Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz wybrać


IgiK

Recommended Posts

Potrzebuje wzmacniacza 2.1 jaki byście doradzili słuchałem denon pma800ne i jestem zachwycony lecz nie ma wejścia na sub ale znalazłem denon pma600ne i ma wejście na sub usłyszałem że różnica w dźwięku jest prawie żadna i zastanawia mnie czy nie będę zasmucony różnicą więc mam pytanie wiem że tu będzie tego sporo zacznę od tego jakiej muzyki słucham elektro pop dance hip hop a potem wszystko po trochu mam Polk s60e dodam że lubię bass wzmacniacze jakie znalazłem to 

Denon pma600ne  

Cambridge 60

Yamaha s701

Onkyo tx8390

Marantz mr 1200

nad 338

emotiva bassx ta 100

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pma 520 i pma 720 odpada bo nie ma wyjścia na sub denon 800 pma tak samo 

Na razie są kolumny nie ma wzmacniacza testowałem na pma 800 na swoim starym czyli hk 3490 i na dra 800 ale to odpada bo to nie wzmacniacz 

Na pma 800 wypadły znakomicie ale nie ma wyjścia na sub więc myślałem o pma 600 będę chciał porównać z Yamaha a s701 

 

19 minut temu, lysyrafal napisał:

Warto posłuchać np. SVS Prime Wireless Soundbase

A z jakim wzmacniaczem grają w tej chwili kolumny Polk Audio S60E?

SVS Prime Wireless Soundbase nie przemawia do mnie pudełko które waży dwa kg 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, S4Home napisał:

No moim zdaniem różnica jest.

Poczytaj opinie o PMA 520 vs 720. Owszem charakterystyka grania jest podobna. Ale to jednak inne wzmacniacze. Nowe maja dodane po prostu DACi

Do polk S 60 albo Denon 800 albo AS 701 jeśli go jeszcze znajdziesz. To lepszy model od Denona.

Piotr

 

U mnie mają w top hi-fi tą Yamahę sprzętu nie wypożyczają mają ostatnie trzy sztuki w takim kolorze jak ja chcę maja ostatnią szt i nawet nic taniej nie dadzą powiedzieli przywieź pan kolumny to zrobimy odsłuch jak dla mnie to nie jest profesjonalny sklep już się przekonałem trzeci raz i jakis buc tam pracuje 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeśli lubisz mocniejszą podstawę basową to spojrzałbym w kierunku Denona PMA800, różnica względem PMA600 jest dość duża więc warto szukać 800. 
Yamaha AS701 zaprezentuje dynamiczniejsze brzmienie ale także powinien się sprawdzić, powinienem mieć ostatnią sztukę jeszcze na stanie. 

Marantz NR1200 nie uważam aby był idealnym wzmacniaczem, rozświetli brzmienie i utnie bas, na którym Ci zależy. 

Zapraszam na odsłuch oraz po wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.

PMA 800 czy tam wcześniejszy PMA 720 jest mocno w oddali od 1520AE czy też nowego 1600NE. Tutaj prawdę mówiąc przydał y się jeszcze jeden model uzupełniający pomiędzy nimi.

AS 701 to nie jest poziom 1520AE.

AS 701 jest nieco wyższym modelem od PMA 800. Tu konkurent bezpośredni to AS 501. Z tym że ich bezpośrednio nie porównuj w ten sposób.

Denon gra cieplej, bardziej miękko, łagodniej na górze, z kolei Yamaha właśnie odwrotnie.

Więc porównanie dwóch nie do końca ma sens. Raczej które brzmienie Ci podchodzi bardziej albo lepiej spasuje z kolumnami.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

Tak.

PMA 800 czy tam wcześniejszy PMA 720 jest mocno w oddali od 1520AE czy też nowego 1600NE. Tutaj prawdę mówiąc przydał y się jeszcze jeden model uzupełniający pomiędzy nimi.

AS 701 to nie jest poziom 1520AE.

AS 701 jest nieco wyższym modelem od PMA 800. Tu konkurent bezpośredni to AS 501. Z tym że ich bezpośrednio nie porównuj w ten sposób.

Denon gra cieplej, bardziej miękko, łagodniej na górze, z kolei Yamaha właśnie odwrotnie.

Więc porównanie dwóch nie do końca ma sens. Raczej które brzmienie Ci podchodzi bardziej albo lepiej spasuje z kolumnami.

Piotr

Super info dziękuję za odp chodzi o bass o wzmacniacz maks do 4tys z wyjściem na sub nie mam jak porównać bo Yamahy 701 nie chcą wypożyczyć a w sklepie nie ma takich kolumn 😔

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, terracan1929 napisał:

Z tego co przypadkiem zauważyłem , 701 dostęne są w tophifi. 

Tak odp mamy ostatnie trzy sztuki w kartonach a taki kolor jak pana interesuje ostatnia sztuka więc nie wypożyczymy może pan przynieść do nas kolumny , to pytam o cenę cena nic taniej , trzeci raz zlali mnie tam ciepłym m...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ale nie wiem, czy to zlanie ciepłym moczem........po prostu w tej chwili jest duży, potężny wręcz deficyt sprzętów ,w tym wzmacniaczy i mając 3 sostanie sztuki nie chcą kombi nować,pożyczać, wysyłać ,a  tym bardziej obniżać ceny  , bo i tak zaraz je sprzedadzą.

Sam u nich kupowałem swój wzmak i dużo zachodu kosztowałe mnie urwanie 500 zł.....choć urywałem z 9500.......

Najbardziej wkurza mnie to,że rok temu, swoją kilkumiesięczną 701 , w stanie idealnym sprzedałem (poprzez to forum zresztą) za 1800 zł......... :) 

Teraz za taki sprzęt wołają o tysiąc więcej......

Edytowano przez terracan1929
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
1 godzinę temu, IgiK napisał:

Mam pma 1520ae wszystko ładnie gra audiofil pewnie byłby zadowolony ładna góra i średnica bass szybki miękki . Czy np Onkyo 9050 lub 9911 miało by lepszy bass taki twardy ? 

Co do Onkyo powiedziałbym, że jego bas jest pomiędzy miękkością, a twardością, brak mu trochę pokazania zróżnicowania w jego graniu, ale jak na tą półkę cenową jest nieźle. Bas szybki, twardy, z bardzo dobrą dynamiką otrzymasz ze wzmacniaczy Exposura.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, rms.pl napisał:

Co do Onkyo powiedziałbym, że jego bas jest pomiędzy miękkością, a twardością, brak mu trochę pokazania zróżnicowania w jego graniu, ale jak na tą półkę cenową jest nieźle. Bas szybki, twardy, z bardzo dobrą dynamiką otrzymasz ze wzmacniaczy Exposura.

Exposure chyba nie ma power Amp Direct 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, rms.pl napisał:

Integry Exposura nie mają takiego wejścia, dostępne są za to końcówki mocy np. Exposure 2010 S2 PWR

To mogę podpiąć pod Denona pma 1520ae jak i pod kino domowe bo na tym kompletnie się nie znam wtedy kolumny grają z końcówki mocy a subwoofer ze wzmacniacza ?

Edytowano przez IgiK
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...