Skocz do zawartości

CXA81 + Tannoy Revolution xt8f czy Arcam SA30 + MA Silver 500


piotr.wojciechowski

Recommended Posts

Po przeczytaniu wielu testów i opinii na forach wybrałem dwa takie zestawy do ostatecznego wyboru :

CXA81 + Tannoy Revolution xt8f  (12 500 zł)

Arcam SA30 + Monitor Audio Silver 500 (21 000 zł) 

Czy Państwa zdaniem ten drugi zestaw warty jest dopłaty 9000 zł ? Interesuje mnie głównie jakość dźwięku a nie funkcjonalność.

Priorytetem jest dla mnie wysoka jakość DAC, niski i dobrze kontrolowany bas i duża, trójwymiarowa przestrzeń,  podkreślone skraje pasma i dobra dynamika. 

Zapewne zdecyduje się na odsłuch ale najpierw chciałbym poznać Państwa opinie aby wiedzieć czego się podziewać a może z opinii wyniknie jednoznaczna konkluzja podważająca sens odsłuchów. 

Edytowano przez piotr.wojciechowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, piotr.wojciechowski napisał:

Po przeczytaniu wielu testów i opinii na forach wybrałem dwa takie zestawy do ostatecznego wyboru :

CXA81 + Tannoy Revolution xt8f  (12 500 zł)

Arcam SA30 + Monitor Audio Silver 500 (21 000 zł) 

Czy Państwa zdaniem ten drugi zestaw warty jest dopłaty 9000 zł ? Interesuje mnie głównie jakość dźwięku a nie funkcjonalność.

Priorytetem jest dla mnie wysoka jakość DAC, niski i dobrze kontrolowany bas i duża, trójwymiarowa przestrzeń,  podkreślone skraje pasma i dobra dynamika. 

Zapewne zdecyduje się na odsłuch ale najpierw chciałbym poznać Państwa opinie aby wiedzieć czego się podziewać a może z opinii wyniknie jednoznaczna konkluzja podważająca sens odsłuchów. 

polecam monitor audio silver 500 , denon 1600ne,,masz dobry dac w denonie i calosc fajnie sie zgrywa brzmieniowo,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się ,że z ceną tego drugiego zestawu mocno przesadziłeś,bo trzeba się targować,a szczególnie gdy chcesz razem kupic komplet.Arcam SA30 rok temu był do kupienia(oczywiście po lekkim targowaniu za około 7500zł) ja swojego kupiłem w stanie nówka a był trzy miesięczny za 6300zł.To super sprzęcik,nie wiem jak zgrywa się z MA Silver,ale na pewno dobrze,u mnie na początku grał z Dali Zensor 5 (pozostałość po poprzednim secie sprzętu) i nie mogłem uwierzyć że te kolumny potrafią tak ładenie zagrać.Teraz mam kolumny T+A Cryterion (Zapomniałem który model bo w chwili obecnej jestem za granicą i nie mam do nich dosępu) i z nimi jest jednak sporo lepiej ,ale przymierzam się do zmiany na kolumny z prywatnej produkcji za około 7-8 tys ,a brzmią jak kolumny za 15 tys .Mnie CXA 81 kompletnie nie podchodził ,podobnie jak od Cambrigda Evo 75 czy 150 ,to jak dla mnie bardzo ładne urządzenia i super funkcjonalne ,ale dzwięk ocenił bym co najwyżej na 3 w skali 1/10.

Dodam jeszcze że znajomy forumowicz ma Arcama Sa 30 z MA 100 Gold i jest super zadowolony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Wydaje mi się ,że z ceną tego drugiego zestawu mocno przesadziłeś,bo trzeba się targować,a szczególnie gdy chcesz razem kupic komplet.Arcam SA30 rok temu był do kupienia(oczywiście po lekkim targowaniu za około 7500zł) ja swojego kupiłem w stanie nówka a był trzy miesięczny za 6300zł.To super sprzęcik,nie wiem jak zgrywa się z MA Silver,ale na pewno dobrze,u mnie na początku grał z Dali Zensor 5 (pozostałość po poprzednim secie sprzętu) i nie mogłem uwierzyć że te kolumny potrafią tak ładenie zagrać.Teraz mam kolumny T+A Cryterion (Zapomniałem który model bo w chwili obecnej jestem za granicą i nie mam do nich dosępu) i z nimi jest jednak sporo lepiej ,ale przymierzam się do zmiany na kolumny z prywatnej produkcji za około 7-8 tys ,a brzmią jak kolumny za 15 tys .Mnie CXA 81 kompletnie nie podchodził ,podobnie jak od Cambrigda Evo 75 czy 150 ,to jak dla mnie bardzo ładne urządzenia i super funkcjonalne ,ale dzwięk ocenił bym co najwyżej na 3 w skali 1/10.

