Skocz do zawartości

zakup kolumn do kina Harman Kardon BDS-570


rufi

Recommended Posts

Cześć

jako początkujący w temacie proszę Was o pomoc, na forum trafiłem przypadkiem poszukując opinii na temat Jamo s803 (na których zakup byłem zdecydowany) a które raczej nie cieszą się tutaj dobrą opinią, zrezygnowałem i zacząłem szukać coś innego - oczywiście jak większość początkujących utknąłem od razu :)

może przedstawię moją aktualną sytuację:

- pod wpływem impulsu :) kupiłem używany Harman Kardon BDS-570 (na tyle co dałem radę sprawdzić jest OK pod względem działania, kolumn nie podpinałem)

- kino będzie w małej sypialni (mieszkanie w bloku - głośny odsłuch odpada)  3x4 m - w pokoju jest tylko łóżko, telewizor na ścianie i półka pod nim na "klamoty"

- planuję kupić kino w partiach, najpierw fronty, później centralny, tylnie i jeśli będzie potrzeba to subwoofer

- na fronty mogę dać 1500 zł max, z braku miejsca preferowałbym jak najmniejsze półkowe

- nie lubię dudniącego basu, chciałbym żeby grały przyzwoicie ale rozumiem, że w tej cenie nie dostanę czegoś super

- jestem z małego miasteczka do najbliższego salonu mam 120 km :) więc odsłuchy na żywo odpadają

brałem pod uwagę: jamo 803, dali spektor 1 lub oberon 3, Klipsch Sat Theater Pack, Monitor Audio Bronze 1

w zasadzie nie mam pojęcia co kupić, więc jestem otwarty na propozycje

i jeszcze pytanie w instrukcji mojego Harmana są podane dane techniczne dla 6 ohm - mam przez to rozumieć, że tylko takie kolumny mogę podpinać? czy, że np 8 ohm też mogę tylko wtedy będą inne paramerty pracy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dla Ciebie dość smutne wiadomości.

BDS 570 było jednostką raczej dostosowaną do swoich kolumn właśnie HK z zestawu.

Owszem przyjmują 6omów ale nic poniżej. Więc jeśli na kolumnie masz napisane 8 a schodzi do 4 to ona może się gasić. albo zawieszać.

miałem takie problemy kiedy się nią bawiłem.

Więc tylko małe , wydajne satelitki.

12 godzin temu, rufi napisał:

brałem pod uwagę: jamo 803, dali spektor 1 lub oberon 3, Klipsch Sat Theater Pack, Monitor Audio Bronze 1

Oberon 3, Bronze 100

Albo właśnie cały set satelit Canton Movie.

Te od zestawu nie działają?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...