Skocz do zawartości

Kino domowe do 6000zł


Expnedite

Recommended Posts

Witam, jakie polecacie w obecnych czasach zestawy kina domowego? Na chwilę obecną myślę aby kupić amplituner denon'a AVR-X2700H:

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/kina-domowe/zestawy-kina-domowego/zestaw-kina-denon-avr-x2700h-zestaw-kolumn-5-0-wilson-estrada-czarne  6200zł

https://www.salonydenon.pl/zestawy-kina-domowego/kino-domowe-avr-x2700h-movix.html 5600zł
Czy do 6000zł jestem wstanie kupić coś lepszego? niż te zestawy wyżej
Kino domowe będzie wykorzystywane do netflixa  ,Ps5 (czyli 120hz+4k) i muzyki, dodatkowo amplituner musi mieć radio internetowe i FM/AM. 
Dziękuję już z góry za wypowiedź 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bbbbb29 napisał:

Denon to na prawdę fajny wybór, co do zestawu głośników to na początek dobrze, ale szybko będziesz chciał coś lepszego. 

Aby dopełnić efekty poszukaj jeszcze subwoofera. 

"Będziesz chciał coś lepszego" Przepraszam mógł byś rozwinąć dlaczego? ponieważ będzie słaby dźwięk?
Subwoofer się kupić później, wiec dont worry
I pytanie które kolumny lepiej wybrać Movix czy estrada?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Expnedite napisał:

Absolutnie nie w tej cneie

13 godzin temu, Expnedite napisał:

Czy do 6000zł jestem wstanie kupić coś lepszego? niż te zestawy wyżej

Jesteś. Ale musiał byś kupić osobno amplituner a osobno kolumny. A tego się obecnie zrobić nie da. Co przyjeżdża teraz Denon to jest sprzedawany z kolumnami Wilsona (jeden dystrybutor)

9 godzin temu, Khedron napisał:

Te oferty to ostry "naciag". Bardzo dobry Denon z glosnikami wartymi amolitunera za 500 zl. Faktycznie szybko to poczujesz i bedziesz chcial zmian. 

Dokładnie tak.

Takie realia.

Patrząc że ostatnio Quadral 6500 LE był za 1000 zł. Taga 607 za 2000-2500 , Magnat Supreme, Heco Victa itp są dostępne taniej a to znacznie lepsze wybory, no to ....... co tu więcej pisać.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to zmieniam jednak pytanie jakie kolumny polecacie do 2 400 +/-zł do denon'a AVR-X2700H? 
Z gotowych zestawów jednak rezygnuje, poszukałem dziś trochę po Holenderskich stronach i znalazłem amplituner od ręki za 700 i 800euro  (koszt 3600zł +/-, koszt dostawy nie liczę bo zostanie przy okazji przywieziony)  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owiany Denon, to nie wszystko. Jest jeszcze pozycja Yamahy RXV6a, która softem będzie stała wyżej. Po drugie, jakość dźwięku będzie na podobnym poziomie, bądź nawet wyższym. 

Na początek, dobrze byłoby kupić same głośniki frontowe, a później sobie rozbudować dalej system. Kombinacja głośników 5.0 za 3000 zł nie wróży zbyt dobrze...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale gdzie jest?

Bo legendy o niej krążą :) Przez jego ciągły brak dostępności po prostu się o nim już nie rozmawia.

Chyba że chodzi o holenderskie sklepy jak kolega chce tez kupić inny amplituner.

W takiej cenie masz Quadral Argentum 6000, Heco Victa 702, Taga 607. Ale do takiego ampli tez stawiał bym na razie budżet na same fronty, pod warunkiem że do pół roku kupisz inne, albo kupić używany zestaw.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, S4Home napisał:

 

W takiej cenie masz Quadral Argentum 6000, Heco Victa 702, Taga 607. Ale do takiego ampli tez stawiał bym na razie budżet na same fronty, pod warunkiem że do pół roku kupisz inne, albo kupić używany zestaw.

Piotr

 

Niestety nie lubie się w takie rzeczy bawić, jak kupywanie nowej rzeczy i nie być z niej zadowolony. Czyli ile musze przyznaczyć kasy na kolumny aby być w pełni usatysfakcjonowany z zestawu. Czy w 10k zł wyrobie się z idealnym zestawem(aplituner 3600zł+kolumny)? kolumny 5.0 no chyba że ktoś jest wstanie namówić na 7.0 (subwoofer dojdzie w przyszłości no chyba że znajde bardzo fajną cene kolumny+subwoofer)
Jak pisalem wyżej kino domowe będzie wykorzystywane do netflixa (szczególnie), Ps5 (4k+120hz) i muzyki. Salon nie wiem czy ma znaczenie 20m^2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj że nie ma systemu 5.0

Musisz mieć suba.

