Skocz do zawartości

Lyngdorf tdai-1120


lukluk71

Recommended Posts

15 minut temu, Asia napisał:

Na stronie Lyngdorfa jest nowy software (luty 2022). 

ściągnięte.

 

 

23 minuty temu, MrJansjo napisał:

Sprawdziłem i u mnie jest tak samo.

Niezależnie od tego, co wybiorę w ustawieniach, pokazuje "normal".

 

No wczoraj jeszcze tam widniało HiFi.  Ciekawe teraz jaki sygnał leci po chromcascie z Tidala.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Amarok napisał:

Sprawdziłem, po chromcascie z Tidala idzie tylko NORMAL, gdy przerzucam na Blusounda od razu przeskakuje na HIFI. Jeśli chodzi o chromcast, to już jakiś czas temu tak było i po paru dniach powróciło do normy. 

Zawsze jest opcja przez bubble/mconnect - zarówno przez Chromecast jak i po upnp 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marcinmarcin napisał:

Zawsze jest opcja przez bubble/mconnect - zarówno przez Chromecast jak i po upnp 

To nie rozwiązuje problemu. Kupowałem to urządzenie żeby ułatwić sobie słuchanie po chromcascie. Poza tym jaką mam mieć pewność teraz w jakim formacie plik jest odtwarzany skoro sama aplikacja podaje błędne informacje - 32 bity przez chromcasta? jakaś magia:D gdzie odpala się przez aplikacje w normalu. WTF? trochę czar pryska. Mam nadziejeże znajdzie się rozwiązanie problemu bo bardzo mi się podoba urządzenie. Ale kupowałem to dla prostoty obsługi i też dobrego dźwięku, a teraz jakieś dziwne rzeczy się dzieją.
273760538_1203525637121649_8114042556633926563_n.thumb.jpg.3ac5f5085f0b875032ca5432e1525fb2.jpg



ale problem może być po stronie GoogleHome, albo samego urządzenia. Zainstalowałem sobie dla próby AppleMusic i jest to samo. Leci plik lossless na telefonie, po odpaleniu chroma znika logo lossless. Nawet nie wiem w jakiej jakości gra bo na apk Lyngdorfa wyświetlają się jakieś bzdury.  Uważam że powinien być Tidal Connect w takim urządzeniu.  Skoro mój telefon Xiaomi odtwarza pliki z wysoką jakością to takie urządzenie nie potrafi tego zrobić ? 

Tel.
273957681_640193260588612_7156659027637724315_n.thumb.jpg.a23aa540411d509a36209467db306ca7.jpg

Chromcast po odpaleniu przerzuca na niższą jakość.

273752834_5312775438746416_2298216665571307249_n.thumb.jpg.dfbc980bccee50f69ab2946c860ace32.jpg


Jestem mega zły, wczoraj spędziłem cały dzień na grzebaniu, kombinacjach, od przeinstalowywania aplikacji, od restartów urządzenia, poprzez nową konfiguracje siedzi i podłączanie urządzenia przez kabel. Zrobiłem wszystko i jest LIPA. Jeszcze znajomy wrzucił mi wczoraj SCREENa z Arcama SA 30 że sobie właśnie leży i pije winko i odtwarza po TIDALU CONNECT śmiejąc się że mogłem go posłuchać i kupić Arcama :o 

@S4Home czy możecie sprawdzić u siebie, jakbyście mieli chwile czasu, ewentualnie podłączonego Tdai 1120??
Coś można w tej kwestii zrobić? 

 

Edytowano przez lukluk71
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Amarok napisał:

Nic już więcej nie kombinuj, jak pisałem wcześniej, problem jest na linii Tidal - chromecast. Mam Chromecast Audio, prawie go nie używam, ale jest to samo co u ciebie. Poza tym na takim sprzęcie co ty masz, Tidal Connect powinien być już jako standardowe wyposażenie.  

no zostawiam. Też uważam że powinien być Tidal Connect.
z apple to samo. Pamiętam jak próbowałem miesiąc temu appla i leciało normalnie w Lossess. Mega lipa.
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyznać że support w Lyndgdorfie jest na najwyższym poziomie. Za każdym razem kiedy zadaję pytanie, to dosłownie w ciągu max 2-3h mam odpowiedź. Nigdy nie zostawili jakiejś wymijającej odpowiedzi, albo marketingowej papki, a męczę ich pytaniami od 2 tygodni. 

