Skocz do zawartości

Dziwny dźwięk z subwoofera SVS SB 3000


R_NEO

Recommended Posts

Witam.  Jestem podczas wymiany sprzętu na nowszy i ostatnio zakupiłem subwoofer SVS SB-3000. Po podłączeniu trochę się zdziwiłem, ponieważ subwoofer gra na niektórych utworach np. jak gra tam kontrabas dziwnym wysokim basem aż czasem bolą uszy. Mam jeszcze Klipsch 12SW i gra on całkiem inaczej jak dla mnie dużo lepiej ogólnie. Teraz nie wiem czy to wina starego amplitunera Yamaha 630 czy po prostu ten subwoofer tak gra. Kupiłem go w ciemno sugerując się opiniami.  Zawsze miałem subwoofery otwarte pierwszy raz mam zamknięty.  Próbowałem zniwelować to za pomocą aplikacji i przestaje ten dźwięk przeszkadzać dopiero jak ustawię odcięcie na około 35Hz ale wtedy brakuje mi basu z monitorów STX MX-140. Chciałbym kupić Yamahę R-N 803D ale nie wiem czy to pomoże. Subwoofer podłączony jest przewodem QED ale na innych gra tak samo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by było aby nie siedzieć pod samą ścianą. Wtedy z basem mogą być problemy. Parę tych svs testowałem u siebie na 17m2. Sb3000 to świetny sub. Po wyjęciu z pudła wcale dużo nie musiałem ustawiać. Więcej męczyłem się z pb2000 pro. Bo to był mój faworyt po przejściu z klipsch r-112sw. Ale konstrukcja zamknięta na tyle mnie zaskoczyła na plus, że taka u mnie gra. I to 80% w kinie. Z ustawianiem volume na subie też nie można przesadzać. W ogóle ogólnie z aplikacją bym nie przesadzał. Ona jest, jest fajnie ale można zapędzić się w kozi róg. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale miejsce odsłuchowe jest blisko ściany bo pokój to prostokąt ale jak się odchodzi na boki to też to słychać. Volume mam na -15, nawet -20. Bawiłem się tą regulacją eq i za wiele tam nie słyszę żeby się zmieniało dopiero jak zejdę już na koniec na minus dopiero coś słychać. Każdy poleca subwoofer zamknięty do muzyki ale w porównaniu z otwartym dużo mniej niuansów słychać jakieś cichsze dźwięki w otwartym słychać wyraźnie a w zamkniętym słabiutko  szczególnie jak słucha się ciszej. Trochę się zawiodłem bo jak dla mnie to ten subwoofer wybitny nie jest gra basem powiedziałbym nawet czasami słabym a w opisach czytałem że nawet audiofile go chwała. Miałem subwoofery  z niskiej półki  Jamo 200, jakiś Sony,  Kode 1000 i jeszcze jakieś ale tak buczący był tyko Jamo za parę stówek.  Nie wiem jeszcze załatwię inny amplituner pobawię się jeszcze ustawieniami, może jest jakaś aktualizacja do niego i pomoże.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odejście na boki nic nie dadzą. Podejście do subwoofera już tak. Czyli miejsce odsłuchowe jakieś 0.5m czy 0.8m odsunięte od tylnej ściany. Ale to tylko zgadywanie. Ten sb3000 jest chwalony nie bez powodu. Jest po prostu świetny do właśnie takich pomieszczeń około 20/25m2. Ja jak pisałem mam mniej a mam jeszcze wyższy model i to dwa. Ale po profesjonalnej kalibracji systemu. Ale testowałem pare zamkniętych konstrukcji i otwartych. Przy już wyższych mocach zamknięte dały mi więcej frajdy. A i gabaryty spoko. A nigdy wcześniej nie brałem ich pod uwagę. Albo faktycznie masz coś nie tak z subem lub jednak z akustyką i samym ustawieniem na sprzęcie. Za długo u mnie grał sb3000, żebym stwierdził, że jest do dup... 

No na prawdę nie wiem jak to u Ciebie jest. I trochę współczuję. Bo jednak chciałeś sobie polepszyć 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tu jest kilka różnych kwestii

1. Akustyka sama w sobie całego pomieszczenia

2. Miejsce w którym siedzi kolega

Ale tu znowu ciekawe że klipsch grał lepiej.