Dodam jeszcze że znajomy forumowicz ma Arcama Sa 30 z MA 100 Gold i jest super zadowolony.

Wiem o tym :). Podałem po prostu ceny "katalogowe"

 

Edytowano przez piotr.wojciechowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Wydaje mi się ,że z ceną tego drugiego zestawu mocno przesadziłeś,bo trzeba się targować,a szczególnie gdy chcesz razem kupic komplet.Arcam SA30 rok temu był do kupienia(oczywiście po lekkim targowaniu za około 7500zł) ja swojego kupiłem w stanie nówka a był trzy miesięczny za 6300zł.To super sprzęcik,nie wiem jak zgrywa się z MA Silver,ale na pewno dobrze,u mnie na początku grał z Dali Zensor 5 (pozostałość po poprzednim secie sprzętu) i nie mogłem uwierzyć że te kolumny potrafią tak ładenie zagrać.Teraz mam kolumny T+A Cryterion (Zapomniałem który model bo w chwili obecnej jestem za granicą i nie mam do nich dosępu) i z nimi jest jednak sporo lepiej ,ale przymierzam się do zmiany na kolumny z prywatnej produkcji za około 7-8 tys ,a brzmią jak kolumny za 15 tys .Mnie CXA 81 kompletnie nie podchodził ,podobnie jak od Cambrigda Evo 75 czy 150 ,to jak dla mnie bardzo ładne urządzenia i super funkcjonalne ,ale dzwięk ocenił bym co najwyżej na 3 w skali 1/10.

Dodam jeszcze że znajomy forumowicz ma Arcama Sa 30 z MA 100 Gold i jest super zadowolony.

Ciężko teraz wytargować się na Arcama SA30. Jak kupowałeś rok temu to kosztował 10k teraz Arcam SA30 wszędzie po 12k.  Ja próbowałem negocjacji w kilku salonach i nie przechodziło. Nie wierze żeby jakiś salon teraz z 12k za urządzenie zrobi 5,000 zł rabatu.  Byłem bliski kupna Arcama, ostatecznie wybrałem Lyngdorf tdai-1120 który lepiej się zgrał z moimi KEF R3. Już pomijam takie szczegóły że Lyngdorf pod względem funkcjonalności/obsługi to zdecydowanie lepsze urządzenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy cena była również 11990zł, ale trzeba przyznać że było więcej dostępnego sprzętu i bardziej można było coś wytargować.W grudniu widziałem że salon sam się ogłaszał ,że sprzedaje go w cenie 8990zł ,ale już nie pamiętam który.Dobrze że jesteś zadowolony ze swojego Lyngdorfa ,ja podobnie ze swojego Arcama i nie zamienił bym na nic innego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Wtedy cena była również 11990zł, ale trzeba przyznać że było więcej dostępnego sprzętu i bardziej można było coś wytargować.W grudniu widziałem że salon sam się ogłaszał ,że sprzedaje go w cenie 8990zł ,ale już nie pamiętam który.Dobrze że jesteś zadowolony ze swojego Lyngdorfa ,ja podobnie ze swojego Arcama i nie zamienił bym na nic innego.

Arcam jest świetny to fakt. Tutaj już kwestia dopasowania pod swoje kolumny.  Ja widziałem ostatnio używanego arcama na OLX  za 8,800 i chyba poszedł już. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.01.2022 o 16:56, piotr.wojciechowski napisał:

 Ale podobno Denon 1600 pomimo swojego napakowanego wnętrza nie jest zbyt mocnym i dynamicznym wzmacniaczem...

 

Słuchałeś???

Denon ma świetną dynamikę i kontrolę  to dobre połączenie pod MA Silver.  Ja miałem  Arcama sa30 i Denona pma 1600ne z MA Silver 500. Dla mnie lepszy był Denon.  Dlatego warto pierwsze odsłuchać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym budzecie masz kilka ciekawych opcji.

Nie wiem dlaczego akurat takie zestawienia gdyż Arcam SA30 + xT8F daje na prawdę dobry dzwięk. Być może nie tak potężny jak Silver 500. Ale zyskasz na średnicy i zmienności basu.

Faktycznie ciekawą opcją jest też Denon 1600

Natomiast zwróć uwagę na SA 20. Napisałeś że jakość dzwieku a nie funkcjonalność a za ta właśnie płacisz w SA 30 obecnie

Jakiej wielkości masz pomieszczenie?

Piotr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...