Skocz do zawartości

Subwoofer Yamaha (i jego ustawienie)


Gumowe Ucho

Recommended Posts

Złożyłem sobie na razie kino 5.0 - ponieważ kolumny schodzą do 35Hz, czyli niżej niż niektóre suby (oczywiście rozumiem że wtedy ciszej), ociągam się z zakupem suba, szczególnie że dźwięk już robi na mnie super wrażenie (Pylon Pearl 25).

Pomimo to myślę o budżetowym subwooferze i patrzę na Yamaha NS-SW100 - do LFE fajnie, bo zabawa zaczyna się od 25Hz (niżej niż niejeden droższy). Zdaję sobie sprawę, że pewnie nie jest super głośny, ale zależy mi po prostu na odtworzeniu całości ścieżki od dźwiękowców, która ponoć (wg AVForums) każdemu zestawowi bez suba umyka. Jakieś zagraniczne recenzje są pochlebne. Czy to jest warte uwagi za 600-700zł? Czy zwyczajnie nie ma sensu?

Jeżeli tak, w jaki sposób ustawić crossover? Nie chciałbym odejmować potencjału Pylonom, ale może lepiej zagrają jeżeli "ulży" im się basu? Natomiast w trybach Stereo sub nie będzie używany, prawda? Z muzyki jestem 100% zadowolony i nie chcę w nią mieszać subwoofera.

Yamaha nie ma auto-włączania - czy to znaczy, że jak zapomni się włączyć suba, to kolumny zagrają tylko do crossover point, czy Denon AVR-2113 sam ogarnie, że go nie ma (robi tak przy "Setup")?

Po co na subwooferze są wejścia "głośnikowe"? Co tam się wpina?

Czy sub może stać przy kanapie odwrócony głośnikiem do telewizora? To w sumie jedyne miejsce.

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gumowe Ucho napisał:

Jeżeli tak, w jaki sposób ustawić crossover?

Czy to nie jest tak, że powinieneś ustawić to tak żeby Tobie pasowało? To jest chyba zależne od akustyki pomieszczenia. U jednego w połowie skali będzie dobrze a u drugiego nie. Ważne żeby nie dudnił i nie dominował. Wydaje mi się że przy kalibracji zalecają ustawić na połowę sklali i jak jest za dużo lub za mało to zwiększyć.

 

2 godziny temu, Gumowe Ucho napisał:

Natomiast w trybach Stereo sub nie będzie używany, prawda?

Tego niestety nie wiem, trzeba by było sprawdzić w instrukcji amplitunera lub wypowie się ktoś kto ma większe doświadczenie.

 

2 godziny temu, Gumowe Ucho napisał:

Yamaha nie ma auto-włączania - czy to znaczy, że jak zapomni się włączyć suba, to kolumny zagrają tylko do crossover point, czy Denon AVR-2113 sam ogarnie, że go nie ma (robi tak przy "Setup")?

Chyba nie ogarnie bo niby jak.

 

2 godziny temu, Gumowe Ucho napisał:

Po co na subwooferze są wejścia "głośnikowe"? Co tam się wpina?

W ten sposób też można podłączyć subwoofer. Wygoogluj.

 

2 godziny temu, Gumowe Ucho napisał:

Czy sub może stać przy kanapie odwrócony głośnikiem do telewizora? To w sumie jedyne miejsce.

Jak najbardziej, u mnie tak stoi i bardzo mnie to satysfakcjonuje.

 

Sorry że tak niekonkretne ale nie jestem ekspertem, odpowiadam z własnego doświadczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gumowe Ucho napisał:

Czy to jest warte uwagi za 600-700zł? Czy zwyczajnie nie ma sensu?

w tej cenie lepiej używany Magnat 302a ewentualnie STX s-250.

3 godziny temu, Gumowe Ucho napisał:

Jeżeli tak, w jaki sposób ustawić crossover?

po odsłuchu w pomieszczeniu "na ucho", Tobie się ma podobać.

3 godziny temu, Gumowe Ucho napisał:

Yamaha nie ma auto-włączania - czy to znaczy, że jak zapomni się włączyć suba, to kolumny zagrają tylko do crossover point, czy Denon AVR-2113 sam ogarnie, że go nie ma (robi tak przy "Setup")?

amplituner nie wykrywa braku załączonego subwoofera (chyba, że robisz automatyczną kalibrację). Kolumny zagrają tak jak zostały skonfigurowane.

3 godziny temu, Gumowe Ucho napisał:

Po co na subwooferze są wejścia "głośnikowe"? Co tam się wpina?

w przypadku kiedy wzmacniacz nie ma wyjścia na subwoofer, możesz go podłączyć do złączy wysokopoziomowych czyli kablami głośnikowymi

3 godziny temu, Gumowe Ucho napisał:

Czy sub może stać przy kanapie odwrócony głośnikiem do telewizora? To w sumie jedyne miejsce.

tak

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...