Skocz do zawartości

Zmieniłem listwę zasilająca i zmienił się tez dźwięk. To możliwe?!


Recommended Posts

4 godziny temu, DiBatonio napisał:

Jego kasa, jego sprawa. 

Spójrz sobie na przekrój i budowę żył roboczych.

A co mnie to obchodzi? Kabel jak kabel. Są chyba jakieś dedykowane tematy do takich bzdur na forum.

Jak ktoś kupuje docisk za 4k to tak, jego sprawa, ale należy głośno mówić, że takie zachowania wynikają z niewiedzy i że ktoś na tej niewiedzy trzepie kasę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, tomek4446 napisał:

No to żeś przepłacił ! Tu masz za 5,68 złociszy za mb. I dałeś Chińczykom zarobić których tak krytykujesz , jakoś mi się to nie spina.

https://www.castorama.pl/przewod-aks-zielonka-ydyp-3-x-2-5-mm2-450-750-v-100-mb-id-70673.html

Gdzie ja krytykuje Chińczyków? Raczyłbyś wskazać?
Podlinkowany kabel to niecałe 6 zl za metr bieżący. Kupiony przeze mnie ma ładne wtyczki, oplot i zyly 3.5 mm. Jest gotowy po wyjęciu z paczki, nie musze nad nim ślęczeć, skręcać czy lutować.
Jeśli cos się nie spina to raczej miłośnik staroci, których jedyna zaleta jest wygląd, polecający podpinać zasilanie do sprzętu nowym, brzydkim, białym kablem na metry z Castoramy. 
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, FromBorg napisał:

I to nie Chiny odpowiedzialne są za wszechogarniająca tandetę, ale Unia Europejska. Chora struktura, chore efekty. 

Przepraszam za posądzenie Cię o krytykę wyrobów chińskich , masz rację winna jest UE. Dorzuciłbym jeszcze Tuska. 

A tak już w temacie wątku , przypomnij proszę ,swoją opinię o listwach zasilających opierasz na podstawię doświadczeń z listwami jakich producentów ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.03.2022 o 09:18, tomek4446 napisał:

 

A tak już w temacie wątku , przypomnij proszę ,swoją opinię o listwach zasilających opierasz na podstawię doświadczeń z listwami jakich producentów ?

A mógłbyś dokładnie wskazać o jaka moja opinie o listwach zasilających pytasz? Bo czuje się nieco zdezorientowany tym pytaniem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.03.2022 o 08:20, greg235 napisał:

No właśnie testowana przeze mnie listwa Furutech TP80 posiadała 4 gniazda filtrowane aktywnie i 4 bez filtrowania aktywnego. Najlepszy efekt, a w moim przypadku najmniejsze pogorszenie dźwięku uzyskiwałem podłączając zarówno wzmacniacz jak i źródło do gniazd bez filtrowania aktywnego.  Jako ciekawostkę mogę dopisać, że kilka dni temu testowałem również listwę zasilającą Furutech TP80ES NFC czyli wersję z gniazdami rodowanymi a nie pozłacanymi oraz opatentowaną przez Furutecha technlogią NFC w odróżnieniu od poprzedniej. Listwa ta zmieniała dźwięk w nieco inny sposób niż jej poprzednio testowana przeze mnie wersja...

Cześć greg235...   "posłuchaj" Gigawata PF1 ;)  Myślę że już innej nie będziesz chciał. Pzdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro polecane jest podpinanie wzmacniacza bezpośrednio do gniazdka, to czy jeśli wyjdę z takiego pojedynczego gniazdka kablem 3x2.5 w ładnym korytku w kolorze ścian, zakończę np. Sześcioma gniazdami natynkowymi zewnętrznymi których bebechy wymienię na identyczny kabel 3x2.5 to tak jakbym podłączył cały system bezpośrednio do instalacji elektrycznej? Suma ze 100zł a efekt o poziomie referencyjnym ? xD Kusi kolejny gadżet jak fikuśna listwa ale opcja za 100zł kusi jeszcze bardziej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Dzik napisał:

@baliosia Chłopie, nie uważasz, że lekko przegiąłeś z tą sygnaturą? Na czole sobie to zdjęcie jeszcze naklej...

To nie sygnatura tylko reklama. Zlomiarze działają na pełnej parze, nie odmawiajmy wiec takich działań komuś kto sam cos realnie i być może solidnie robi. To znacznie bardziej etyczne działanie niż tamtej grupy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Panowie mam pytanie dotyczące tematu. Mam listwę przepięciową w instalacji budynku, która znajduje się w skrzynce z bezpiecznikami, która wiadomo zabezpiecza przed przepięciami całą instalację elektryczną. Czy taka listwa może mi ograniczać dźwięk tak samo jak zwykła listwa wpięta w gniazdko o której mówicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, rafal napisał:

Panowie mam pytanie dotyczące tematu. Mam listwę przepięciową w instalacji budynku, która znajduje się w skrzynce z bezpiecznikami, która wiadomo zabezpiecza przed przepięciami całą instalację elektryczną. Czy taka listwa może mi ograniczać dźwięk tak samo jak zwykła listwa wpięta w gniazdko o której mówicie?

Uuuuuuuu, to fatalnie. Inni mogą takie ustrojstwa pominąć, nie zakładać, ale jak u Ciebie wbudowano to w budynek to mogiła.. Nic już nigdy porządnie tam nie zagra :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...