Skocz do zawartości

Wzmacniacz zintegrowany


graba_1979

Recommended Posts

Witam,

Posiadam odtwarzacz sieciowy Yamaha CD-NT670D wraz ze wzmacniaczem Yamaha A-670. Do tego zestawu posiadam kolumny podstawkowe ELAC Debut Reference B6.

Chciałbym zmienić wzmacniacz aby móc również podpiąć gramofon.

Zestaw jest umieszczony w salonie o wielkości 22m2.

Chciałbym się dowiedzieć jaki wzmacniacz dla tego zestawu byłby najlepszy. Ja zastanawiałem się nad yamaha A-S701 a może coś innego, może być oczywiście tańszy.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

Prawdę mówiąc Cyrus One odpada bo z tego co czytałem nie posiada wejścia cyfrowego a jeszcze bym chciał podłączyć konsolę lub odtwarzacz dvd.

Najbardziej z tego wszystkiego skłaniałbym się ku Yamaha A-S701, chociaż widziałem że bardzo dobre opinie zbiera NAD 368 oraz Rotel A12.

Jestem laikiem w tym temacie i dopiero zaczynam przygodę z takim sprzętem i dlatego chciałbym się jeszcze dowiedzie co sądzicie o tych ostatnich dwóch wzmacniaczach?

Z góry dziekuję za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, graba_1979 napisał:

Jestem laikiem w tym temacie i dopiero zaczynam przygodę z takim sprzętem i dlatego chciałbym się jeszcze dowiedzie co sądzicie o tych ostatnich dwóch wzmacniaczach?

Rotel A12 wzmacniacz grający z dużą werwą, dynamicznie i szybko, a jego brat A14 jest wydajniejszy i bardziej wyrównany.

Nad C368 ma więcej basu i o wiele spokojniejszą górę pasma, no i gra w innej klasie, także wszystko zależy od tego, jakiego brzmienia szukasz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dziękuję za szczegółowe odpowiedzi.

Poszukuję wzmacniacza do słuchania dobrego starego jak i również alternatywnego rocka. Najbardziej lubię The Doors, Pink Floyd, Depeche Mode.

Do słuchania także, ale w mniejszym stopniu Metallica, Rammstein, ac/dc, choć jest to muzyka inna niż powyższe.

Dziękuję wszystkim 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C368 i C356 to odrębnie brzmiące wzmacniacze. Wynika to przede wszystkim z ich konstrukcji. Brzmią na tyle różnie, że wybór może być trudny. 

Biorąc pod uwagę, że Debuty brzmią dynamicznie, szybko. Można je nie co zrównoważyć i uspokoić, C356. 

Zapraszamy Cię, do jednego z naszych punktów Tophifi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, graba_1979 napisał:

Czy ten wzmacniacz będzie dobrze pasował do kolumn ELAC Debut Reference B6 czy jednak lepiej C368?

Moim zdaniem korzystniejszym wyborem będzie jednak C368, ze względu na bas, który ma inną barwę i lepszą kontrolę. Kolumny Elac Debut Reference B6 mają dużo basu i w połączeniu z C356BEE będzie duża buła, szczególnie przy gatunku muzyki, który słuchasz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z 368 to się zgodzę. 

Teraz jest pytanie czy "buła" będzie bardziej odpowiadała koledze czy nie. Pod względem mocy, C368 jest też dużo mocniejszy.

 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, graba_1979 napisał:

Czy ten wzmacniacz będzie dobrze pasował do kolumn ELAC Debut Reference B6 czy jednak lepiej C368?

C368 lepiej pasuje do reference b6 dodatkowo masz możliwość rozbudowy wzmacniacza. Kolejnym aspektem o którym mówiłeś są gniazda cyfrowe których c356bee nie posiada a c368 tak. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lysyrafal napisał:

@Top Hi-Fi & Video Design To już powinien wiedzieć sam zainteresowany, co mu bardziej odpowiada. Większej mocy nie ma się co obawiać, tak uważam.

Większej mocy nie ma się nigdy co obawiać :) Każdy, dobrej klasy wzmacniacz otrzymuje odpowiedni zapas. Przy 4 omach, C368 uzyskuje ponad 150 W / kanał.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To inne wzmacniacze. Mi jednak osobiście bardziej odpowiadało brzmienie starszych serii. Więc 356 bym obstawiał.

Z tym że do kolumn B6 od ELACa faktycznie model 368 będzie bardzo pasował.

CXA61 i CXA81 także będą pasowały. Ze względu na inne zasilanie taki dzwięk także może Ci się podobać.

Zapraszam na odsluch

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...