Więc co się dowiedziałem.
- Są zaskoczeni tym problemem z chromcastem i przyznali się że faktycznie teraz coś się stało i badają sytuacje. 

- Pracują nad poprawieniem informacji próbkowania w Lyngdorf Remonte

- Zastanawiają się nad wprowadzeniem Tidal Connect. Decyzja jeszcze nie padła ale są wewnątrz firmy negocjacje. Może warto ich zasypywać pytaniami i przyśpieszyć proces negocjacji ... :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lukluk71 napisał:

leży i pije winko i odtwarza po TIDALU CONNECT ś

Wow mówisz że wąski Ci zaimponował 🤪

Tidal connect w mojej opini to niepotrzebne coś, grające co najwyżej poprawnie. 

Pisałem, zainstaluj sobie bubble upn i puść to po upnp, będziesz miał lepsza jakość, dobra apke i jeszcze CI pokaże co gra 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marcinmarcin napisał:

Wow mówisz że wąski Ci zaimponował 🤪

Tidal connect w mojej opini to niepotrzebne coś, grające co najwyżej poprawnie. 

Pisałem, zainstaluj sobie bubble upn i puść to po upnp, będziesz miał lepsza jakość, dobra apke i jeszcze CI pokaże co gra 😁

:D
Znów działa Tidal i wrzuca na HiFi - magia.
Mi właśnie zależy na obsłudze Tidala przez chromcasta, bardzo odpowiada mi ta jakość i obsługa apk Tidala.

Dzisiaj testowałem Upnp.  McConnect nie jest lepszy? Przesyła pliki w jakości 24 bit 48 kHz. 
Sprawdzałem darmową wersję Bubble i przesyła po UPNP 16Bit 41kHZ  - płatna więcej pociągnie? 

Ale nie wiem czy jestem wstanie usłyszeć różnice pomiędzy chromcastem z Tidala a tymi z Upnp. 
Z tym że nie miałem zbytnio czasu przysiąść na spokojnie. 

273983516_481101880221603_3118508987214042238_n.thumb.jpg.65a773dcd424bf472e690febaa8f51aa.jpg

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lukluk71 napisał:

Dzisiaj testowałem Upnp.  McConnect nie jest lepszy? Przesyła pliki w jakości 24 bit 48 kHz. 
Sprawdzałem darmową wersję Bubble i przesyła po UPNP 16Bit 41kHZ  - płatna więcej pociągnie? 

Mconnect z tego co pamiętam ma obsługe MQA (nie korzystam). Bubble nie wiem. Ja używam Tidala w wersji Hifi (w momencie zmiany abonamentu przeszedłem na HIFI - nie uznaje wynalazku MQA, nie mam i nie chce mieć daca z tym)

(Tidal ma 16/44,1 albo MQA)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, lukluk71 napisał:

Trzeba przyznać że support w Lyndgdorfie jest na najwyższym poziomie. Za każdym razem kiedy zadaję pytanie, to dosłownie w ciągu max 2-3h mam odpowiedź. Nigdy nie zostawili jakiejś wymijającej odpowiedzi, albo marketingowej papki, a męczę ich pytaniami od 2 tygodni. 

Więc co się dowiedziałem.
- Są zaskoczeni tym problemem z chromcastem i przyznali się że faktycznie teraz coś się stało i badają sytuacje. 

- Pracują nad poprawieniem informacji próbkowania w Lyngdorf Remonte

- Zastanawiają się nad wprowadzeniem Tidal Connect. Decyzja jeszcze nie padła ale są wewnątrz firmy negocjacje. Może warto ich zasypywać pytaniami i przyśpieszyć proces negocjacji ... :) 

A jak do nich pisałeś? Z formularza na stronie?

Też napisałem(zgłoszenie problemu z chromecast-tidal(przy okazji pytanie o Connect, czy będzie), z balansem i z niepoprawną informacją o parametrach w apce remote) po południu, na razie zero odpowiedzi.

negocjacje to ja sobie mogę wyobrazić. 1120 i 3400 grają identycznie, może kosmetyczne różnice. Room Perfect - bez róznicy. To jest podkreślane we wszystkich poważniejszych recenzjach i też wynika z technologii. Więc róznice to praktycznie: moc i wyposażenie. Pytanie brzmi - czy  wieksza moc(nie każdy potrzebuje) i wejście USB są warte róznicy w cenie(większej niż cena 1120 :) - jeśli 1120 będzie obsługiwać TConnect?

