Skocz do zawartości

Podrasowanie sprzętu Denon i Jamo - czy możliwe?


Recommended Posts

Witam forumowiczów z dystansem do osób których nie stać zamienić Fiata na Ferrari, ale chcących Fiatowi dołożyć parę koni :)

Chciałem się Was zapytać czy jest w ogóle taka możliwość, aby poprawić zauważalnie jakość dźwięku w takim zestawie jak mam ja.

Denon AVR 1306

Jamo S 708

Gramofon Panasonic SL-N5

Jedyne co na razie zrobiłem to zmieniłem igłę w gramofonie na eliptyczną Audiotechnia AT85EP

I dalej już chciałbym Was prosić o porady czy jest coś w ogóle możliwe, bo i myślałem o wymianie głośników wysokotonowych na jakieś droższe, myślałem o tuningu zwrotnic na  przykład wymianie kondensatorów na foliowe. Też chciałem zastosować Bi wiring a nawet poprzez połączeni dwóch końcówek mocy zrobienie bi-ampingu, gdyż dwie tylne końcówki są nieużywane a gdyby je zmostkował, lewą przednią i lewą tylną to mógłbym je podpiąć do jednej kolumny, gdyż mają one wejście na system bi-amping a mój amplituner raczej nie ma tej funkcji.

Czy któraś z tych zmian ma sens lub czy ewentualnie można coś innego zrobić? Nie mam pieniędzy na lepszy sprzęt, ale chętnie niedużym nakładem coś w nim przerobię.

Dziękuję za odpowiedzi

 

 

IMG_20220116_215107.jpg

IMG_20220116_215123.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat nie jest taki prosty bo to nie jest tunning wizualny a akustyczny. Zmiana elementów na inne nie oznacza że będzie lepiej - tak może być ale niekoniecznie. Nie jeden wydał kupę kasy na markowe kondy, pobawił się n- godzi i po odsłuchu czar prysł - niby było lepiej, inaczej ale finalnie gorzej - i powrót do tego co było. Także Twoje ryzyko; zmień na początek krytyczne elementy w zwrotnicy - kondensatory w sekcji przetwornika średnio tonowego i wysokiego. Dobre i w miarę niedrogie są kondy Jantzen Audio Cap (czarna seria). Koszt 100-150 zł i poddaj to ocenie.

Edytowano przez elektron6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, gadek80 napisał:

Chciałem się Was zapytać czy jest w ogóle taka możliwość, aby poprawić zauważalnie jakość dźwięku w takim zestawie jak mam ja.

Oczywiście ze tak. Z zdjęcia mozna wywnioskować ze pole do działania leży w akustyce, czyli na początek ustawienie kolumn (np. oddalenie od ścian). Jest to totalnie darmowe (nie licząc czasu - czas to pieniądz) "posunięcie".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumn nie mogę odstawić bardziej od ściany, gdyż są przyczepione łańcuchem do ściany, bo mam małą córkę a bardziej mi chodzi o delikatną poprawę średnich i wysokich tonów, bo basy już zmniejszyłem z 12 na 6 i to już dało efekt.

Chodzi mi o drobne zmiany, które w sumie razem dadzą lepszy efekt.

Czytałem nawet, że samo puszczenie podwójnego kabla z jednej końcówki mocy do kolumny poprawi selektywność wyższych tonów, gdyż jednym kablem pójdą wysokie i średnie tony a drugim niskie tony a kolumny mają cztery wejścia (bi-wiring)

Chciałem też zmostkować dwie nieużywane końcówki mocy tak, aby na jedną kolumnę puścić lewą przednią i lewą tylną końcówkę mocy, wtedy przy głośniejszej muzyce końcówka nie byłaby tak obciążaona.

Myślałem o zmianie kondensatorów na foliowe tak jak napisał elektron6

Każda z tych rzeczy mało kosztuje a razem coś pewnie da, i chciałem się dowiedzieć czy można coś jeszcze zrobić.

 

Jamo tył.jpg

Jamo gwizdek.jpg

Edytowano przez gadek80
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, gadek80 napisał:

Kolumn nie mogę odstawić bardziej od ściany, gdyż są przyczepione łańcuchem do ściany, bo mam małą córkę a bardziej mi chodzi o delikatną poprawę średnich i wysokich tonów, bo basy już zmniejszyłem z 12 na 6 i to już dało efekt.

Odsunięcie kolumn od ścian, przyniosłoby by poprawę w kwestii wysokich tonów. Mniej basu i ładniejsza stereofonia gwarantowane, a przy takim ustawieniu, efekt jest jaki jest.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, lysyrafal napisał:

Odsunięcie kolumn od ścian, przyniosłoby by poprawę w kwestii wysokich tonów. Mniej basu i ładniejsza stereofonia gwarantowane, a przy takim ustawieniu, efekt jest jaki jest.

Czy na pewno? otwór basreflexu mam z przodu kolumny a głośniki boczne dałem do wewnątrz co ma dac mniejszy bas. Chyba że za mało wiem a mało wiem,=.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...