wall  lub KLIPSCH RP-240D On-Wall  ??

tutaj niby tytanowa kopułka. 

Co mi poradzicie?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, S4Home napisał:

Ze swojej strony nie polecam ani 51 ani 41.

Tu faktycznie jako tyły mogą się lepie sprawdzić modele On Wall od klipscha. Albo na przykład używane male ze starszje linii S1/S2

Piotr

Dlaczego nie polecacie 51 ani 41? 

ze starszej linii S1/S2 są słabo dostępne. A dlaczego będą lepsze niż seria 41?

Może np RP-400M??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RP 400m lepiej.

Modele 51 i 41 są wyjątkowo twarde i jasne.

Nie czujesz tego mając obecnie 51ki?

Dzwiek z przodu masz innej klasy. Rozumiem że tyły to "tylko" efekty. Ale tam dzwiek jest znacznie bardziej podbity w górnych zakresach. Mi to przeszkadza osobiście.

On Walle od Klipscha czy RP400 czy właśnie starsze Ski grają rowniej, a przy tym nadal Klipschowo :)

Piotr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

RP 400m lepiej.

Modele 51 i 41 są wyjątkowo twarde i jasne.

Nie czujesz tego mając obecnie 51ki?

Dzwiek z przodu masz innej klasy. Rozumiem że tyły to "tylko" efekty. Ale tam dzwiek jest znacznie bardziej podbity w górnych zakresach. Mi to przeszkadza osobiście.

On Walle od Klipscha czy RP400 czy właśnie starsze Ski grają rowniej, a przy tym nadal Klipschowo :)

Piotr

 

 

Dla mnie teraz z tyłu jest niebo a ziemia w porównaniu do tego co miałem do tej pory, a były to Tagi 506S. 

Czy przy dolby dźwięk na tyłach nie powinien być bardziej kierunkowy niż proponują to Ski? Ski to bardziej "bipolar". Dolby wg założeń (ale mogę się mylić) ma na celu aby głośniki były skierowane na słuchacza i aby dzwięk był słyszalny dobrze z danej strony. Stąd mój pomysł na małe monitory z tyłu.

Edytowano przez bbbbb29
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, bbbbb29 napisał:

Dla mnie teraz z tyłu jest niebo a ziemia w porównaniu do tego co miałem do tej pory, a były to Tagi 506S. 

Czy przy dolby dźwięk na tyłach nie powinien być bardziej kierunkowy niż proponują to Ski? Ski to bardziej "bipolar". Dolby wg założeń (ale mogę się mylić) ma na celu aby głośniki były skierowane na słuchacza i aby dzwięk był słyszalny dobrze z danej strony. Stąd mój pomysł na małe monitory z tyłu.

Ok, To masz porównanie do wcześniejszych. Ale czy nie czujesz takiej ostrości? Syczenia? Dużo je testowałeś?

Bo jeśli nie. To jest zostaw po prostu.

Dolby mogło tak to sugerować. Ale finalnie w tyle lepiej nie mieć punktowego źródła dzwieku a płaszczyznę. Kiedyś to było niwelowane gdyż lata temu był używany jeden tylni kanał.

Poprawcie mnie Matrix 6.1?

6.1-1024x683.png

 

Ale teraz lepiej mieć po prostu płaszczyznę.

23 godziny temu, maciek72 napisał:

Szukaj RS , miałem i polecam 

Minimum RS 52II 

Dokładnie.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, S4Home napisał:

Ale finalnie w tyle lepiej nie mieć punktowego źródła dzwieku a płaszczyznę.

Bardzo wiele zależy od odlegości od odsłuchu. Zalecane jest zachowanie co najmniej 1m do najbliższego ucha, a to oznacza ża gdy sofa ma 2,5m, to prawidłowo umieszczone surround mogą być zamontowane w pokoju o szerokości dopiero powyżej ~4,5m. Umówmy się, wiele osób planuje kino w pokojach o wiele mniejszej kubaturze, a często się zdarza że mimo większego metrażu nie da się rozstawić głośników bo przestrzeń jest współdzielona z kuchnią itp. Dlatego wszelkiej maści bipole/dipole świetnie się sprawdzają bo dają bardziej rozproszony dźwięk i fizycznie można je ustawić bliżej. Ale jeśli ktoś ma możliwość rozstawienia zgodnie ze sztuką to moim zdaniem lepiej celować w normalne głośniki, szczególnie jak się wychodzi poza system 5.1. Mam pokój o szerokości niewiele ponad 4m, by nie mieć głośnika "na głowie" zdecydowałem się na instalacyjne rozwiązania. Tylko to zazwyczaj wiąże się z grubą ingerencję w pomieszczenie, realnie patrząc niewielu jest chętnych iść tą drogą co ja. Przecież tu ludzie mają kłopot jak puścić kable, albo nie mogą przestawić kolumny bo kwiatek obok stoi. Takie realia. Na fotce akurat mój prawy surround, pokój w trakcie budowy.

 

IMG_20220109_185108.jpg

IMG_20220109_185213.jpg

IMG_20220109_185243.jpg

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Butler napisał:

Bardzo wiele zależy od odlegości od odsłuchu. Zalecane jest zachowanie co najmniej 1m do najbliższego ucha, a to oznacza ża gdy sofa ma 2,5m, to prawidłowo umieszczone surround mogą być zamontowane w pokoju o szerokości dopiero powyżej ~4,5m. Umówmy się, wiele osób planuje kino w pokojach o wiele mniejszej kubaturze, a często się zdarza że mimo większego metrażu nie da się rozstawić głośników bo przestrzeń jest współdzielona z kuchnią itp. Dlatego wszelkiej maści bipole/dipole świetnie się sprawdzają bo dają bardziej rozproszony dźwięk i fizycznie można je ustawić bliżej. Ale jeśli ktoś ma możliwość rozstawienia zgodnie ze sztuką to moim zdaniem lepiej celować w normalne głośniki, szczególnie jak się wychodzi poza system 5.1. Mam pokój o szerokości niewiele ponad 4m, by nie mieć głośnika "na głowie" zdecydowałem się na instalacyjne rozwiązania. Tylko to zazwyczaj wiąże się z grubą ingerencję w pomieszczenie, realnie patrząc niewielu jest chętnych iść tą drogą co ja. Przecież tu ludzie mają kłopot jak puścić kable, albo nie mogą przestawić kolumny bo kwiatek obok stoi. Takie realia. Na fotce akurat mój prawy surround, pokój w trakcie budowy.

 

IMG_20220109_185108.jpg

IMG_20220109_185213.jpg

IMG_20220109_185243.jpg

Imitacje cegły pomalujesz na czarno? Biel nie będzie razić ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...