Skocz do zawartości

Przenośne słuchawki nauszne do 200 zł


Recommended Posts

Dzień dobry,

Niestety po 2 latach moje słuchawki Encore Rockmaster Live dokonały żywota - jedna słuchawka przestała działać. Bardzo odpowiadało mi ich brzmienie, mała konstrukcja, dobre wytłumienie - zewnętrzne jak i wewnętrzne. Normalnie kupiłbym drugą parę, ale niestety nie są już produkowane. Czy istnieją aktualnie jakieś ciekawe słuchawki w miarę podobne do tych Live? Słuchawki będę używał głównie w mieście i w podróży, więc wytłumienie (również muzyki wydobywającej się na zewnątrz) i stosunkowo małe gabaryty grają tu dużą rolę. Mogę poświecić kwestię wygody przy dłuższym słuchaniu na rzecz lepszego wytłumienia. Co do dźwięku - nie chcę przesadzonego basu i przytłumionego brzmienia. Słucham głównie indie, soul, pop/rock. Z tego co widzę to w tym przedziale cenowym polecane są np. Audictus Winner i House of Marley Positive Vibration 2, ale nie jestem przekonany czy będą one trzymać poziom moich dotychczasowych Encorów - w recenzjach wychodzi, że mają dosyć wybijający się bas. Dodatek bluetooth byłby mile widziany, ale jeśli ma się on wiązać z gorszym brzmieniem, wolę wybrać przewodowe (najlepiej z wymiennym kablem). Z góry dziękuję za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poleciłbym nieco dołożyć do Meizu HD60 https://pl.aliexpress.com/item/1005001610796815.html . W wersji szarej z pomarańczowymi wykończeniami jest teraz za około 270 zł. Moim zdaniem znacznie lepsze słuchawki przewodowo + bluetooth z aptX. Idealne do celów mobilnych. Zapewniają bardzo dobrą jakość połączenia bt.

Jeśli mają być koniecznie nauszne, to warto brać pod uwagę Koss Porta Pro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety Porta Pro odpada, wytłumienie jest dla mnie kluczowe, też żeby nie było słychać na zewnątrz, bo trochę jeżdżę pociągiem i nie chcę, żeby słychać było w przedziale. Trochę też nie jestem przekonany do czekania miesiąc na słuchawki, poza tym chyba konstrukcje wokółuszne mniej wytłumiają niż mniejsze nauszne (proszę mnie poprawić jeśli się mylę). Wolałbym też nie przekraczać granicy 200 zł, bo aktualnie nie mogę sobie pozwolić na większy wydatek. Naprawdę szkoda, że nie ma teraz zbyt dobrej alternatywy dla tych Encore (które kosztowały 120 zł) i jakiegoś dobrego następcy AKG K518DJ (też chyba były za ok. 140 zł). Z innej beczki, dziwna sprawa, że firma Encore zaprzestała produkcji słuchawek nausznych i w swojej ofercie posiada aktualnie tylko modele dokanałowe - szczególnie po takich dobrych modelach jak Rockmaster LIve i OE. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nic innego ciekawego nie ma niż te Meizu? Aktualnie przymierzam się coraz bardziej do kupna Marley'ów (przewodowych lub bezprzewodowych) lub Edifier W800BT. Cały czas jednak nie jestem przekonany co do możliwości tłumienia otoczenia i muzyki wydobywającej się ze słuchawek tych modeli. Jestem przyzwyczajony do uciskania na uszy (AKG K518DJ i Encore Rockamaster Live są typem słuchawek, w którym chciałbym iść), ale niestety nie widzę ciekawych dostępnych alternatyw.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.01.2022 o 20:22, JacobSENsei napisał:

Czyli nic innego ciekawego nie ma niż te Meizu? Aktualnie przymierzam się coraz bardziej do kupna Marley'ów (przewodowych lub bezprzewodowych) lub Edifier W800BT. Cały czas jednak nie jestem przekonany co do możliwości tłumienia otoczenia i muzyki wydobywającej się ze słuchawek tych modeli. Jestem przyzwyczajony do uciskania na uszy (AKG K518DJ i Encore Rockamaster Live są typem słuchawek, w którym chciałbym iść), ale niestety nie widzę ciekawych dostępnych alternatyw.

Jest bardzo wiele modeli słuchawek różnego typu. Jeśli chodzi o słuchawki wokółuszne zamknięte to zwykle one właśnie lepiej tłumią hałas z otoczenia niż nauszne. Nie jest to jednak zasadą. Myślę że godnym następcą dla AKG K518DJ mogą być AKG K175 https://allegro.pl/oferta/sluchawki-studyjne-harman-akg-k175-nowe-10747542040. To wprawdzie z tego co wiem słuchawki nauszne z linii studyjnych , ale przewidziane do pracy w terenie i o dość basowym charakterze. Jakość ich wykonania powinna być lepsza od słuchawek które używałeś.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Nawet poniżej 200 zł mamy fajne, lekkie słuchawki Koss-a https://www.tophifi.pl/sluchawki/sluchawki-bezprzewodowe/koss-bt330i.html

Nie miażdżą rozmiarem, są przyzwoicie wykonane i gdzieś tam nawiązują do Porta Pro. Można posłuchać, zapraszamy :)

Niestety nie mam aktualnie możliwości przyjazdu, aby je wypróbować. Czy mogą Państwo powiedzieć jak mają się te słuchawki do Marley'ów Positive Vibration 2? Które lepiej tłumią, które mają dźwięk mniej nacechowany przytłaczającym basem i ogólnie które subiektywnie dla Państwa grają lepiej? Przy okazji zapytam się o dostępność Marleyów w Waszym sklepie - czy planowane jest wznowienie sprzedaży wersji bezprzewodowych w kolorze czarnym/niebieskim (lub przewodowych czarnych)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...