Skocz do zawartości

Tani DAC ze zbalansowanym wyjściem...


libra

Recommended Posts

Tani znaczy budżet poniżej 2 tysiący złotych.

Czy ktoś porównywał może Toppingi E50 i D30pro?

Zastanawiam się nad wyborem DAC-a ze stajni Toppinga, Sabaja lub SMSL a może lepiej kupić w podobnym budżecie kilkuletniego używanego Hegla, Audiolaba itp.? 

Jak to naprawdę jest z tymi chińskimi DAC-ami? W testach wypadają wzorowo, świetna dynamiki, niskie szumy itd. a w odsłuchu bywa różnie i często brzmią gorzej niż bardziej markowe modele sprzed kilku lat; znajomy porównywał np. Toppingi (nie pamiętam modeli) w cenie do 1,5kzł i pobił je barwą, przestrzenią a w szczególności jakością basu stary Audiolab Q-DAC...

Wiadomo znajomy to nie wyrocznia i wszystko zależy od reszty systemu dlatego jest ciekaw rzetelnych opinii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dobie pandemii i coraz większego zainteresowania zakupami przez internet to jest właśnie tego skutek.

Takie forum jak ASR urosło w siłe i stało się pewnym wyznacznikiem dla osób zainteresowanych zakupem. a to jest błąd.

właśnie wyniki lab, wykresy, parametry i to teraz decyduje a nie odsłuch.

Audiolab mógł akurat koledze bardzo pasowac.

Q-DAc grał jasno, sterylnie, czysto. Miałem ten DAC osobiście. I on dzieki temu w niektórych systemach po prostu pasował idealnie.

Toppingi nie grają aż tak.

Zmieniłem na Arcama rDAC z którym grałem bardzo długie lata.

Więc zmierzam do tego abys odsłuchał. I wybrał pod kątem brzmienia do Twojego systemu.

Piotr

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiolab poszedł w szranki z raczej tańszymi Toppingami bo były to E30, DX3 i D50S (uzupełniłem informację u kolegi) i faktycznie górę miał od nich bardziej przejrzystą ale i na dole sięgał dużo niżej od tych chińczyków z większa szerokością sceny.

Stąd moje rozterki czy próbować innych "wyższych" lub nowszych modeli Toppinga itp. czy może lepiej skupić się na starszym markowym modelu np. rDACU? 

Zapewne gdyby nie to, że chcę wyjście XLR poszedł bym w ciemno w Arcama bo wiem, że grają bardzo poprawnie a i błyskotliwa góra jest u mnie jak najbardziej wskazana...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Topping E50 to bardziej szczegółowe brzmienie z szybszym basem. D30 Pro zapewni większą przestrzeń oraz muzykalność. 
rDAC to bardzo dobry DAC, który pomimo lat sprawdza się świetnie. Jeśli nie gonisz za kodekowaniami to polecam posłuchać ale koniecznie z lepszym zasilaczem typu tomanek czy muzgaudio. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...