Skocz do zawartości

Jaki zestaw stereo do 5 tys. zł


erevelka

Recommended Posts

Ja po testach w domu poradziłabym krótszą jednak szafkę i małe podłogówki. Bliskości do ściany się tak nie bój. Ważniejsze żeby stały szerzej. No i zamiast ładować pieniądze w podstawki będzie akurat na pokrycie różnicy do podłogówek. To tak od amatorki po intensywnych testach domowych. :)

Dodam jeszcze, żebyś nie rezygnowała całkowicie z opcji podłączenia TV. Spotify z opcją pokaż tekst to fajna rzecz żeby poćwiczyć angielski, pouczyć się tekstów czy po prostu zrozumieć lepiej o czym właściwie śpiewają.  Do tego jak oglądasz programy muzyczne to takie kolumny robią robotę. I powiem coś niepopularnego: goniąc króliczka za najlepszym dźwiękiem nie zapomnij o wygodzie użytkowania (czytaj sterowania). Chyba, że masz jakiś stały set muzyczny i go katujesz regularnie. Jeśli jednak jesteś "skacząca po utworach" - poczytaj dobrze o tym jak wygodnie się całość obsługuje. 

Mój głos zatem na amplituner sieciowy Yamahy. Powodzenia!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykle zakłada się tak że głośnik wysokotonowy powinien być na wysokości uszu słuchacza który siedzi przed nimi. W przypadku kolumn z głośnikiem wysokotonowym poniżej głośnika który odtwarza średnie tony to głośnik średniotonowy powinien być na takiej wysokości. Chodzi o środek głośnika. Do pewnego stopnia można to też kompensować pochyleniem głośników. Kanapa chyba nie jest zbyt wysoka, to i głośniki   nie musza być bardzo wysoko. Wzrost słuchacza też jest nie bez wpływu na układ kolumny i jego uszy :) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedzisko kanapy jest niżej niż szafka. Męża nie ma, ale nie wykluczam, że kiedyś jakiś będzie 😂

@boogle W przyszłości pewnie tak zrobię. Z uwagi na znaczną różnicę w cenie na początek wolę chyba jednak dobre monitory niż byle jakie podłogówki. Na tą chwilę budżet nieco mnie ogranicza :)

Edytowano przez erevelka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MobyDick napisał:

Zwykle zakłada się tak że głośnik wysokotonowy powinien być na wysokości uszu słuchacza który siedzi przed nimi. W przypadku kolumn z głośnikiem wysokotonowym poniżej głośnika który odtwarza średnie tony to głośnik średniotonowy powinien być na takiej wysokości. Chodzi o środek głośnika. Do pewnego stopnia można to też kompensować pochyleniem głośników. Kanapa chyba nie jest zbyt wysoka, to i głośniki   nie musza być bardzo wysoko. Wzrost słuchacza też jest nie bez wpływu na układ kolumny i jego uszy :) .

Biorąc to pod uwagę, to i podłogówki byłyby dla mnie za niskie ☺️

Edytowano przez erevelka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, MobyDick napisał:

KEF LS50 to naprawdę dobre monitory do takiego postawienia na szafce dość blisko ściany za nimi. 

Biorę je pod uwagę. Dziękuję :)

Myślę, że jakiś obraz już mam. Na dzień dzisiejszy skłaniam się ku NAD C338, a do tego:

PSB Alpha P5

Elac Debut Reference B6

B&W 607 S2

KEF LS50

W zależności od tego, co bardziej przypasuje mi po odsłuchu. Liczę, że wszystkie będą dostępne :)

 

 

Edytowano przez erevelka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi brzmienie NAD + Bowers nie pasuje ale posłuchaj go. Tego zestawienia szczególnie dokładnie i dłużej.

NAD 338+ ELAC DBR6, KEF LS 50

albo

https://s4home.pl/outlet/neat-acoustics-motive-sx3-czarny-outlet.html

Rewelacyjne kolumny jesli chodzi o barwę dzwieku i spójność

https://s4home.pl/outlet/monitor-audio-silver-100-6g-orzech-outlet.html

 

Brzmienie mocniejsze, szybsze, bardziej basowe. Duże, dynamiczne.

Zapraszam na odsłuch albo po wypozyczenie sprzetu.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, erevelka napisał:

@lysyrafal A na jakiej wysokości powinny stać monitory? 

Widzę, że już koledzy naświetli o co chodzi z tą wysokością.

https://www.krugermatz.com/pl/n/Prawidlowe-ustawienie-kolumn-w-systemach-audio/7

Ewentualnie jeszcze można zastosować półki szklane, ale znowu będzie problem z odsunięciem od ściany.

https://audiotop.pl/pl/p/Polka-szklanascienna-Sonorous-PL2610/2788

https://audiotop.pl/pl/p/Podstawka-glosnikowa-Q-Acoustics-Concept-Stand-Glass/9076

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie macie opinie o Yamaha A-S701? Brakuje opcji do odtwarzania muzyki z serwisów stramimgowych. Aż tak mi na tym nie zależy, ale w razie potrzeby można to zmienić nie tak dużym kosztem. Czy będzie odpowiedni do bluesa i raczej spokojniejszego rocka lat 60-70? Wydawało mi się, że główną robotę robią raczej kolumny. Zauważyłam jednak, że Yamaha jest tutaj polecana raczej do mocniejszych brzmień. Czy rzeczywiście jest jakaś zależność? Wiem, że upodobania są różne... ale mimo to jestem ciekawa. 

Szukam alternatywy dla NADa. Wygląda na to, że jest jakiś ogólny problem z dostępnością c338 i c368. Podobno szybko się to nie zmieni 🤔

Edytowano przez erevelka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

701 to mocny, wyrazisty, fajnie grający wzmacniacz. Do tego dobrze wykonany i bezproblemowy. Miałem go przez kilka miesięcy, sprzedałem rok temu (przesiadłem się na wyższy model Yamahy).

NADa też kiedyś miałem, nie pamiętam już jaki był to model (kilka ładnych lat minęło). Grał spokojniej, flegmatycznie wręcz.  Ale tandetna jakośc wykonania (skrzypiące przyciski, plastikowa obudowa) i awaryjność (miałem problemy z zasilaniem oraz końcówką na jednym kanale) na dobre wyleczyło mnie z tego typu sprzętów. Z CD NADa tez miałem problemy. Jedynie podstawki tej marki pozostawiły u mnie dobre wspomnienie.

 

Z dostępnością sprzętu jest od jakiegoś czasu duży problem. Jak długo potrwa ? Może koledzy z branży będą lepiej zorientowani.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha 701 to dobry wzmacniacz. Chodź jest w tym źdźbło prawdy co piszesz. Moim zdaniem on lepiej się srawa do dynamiczniejszej, szybszej muzyki niż relaksującego Jazzu.

Da więcej radości w szybszej muzyce niż relaksacyjnej.

NAD 338 i 368 obecnie nie ma. Kiedy dojedzie ciężko powiedzie. Podobnie było z AS 701. Jego też już długo nie było. Teraz wjechała dostawa. Może warto się nim zastanowić.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...