Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz do ProAc Response DT8 ?


Mr Nervous

Recommended Posts

Witam,

posiadam kolummny ProAc Response DT8 oraz wzmacniacz Peachtree Nova 150. Myślę o wymianie wzmacniacza na coś lepszego. Brzmienie tego zestawu mi odpowiada ale zastanawiam sie czy można wyscisnąć z ProAc-ów jeszcze wiecej wrażeń :) Słucham głównie materiałów DSD128,DXD,SACD,FLAC 24/192 więc obecność DAC-a we wzmacniaczu obowiązkowa a co za tym idzie portu USB pracującego w trybie asynchronicznym. Pod uwagę biorę np. Rotel RA-1592 MkII, Peachtree Nova 500, Copland CSA100 lub coś w tym przedziale cenowym. Proszę o sugestie i wskazówki odnośnie doboru nowego wzmacniacza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Mr Nervous napisał:

Naprawdę nikt nie miał do czynienia z takim zestawem albo z podobnymi kolumnami?

Z naciskiem na podobnymi gram w sypialni na ProAc Response one SC z Sony V5 :) Od razu powiem że Sonka nie ma USB :)

A co by się stało jak być do normalnego wzmacniacza dołączył np. RME Adi2 DAC FS ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mr Nervous napisał:

Z podanych urządzeń tylko Cambridge Edge A posiada port USB i obsługę formatu DSD ale cena 22k. Budżet ma być około 15k. 

Lemma Tucana II - brak USB i cena 30k.

Naim Supernait 2 i3 - brak USB

Unison Research serii Unico - brak USB

 

 

Piotrkowi chodziło pewnie o Unison Research Unico Due

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, tomek4446 napisał:

Ok. Dwa to nie " naście" ! :) A zawsze uniwersalność większa :)

Jest zwolennikiem jak najprostszego toru więc kolejny klocek z dac-iem to ostateczność. Poza tym to większy wydatek, na dac i przewody. 

 

5 godzin temu, Elizjum7919. napisał:

Piotrkowi chodziło pewnie o Unison Research Unico Due

Unison Research Unico Due posiada ten sam dac (ES9018K2M) co Peachtree Nova 150. Jest to dac dwukanałowy w wersji mobilnej, jak już zmieniać to na coś 8 kanałowego. Np: ES9038PRO, ES9028PRO, ES9026PRO, lub ES9080, ES9018, SABRE9006A

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marcinmarcin napisał:

Tylko ze wbudowane dace to w najlepszym wypadku gdzieś poziom Toppinga E30 za 700pln

To samo mówili o preampie gramofonowym w Peachtree Nova 150, porównywałem z Nad-em, Thorsen-em i jakimś polskim, wszystkie za około 1000zł i Nova 150 wypadała zauważalnie korzystniej :) Topping E30 obsługuje DSD tylko jako DoP, chodzi mi o natywną obsługę DSD (RAW)...

Edytowano przez Mr Nervous
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez DAC dokupisz w przedziale 700-1500 zł. A takim sposobem eliminujesz świetne wzmaki.

22 godziny temu, Mr Nervous napisał:

Cambridge Edge A posiada port USB i obsługę formatu DSD ale cena 22k. Budżet ma być około 15k. 

Widziałem ostatnio używany za 15K

22 godziny temu, Mr Nervous napisał:

Lemma Tucana II - brak USB i cena 30k.

Używany 6-8 K Nowy 23 nie 30k

Masz fajne kolumny które mogą dobrze zabrzmieć a ograniczasz wybór. Serio przemyśl to.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Używany 6-8 K

https://m.olx.pl/d/oferta/leema-tucana-ll-high-end-wzmacniacz-zintegrowany-CID99-IDNkCUq.html

https://m.olx.pl/d/oferta/leema-tucana-ii-wzmacniacz-srebrny-CID99-IDN8Ah8.html

Za 6k to może i ja bym się szarpnął.

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, seba3002 napisał:

Ja bym wział dwa za taką cene. Porady pana Piotra troche naciagane i lekko zalatują marketingiem 😜

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok z 6 to przesadziłem.

Ale za 8 widziałem już.

https://archiwum.allegro.pl/oferta/leema-tucana-2-i8464800210.html

https://archiwum.allegro.pl/oferta/leema-tucana-ii-i7612175605.html

https://archiwum.allegro.pl/oferta/wzmacniacz-zintegrowany-leema-tucana-2-i7430551109.html

 

Wybaczcie, chwilo wyleciała mi z głowy inflacja w audio.

Piotr

Edit: znalazłem na mailu.

Kupiłem Marzec 2020 dla klienta za 8300 zł. Srebrna.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Dnia 12.01.2022 o 13:46, Mr Nervous napisał:

Witam,

posiadam kolummny ProAc Response DT8 oraz wzmacniacz Peachtree Nova 150. Myślę o wymianie wzmacniacza na coś lepszego. Brzmienie tego zestawu mi odpowiada ale zastanawiam sie czy można wyscisnąć z ProAc-ów jeszcze wiecej wrażeń :) Słucham głównie materiałów DSD128,DXD,SACD,FLAC 24/192 więc obecność DAC-a we wzmacniaczu obowiązkowa a co za tym idzie portu USB pracującego w trybie asynchronicznym. Pod uwagę biorę np. Rotel RA-1592 MkII, Peachtree Nova 500, Copland CSA100 lub coś w tym przedziale cenowym. Proszę o sugestie i wskazówki odnośnie doboru nowego wzmacniacza.

A nie sprzedajesz proAców .. jaki kolor?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...