Skocz do zawartości

Kino Domowe - Co myslicie o sprzecie firm Teufel , Taga Harmony , Dynavoice i Quadral


Darek Narozny

Recommended Posts

Kino Domowe - Co myslicie o sprzecie firm : Teufel , Taga Harmony , Dynavoice i Quadral

Czytałem o nich wszystkich , ale potrzebuje Waszych opini i uwag .

bede powoli wymieniac kolumny itp. ale nie kupuje gotowego zestawu , bede kupował sektorami - Fronty , Surroundy itd - z Góry Wszystkim Dziekuje

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Darek Narozny napisał:

Kino Domowe - Co myslicie o sprzecie firm : Teufel , Taga Harmony , Dynavoice i Quadral

To że 2 pierwsze to porażka, 3 ponoć nie najgorsze a Quadral miałem kino mam do tej pory w stereo i ciężko mi sobie wyobrazić leosze granie w takich pieniądzach. Miałem podobny zestaw jak ten - może warto ponegocjować i całość kupić 🙃

https://m.olx.pl/d/oferta/quadral-signo-avantgarde-5-2set-alternatywa-dla-monitor-audio-dali-kef-CID99-IDNmach.html?reason=observed_ad

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie możesz pytać o same firmy. Bo to kompletnie nic nie daje.

Co myślicie o Toyota, Ford, Seat? :P

No nic to nie daje.

Moim zdaniem:

- Teufel - produkt na który nakłada się nacisk marketingowo. Olbrzymi. Ograniczono koszty dystrybutora i salonów. Jesteś przy wyborze? trafisz na nie chociaż nie chcesz. Mi całkowicie nie podeszły.

- Taga - maja produkty które baronią się ceną. Są po prostu fajnie wycenione i dobrze brzmią. Zalezy tu od konkretnego typu.

- Dynavoice - podobnie jak wyzej. Sa droższe wiec produktów ciekawszych jest więcej. Na prawdę bardzo ok.

-- Tu dopisał bym jeszcze kolumny Emotiva oraz grupe Magnat/Heco

- quadral - To najbardziej zaawansowany konstruktor z tych ktore Ty wymieniłeś. Ma modele drogie i tanie. Nie wiem o których myslałeś.

 

Piotr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

nie możesz pytać o same firmy. Bo to kompletnie nic nie daje.

Co myślicie o Toyota, Ford, Seat? :P

No nic to nie daje.

Moim zdaniem:

- Teufel - produkt na który nakłada się nacisk marketingowo. Olbrzymi. Ograniczono koszty dystrybutora i salonów. Jesteś przy wyborze? trafisz na nie chociaż nie chcesz. Mi całkowicie nie podeszły.

- Taga - maja produkty które baronią się ceną. Są po prostu fajnie wycenione i dobrze brzmią. Zalezy tu od konkretnego typu.

- Dynavoice - podobnie jak wyzej. Sa droższe wiec produktów ciekawszych jest więcej. Na prawdę bardzo ok.

-- Tu dopisał bym jeszcze kolumny Emotiva oraz grupe Magnat/Heco

- quadral - To najbardziej zaawansowany konstruktor z tych ktore Ty wymieniłeś. Ma modele drogie i tanie. Nie wiem o których myslałeś.

 

Piotr

 

 

Dziekuje Piotrze , bardzo dobre i ścisłe informacje

sprecyzuje dokładniej które modele mnie interesuja i napewno sie odezwe - Jeszcze raz Dziekuje - Pozdrawiam Darek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, S4Home napisał:

nie możesz pytać o same firmy. Bo to kompletnie nic nie daje.

Co myślicie o Toyota, Ford, Seat? :P

No nic to nie daje.

Moim zdaniem:

- Teufel - produkt na który nakłada się nacisk marketingowo. Olbrzymi. Ograniczono koszty dystrybutora i salonów. Jesteś przy wyborze? trafisz na nie chociaż nie chcesz. Mi całkowicie nie podeszły.

- Taga - maja produkty które baronią się ceną. Są po prostu fajnie wycenione i dobrze brzmią. Zalezy tu od konkretnego typu.

- Dynavoice - podobnie jak wyzej. Sa droższe wiec produktów ciekawszych jest więcej. Na prawdę bardzo ok.

-- Tu dopisał bym jeszcze kolumny Emotiva oraz grupe Magnat/Heco

- quadral - To najbardziej zaawansowany konstruktor z tych ktore Ty wymieniłeś. Ma modele drogie i tanie. Nie wiem o których myslałeś.