W sume nie zaszkodziłoby gdyby Lyngdorf trochę zszedł na ziemię z cenami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, lukluk71 napisał:

:D
Znów działa Tidal i wrzuca na HiFi - magia.
Mi właśnie zależy na obsłudze Tidala przez chromcasta, bardzo odpowiada mi ta jakość i obsługa apk Tidala.

Dzisiaj testowałem Upnp.  McConnect nie jest lepszy? Przesyła pliki w jakości 24 bit 48 kHz. 
Sprawdzałem darmową wersję Bubble i przesyła po UPNP 16Bit 41kHZ  - płatna więcej pociągnie? 

Ale nie wiem czy jestem wstanie usłyszeć różnice pomiędzy chromcastem z Tidala a tymi z Upnp. 
Z tym że nie miałem zbytnio czasu przysiąść na spokojnie. 

273983516_481101880221603_3118508987214042238_n.thumb.jpg.65a773dcd424bf472e690febaa8f51aa.jpg

 

Coś takiego jak magia nie istnieje. Choć wystarczająco zaawansowana  techologia jest nie do odróżnienia :)

Jak chcesz nie mieć niespodzianek - wyłącz automatyczne akualizacje w tefefonie. 

Owszem, chromecast znów działa poprawnie. Dziś była aktualizacja Google Home na androidzie. U mnie zaczęło znów działać (HIFI) po aktualizacji tej apki. 

Przy okazji przetestowałem BubblePNP. Choć przetestowałem to mocno na wyrost - uruchomiłem i spiąłem z 1120 i Tidal-em. Działa. Wstępnie - podoba mi się. Słucham właśnie. Choć wyszukiwarka działa w tym sofcie przedziwnie :) - ale może trzeba się oswoić. Generalnie połączenie Tidal-a z wszelkimi smb/cloud/local, odtwarzanie gapeless i inne ficzery- rewelacja.

Nie używam MQA więc zapowiada się znakomicie. Jak się jakoś polubię z tym wyszukiwaniem - ta cała płatna licencja jest śmiesznie tania.

Edit #1

BTW - jednak odbiór jest różny. Apka Tidal w moim odbiorze jest...ledwo poprawna. W porównaniu z apką Spotify - bieda z nędzą. Trochę to zabawne - jedni mają świetny soft, drudzy FLAC/MQA :)

Edit #2 - przy korzystaniu z uPNP apka Lyndorf popranie wyświetla parametry streamingu.

W zasadzie - faktycznie można zapomnieć o chromecast :)

Edytowano przez MrJansjo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, lukluk71 napisał:

Miałem wolny dzień od pracy i cały przesiedziałem na kombinowaniu :D
Masakra ale bania :o 

a może to dlatego że przeczytali mojego posta i szybko naprawili :D

też już dostałem odpowiedź od Lyngdorf i faktycznie, muszę przyznać że z wyjątkową klasą - odnieśli się do każdego pytania, nie pomijając niczego.

Co do MQA to twierdzą że - w obliczu dostępności flac mają w ogóle wątpliwości czy MQA jest krokiem do przodu czy raczej sprytnym formatem stratnym i czy użytkownicy dobrze na tym wyjdą. Co do Connect - nie ma jeszcze decyzji.

Co do nieprawidłowego wskazania bitrate na apce Remote - pracują nad tym, błąd gdzieś na styku Remote/Spotify/Tidal. Na innych standardach i na Roon/Quobuz działa poprawnie.

Balansu nie poprawią - tak ma być, to decyzja projektowa. Hmm.

Na przymarudzenie że szkoda że nie zdecydowali się na wyświetlanie info o poziomie streamingu na panelu urządzenia - odpowiedź jest że rozważali czy dać wyświetlacz czy mikrofon wysokiej klasy plus statyw w takiej cenie jaką założyli i mikrofon/statyw wygrał.

 

Edytowano przez MrJansjo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...