Skocz do zawartości

Dziwny dźwięk z subwoofera SVS SB 3000


R_NEO

Recommended Posts

U mnie od niedawna gra SB-2000 czyli nie co słabszy brat ale o podobnej charakterystyce. Sporo czasu zajęło mi odpowiednie skonfigurowanie przez Anthema. Na początku jakby go "nie było" w systemie mimo rekomendowanych ustawień. Pomogło kombinowanie z odcięciami sub'a oraz pozostałych głośników. Dużo zależy od ich charakterystyki. Na szczęście Anthem ma taką możliwość.

Nie mniej nie jest jeszcze idealnie ale końcowe ustawienia odkładam jak dokupię drugą sztukę. Nie jestem fachowcem ale bardzo dużo zależy od pozostałych elementów zestawu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.01.2022 o 08:12, S4Home napisał:

u kolegi jest inna sprawa on mu gra średnicą. Za wysoko.

wiem. Podałem mój przypadek jako przykład.

13 godzin temu, R_NEO napisał:

Szczecin albo Poznań mam w miarę blisko. Sprawdzę gdzie mają i pojadę chociaż posłuchać wtedy będę wiedział czy reklamować czy sprzedać. Jak tam nie będą mieli to zabiorę go wtedy do Warszawy tam gdzie kupiłem.

Na Dolny Śląsk trochę daleko ale jak coś to zapraszam w weekend. Możemy podpiąć w miejsce SB-2000. pzdr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
17 godzin temu, STELVIO napisał:

Ja przy Klipschach też miałem sub podłączony Y. I grał lepiej niż na pojedyńczym. A na pewno szybciej się wzbudzał. Ale teraz przy SVS jest odwrotna sytuacja. Wręcz przy kalibracji systemu pokazywał błąd podłączenia. Dlatego jest na pojedyńczym. 

chyba masz jakiś błąd w źródle. U mnie podobnie jak u ww. kolegi podłączenie SB-2000 przez Y dało dużą zmianę na plus. Może to kwestia do czego jest podłączony. U mnie Anthem MRX-1120

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Sqter83 napisał:

Jest odcinek Reduktora o tym jak podłączyć subwoofer.

Gra głośniej bo we wzmacniaczu subwoofera sa sumowane kanały stereo do mono i na dwóch przewodach jest "mocniejszy sygnał" do wzmacniacza i gra głośniej.

Zależy jeszcze jakie masz wejścia w subwooferze i jakie wyjścia we wzmacniaczu

Nie widziałem tego odcinka. I nie serwisowałem suba. Mamy od tego kogoś innego mogę podpytać.

Ale myślę podobnie. Suma kanałów czy też gdzie nigdzie pisze mostkowanie następuje w środku suba.

Czy podłączając Y na wyjsciu jest wyższy V? no wiem jak. I dlaczego. Ale to kwestia że u sporo osób tak jest. Wiec dlaczego to negować? Chyba jednak poziom glosu dośc łatwo jest rozpoznać.

Ale faktycznie jakość jest ta sama.

No chyba że są suby które powinny być zasilane 2 wejściami. Bo takowe tez są.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...