 

Piotr

 

 

Popatrzyłem tez troche dzisiaj na kolumny fronty i powiem , że jest duzo nowych firm i nazw ,ceny tez nie najgorsze , bo wiem ,ze droższe lepsze ale nie zawsze przeciez ,

Podobaja mi sie tez takie : monitor audio bronze 500
Q Acoustics Q3050i
TAGA HARMONY
Fyne Audio F302 Floorstanders
KLIPSH
Dali SPEKTOR 6 Floor

Ten *Quadral Signo* swietny , ale powiem prawde , że troche narazie cenowo sie osiagalne , ale pomyśle

Oprocz tych quadrali , masz jeszcze jakies ulubione i sprawdzone modele ktore napędzi moj Denon avx2700H

z Gory Dziekuje - Pozdrawiam Serdecznie - Darek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, S4Home napisał:

No to do Denona x2700 z tych wymienionych:

QAcustic 3050i

monitor Audio Silver500

Piotr

Dziekuje i zarazem Witam ponownie - mam teraz czas wiec zaczalem szukac tam ,gdzie sie rzadko wchodzi - i bardzo fajne glosniczki mnie zainteresowały - OPINIE ?


Q Acoustics Q3050i
Q Acoustics Concept 40 Floorstanding Speakers Black
Dynavoice M-105
DYNAVOICE DEFINITION DF-8
Dynavoice Challenger M-65
Monitor Audio Bronze 5
Quadral Platinum M40
Quadral Aurum 9
Quadral Aurum Rodan 9 High-End
QUADRAL Argentum 570
QUADRAL Argentum 6000 F
QUADRAL RHODIUM 400
Quadral Rhodium 500

no i te ktore najcześciej wystepuja w roznych ogłoszeniach :

TAGA HARMONY
Fyne Audio F302 Floorstanders
Klipsch R-620F
Dali SPEKTOR 6 Floor Standing Speakers
Magnat Monitor Supreme 1002
YAMAHA FLOOR SPEAKERS BLACK | NSF51 BLK
Magnat Monitor Supreme 2002

Z tych wszystkich musze wybrać sobie kilka takich ,którym przyjze sie szczegółowiej - ale bez Was i Waszych opiniach bedzie cięzej

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale wklejasz wszystko co znajdziesz?

Jaki jest tego sens?

Quadral Aurum Rodan 9 - 22 000 zl

Yamaha NS51 - od 300 do 700 zł

No to jak?

13 godzin temu, Darek Narozny napisał:

Z tych wszystkich musze wybrać sobie kilka takich ,którym przyjze sie szczegółowiej - ale bez Was i Waszych opiniach bedzie cięzej

Odwrotnie. Sam musisz odsiać do 3 może 5 par a nie wysyłać listę wszystkiego co znajdziesz.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.01.2022 o 07:27, Butler napisał:

Witam Mr. Darek. Pytałeś na sąsiednim forum o surround i atmos i dostałeś różne propozycje. Jakieś ruchy poczyniłeś w tym kierunku? Jeśli tak to napisz co kupiłeś to się coś dopasuje. Określ budżet, bo podałeś taki rozstrzał że głowa boli.

Witam Panowie Piotr i Butler . Tak wiem , rozrzut głosników podałem masakrycznie duży , ale nie zeby było cieżko , tylko po to , żebyscie Panowie powiedzieli mi w którą strone iśc.

Dlaczego pytam : bo rozbieżności cen są wielkie , ale czy zawsze cena idzie razem z jakością ? wskazcie mi swoich faworytów własnie w tak duzej rozbiezności marek i cen

Dodam dla jasności ze interesuja mnie np. Kolumny Frontowe max.€1000

Dziekuje Panom za Wasz czas

Pozdrawiam

Darek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to z Denonem dobrze zagrają Quadrale, QAcustic czy Monitor audio.

Z tym że nadal uwazam że ta lista jest mocno nie trafna.

32 minuty temu, Darek Narozny napisał:

Dodam dla jasności ze interesuja mnie np. Kolumny Frontowe max.€1000

 

Dnia 19.01.2022 o 19:06, Darek Narozny napisał:

Quadral Aurum Rodan 9 High-End

Podeślij linka może sam kupię.

Bronze 5 są też małe.

Czego my w ogóle szukamy?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, S4Home napisał:

No to z Denonem dobrze zagrają Quadrale, QAcustic czy Monitor audio.

Z tym że nadal uwazam że ta lista jest mocno nie trafna.

 

Podeślij linka może sam kupię.

Bronze 5 są też małe.

Czego my w ogóle szukamy?

Piotr

Wiem ze sam może robie zamieszanie , ale jak dziecko we mgle nie wiem czy zbierać mnóstwo kasy i tylko drogie sa dobre , czy znacie i polecacie jakieś firmy ktore tez oferuja bardzo dobry sprzet i nie biora domu pod zastaw (haha).

np .link do Quadral Rubin  :

https://www.ebay.ie/itm/254987369924?_trksid=p2380057.m570.l5999&_trkparms=gh1g%3DI254987369924.N36.S1.typeWATCH_ITEM_ENDING_SOON.R1.TR1

Dziekuje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałem Ci link do zestawu który można pewnie kupić koło 6k, a jako nowy kosztował 15-16 i się raczej nie zużył. 

Raczej trudno będzie o lepszy stosunek ceny do jakości, z tym że do takiego zestawu przynajmniej coś takiego jak Onkyo tx-rz800 (miałem go z prawie identycznym zestawem), bo zabawkowym ampli nie wykorzystasz potencjału 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...