3. Jest uszkodzony

4. Po prostu Ci nie pasuje

 

Najlepiej jeśli masz opcję, nie wiem. To mając go u siebie wypożyczyć inny sub teraz i je porównaj stojące w tym samym miejscu.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w domu praktycznie na weekendy i z wypożyczeniem jest kłopot ponieważ w soboty problem jest z przesyłkami.  O7debrać jeszcze można ale odesłać już gorzej. Rel gra podobno zbyt cicho kiedyś będzie większe pomieszczenie to kupiłem subwoofer z zapasem mocy. Spróbuję jeszcze przejechać się do Poznania albo Szczecina mieszkam po środku i posłuchać jak to gra w sklepie ale jak szukałem tego suba to w większości sklepów go nie było żeby sprawdzić. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj trochę się pobawiłem ustawieniami i poprzestawiałem go w inne miejsca chociaż nie zbyt daleko. Dźwięk dużo się nie zmienia tak jak pisałem wcześniej dopiero jak parametry są ustawione nisko odcięcie albo  linia eq dużo na minus. Subwoofer już się trochę wygrzał i ten dźwięk jest dalej taki buczący dziwny jak na subwoofer. Nie wiem czy gdzieś uda mi się posłuchać innego sb 3000 ale się na razie nie poddaję.  Kupię na wiosnę jeszcze tą Yamahę r-n 803d  i porównam  chyba że wezmę NAD-a  c368 ale tym razem na pewno ich posłucham.  W tej chwili stwierdzam że dźwięk z tego subwoofera jest na poziomie powiedział bym nawet słabym ale to może i wina starego amplitunera. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli muszę go sprzedać bo ten dźwięk nie jest dla mnie. Raczej już nie kupię więcej subwoofera zamkniętego przy którym trzeba czasem wsłuchiwać się w dany dźwięk, gdzie przy otwartym jest słyszalny wyraźnie a Klipsch mam wrażenie czasem , że jest nawet szybszy. Te subwoofery może i są dobre do  jakiegoś konkretnego rodzaju muzyki. Ja słucham tego co mi wpadnie w ucho od muzyki poważnej , hip-hop, rock po ciężki metal. Myślę że z większymi podlogówkami zagra to lepiej bo niżej można go odciąć. Może on być też zepsuty ponieważ wczoraj puściłem jakiś szybszy kawałek gdzie dominowały instrumenty basowe i dźwięki przy trochę głośniejszym słuchaniu zbiły się w jedną kupę ze nie można było wychwycić co tam gra ale to był utwór z youtube i może taka zła jakość. Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Muszę przemyśleć co z nim zrobić i jeszcze zadzwonię chyba do SVS Polska może tam powiedzą czy jest sens oddać go do serwisu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, R_NEO napisał:

Raczej już nie kupię więcej subwoofera zamkniętego przy którym trzeba czasem wsłuchiwać się w dany dźwięk, gdzie przy otwartym

Myślę że nie o to chodzi. Czy zamknięty Rel czy otwarty Quadral grają równie dobrze. Rel jest trochę bardziej punktowy. Ale to dalej naturalne, sprężyste, dobre brzmienie a nie pusty karton 🙃

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, R_NEO napisał:

Czyli muszę go sprzedać bo ten dźwięk nie jest dla mnie. Raczej już nie kupię więcej subwoofera zamkniętego przy którym trzeba czasem wsłuchiwać się w dany dźwięk, gdzie przy otwartym jest słyszalny wyraźnie a Klipsch mam wrażenie czasem , że jest nawet szybszy. Te subwoofery może i są dobre do  jakiegoś konkretnego rodzaju muzyki. Ja słucham tego co mi wpadnie w ucho od muzyki poważnej , hip-hop, rock po ciężki metal. Myślę że z większymi podlogówkami zagra to lepiej bo niżej można go odciąć. Może on być też zepsuty ponieważ wczoraj puściłem jakiś szybszy kawałek gdzie dominowały instrumenty basowe i dźwięki przy trochę głośniejszym słuchaniu zbiły się w jedną kupę ze nie można było wychwycić co tam gra ale to był utwór z youtube i może taka zła jakość. Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Muszę przemyśleć co z nim zrobić i jeszcze zadzwonię chyba do SVS Polska może tam powiedzą czy jest sens oddać go do serwisu.

Ja mam SVS SB-1000 Pro. Słucham też różnej muzyki (poza oglądaniem filmów) i raczej ciężko mi uwierzyć, że to kwestia brzmienia tego suba.
Te dwa suby nie różnią się aż tak bardzo żeby brzmiały diametralnie inaczej. Jak każdego suba trzeba go odpowiednio ustawić (i miejsce i ustawienia typu odcięcie, volume, EQ).
No niestety przez internet czasami ciężko pomóc a tym bardziej usłyszeć jak gra ten sub. Jeśli kombinowałeś z ustawieniem go w różnych miejscach to może faktycznie jest walnięty ten sub.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, R_NEO napisał:

Czyli muszę go sprzedać bo ten dźwięk nie jest dla mnie. Raczej już nie kupię więcej subwoofera zamkniętego przy którym trzeba czasem wsłuchiwać się w dany dźwięk

Im więcej szczegółów piszesz, tym bardziej jestem przekonany że coś w nim jest uszkodzone. Zanim podejmiesz kolejne kroki dotyczące kupna/sprzedaży upewnij się że sprzęt jest sprawny. Opis który wobec niego stosujesz nijak się ma do moich odczuć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...