Jeśli będzie Denon to w pełni byłbyś zadowolony z połączenia z Monitor Audio Bronze 200, Polk Audio XT są w promocji:

https://s4home.pl/oferta/polk-audio-taniej-o-wartosc-podatku-vat

czy QAcustic 3050i

Jeśli ta Yamaha 6A to Heco Aurora 700, ELAC F6.2, Dali Spektor 6

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.01.2022 o 08:05, S4Home napisał:

Pamiętaj że nie ma systemu 5.0

Musisz mieć suba.

Jeśli będzie Denon to w pełni byłbyś zadowolony z połączenia z Monitor Audio Bronze 200, Polk Audio XT są w promocji:

https://s4home.pl/oferta/polk-audio-taniej-o-wartosc-podatku-vat

czy QAcustic 3050i

Jeśli ta Yamaha 6A to Heco Aurora 700, ELAC F6.2, Dali Spektor 6

Piotr

Pytanie, czy jest sens odsłuchiwać kolumny z innym amplitunerem? chodzi mi o to że w obecnych czasach nie jestem CHYBA wstanie znaleźć salonu który jest w posiadaniu denona na stanie aby go odsłuchać z kolumnami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Expnedite napisał:

chodzi mi o to że w obecnych czasach nie jestem CHYBA wstanie znaleźć salonu który jest w posiadaniu denona na stanie aby go odsłuchać z kolumnami.

Bedzie to ekstremalnie trudne.

12 godzin temu, Expnedite napisał:

Pytanie, czy jest sens odsłuchiwać kolumny z innym amplitunerem?

Ale innego też nie będzie.

Natomiast odsłuchać same kolumny tak. widze sens. Poznasz czy ich brzmienie Ci odpowiada.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam, koniec końcu zakupiłem denon x2700h(3600zł w polsce) i kolumny monitor audi bronze 6g 500,C150,Fx 5G (7100zł bez subwoofer) Teraz zostało mi tylko wybrać przewody do tych kolumn aby cieszyć się tym całym zakupem. Pytanie czy przewód Kimber Kable 4PR (40zł/m) lub w drugim wyborze QED REFERENCE SILVER ANNIVERSARY XT C-QSAXT/100 (40zł/m) to bedzie dobry wybór? Dziękuje za odpowiedź.

 

Edytowano przez Expnedite
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Expnedite napisał:

ytanie czy przewód Kimber Kable 4PR (40zł/m) lub w drugim wyborze QED REFERENCE SILVER ANNIVERSARY XT C-QSAXT/100 (40zł/m) to bedzie dobry wybór?

nie będzie. No, jak chcesz się pochwalić ile wydałeś za kable to kupuj ale sensu to nie ma.

Idź do hurtowni elektrycznej i kup sobie przewód głośnikowy miedź OFC typu linka. Przekrój taki jaki wychodzi z obliczeń. Jak Ci się nie chce liczyć to 2*2mm2 na fronty reszta 1.5 powinna wystarczyć pod warunkiem, że całkowita długość kabli nie będzie 20m bo wtedy należałoby jednak przeliczyć.

Taki przewód obecnie kosztuje 5.36 brutto/m2 Polskiej firmy Bitner.

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Piotr

Aha no i sub musisz dokupić pamiętaj!

Napewno ^.^ ale to za miesiąc może dwa.


Po waszych komentarzach z przewodami jednak wstrzymam się z zakupem (miałem do wydania 852zł za te przewody).
Dziś popatrzę za dwoma gotowymi przewodami tanim za 20zł/m i za droższym np 40zł/m oczywiscie z gotowymi wejsciami bananowymi (Media expert/markt albo rtv) aby sobie porównać i oddać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Expnedite napisał:

(miałem do wydania 852zł za te przewody).

kurcze ja Ci je zrobię za 400,- skoro tak chcesz wydać kasę.

26 minut temu, Expnedite napisał:

Dziś popatrzę za dwoma gotowymi przewodami tanim za 20zł/m i za droższym np 40zł/m oczywiscie z gotowymi wejsciami bananowymi (Media expert/markt albo rtv) aby sobie porównać i oddać.

zerknij sobie na miedź za 5,-/mb w hurtowni elektrycznej. Naprawdę takie Ci wystarczą tylko mają być z miedzi a nie aluminium powlekane miedzią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Expnedite napisał:

Dziś popatrzę za dwoma gotowymi przewodami tanim za 20zł/m i za droższym np 40zł/m oczywiscie z gotowymi wejsciami bananowymi (Media expert/markt albo rtv) aby sobie porównać i oddać.

A jakie to kable. Bo jak już testowac to może coś ciekawszego, Mówie o testowaniu.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...