Skocz do zawartości

Czy Chromecast Audio lub MusicCast WXAD-10 będzie odtwarzać muzykę w taki sposób ?


Abre

Recommended Posts

Witam, 

Planuje zakup wzmacniacza z kolumnami. Wybór padł na Denona Pma 560 z kolumnami Tannoy M2.  Nigdy w życiu nie miałem wzmacniacza w domu . Zawsze mieliśmy jakąś miniwieże więc może zadam dla was śmieszne pytanie a w google nie mogę znaleźć na to pytanie konkretnej odpowiedzi. 

To pytanie  dotyczące skąd odtwarzać muzykę.  Nie chcę podłączać komputera przez DAC do wzmacniacza bo komputer stoi zupełnie w innym pokoju . Doczytałem się w internecie ,że można kupić odtwarzacz sieciowy . Budżet mam mały bo około  600 zł na to więc wybór padł na   Yamaha MusicCast WXAD-10  lub  Chromecast Audio. Tylko teraz nie wiem czy te urządzenia będą odtwarzać muzykę w taki sposób w jaki ja chce.

Otóż mam na komputerze sporo plików z muzyką. Czy da się za pomocą tych dwóch  odtwarzaczy sieciowych połączyć za pomocą DLNA wzmacniacz z komputerem ? Chodzi o taki układ , że wzmacniacz byłby podłączony kablem do odtwarzacza sieciowego , z kolei odtwarzacz sieciowy byłby połączony za pomocą Wifi z ruterem internetowym a z kolei ruter internetowy byłby podłączony do komputera za pomocą kabka ethernet . 

Czy takie coś zadziała ? Jeśli tak to czy będą duże straty w dźwięku ? Mogę jeszcze kupić  taką miniwieże jak Yamaha MCR-N670 z kolumnami Indiana Line Tesi 261 ? Tam zawsze można podłączyć pendrivea z muzyką do miniwieży a jest też już zamontowane również w samej miniwieży Wifi więc bez problemu przez DLNA można połączyć miniwieże Yamahy z komputerem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to szukasz po prostu rozwiązania DLNA.

Tak to będzie działać jeśli udostępnisz folder, pliki

Chromecast audio w cenie używanego nie bardzo. 400 zł to jest mocno przesadzona cena.

Chyba że Chromecast 3 i konwerter HDMI- optyk. Pisał o tym ktoś dzisiaj w innym poście.

WXAD 10 to gotowe rozwiązanie w tej cenie. Ciezko dostępne ale spełni rolę.

Ewentualnie Malina

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, S4Home napisał:

No to szukasz po prostu rozwiązania DLNA.

Tak to będzie działać jeśli udostępnisz folder, pliki

Chromecast audio w cenie używanego nie bardzo. 400 zł to jest mocno przesadzona cena.

Chyba że Chromecast 3 i konwerter HDMI- optyk. Pisał o tym ktoś dzisiaj w innym poście.

WXAD 10 to gotowe rozwiązanie w tej cenie. Ciezko dostępne ale spełni rolę.

Ewentualnie Malina

Piotr

 

Co to jest Malina? Rozumiem, że do połączenia Dlna będzie lepsza Yamaha WXAD-10 niż Google chromecast? Bo tka wynika z Twojego posta? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...