Skocz do zawartości

Jaki preamp do denon AVR-X3400H I GRAMOFONU DENON DP300 F


Gerard Zdziech

Recommended Posts

Witam chcę zakupić gramofon denon dp300f i podłączyć go pod amplituner denon avr-x3400h jest to zestaw kina domowego 7.1 na głośnikach klipsch i teraz pytanie czy potrzeby jest preamp, końcówka mocy lub coś innego by gramofon dobrze grał jeśli tak to jaki model w rozsądnej cenie oraz jak go podłączyć nie mam wiedzy na ten temat ale wywnioskowałem że głośniki pozostają z denon avr-x3400h a preamp jest łącznikiem (pomiędzy) gramofonu z denon avr-x3400h by wzmocnić sygnał i usunąć szumy z vinyla.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Khedron napisał:

To zalezy jak chcesz podejsc do sluchania czarnych plyt. Denon DP300F ma wbudowany preamp wiec mozesz go po prostu podlaczyc do wejscia liniowego w amplitunerze i cieszyc sie muzyka. Mozesz tez wbudowany przedwzmacniacz wylaczyc i zastapic czyms duzo lepszym np Cambridge Audio Solo. Dzwiek bedzie duzo lepszy, ale to dodatkowe 700 zl. Czegos pomiedzy kupowac nie warto bo nie da poprawy w stosunku do wbudowanego przedwzmacniacza. 


Co powiesz na taki zestaw
Gramofon Denon dp-300f
Wkładka Grado prestige blue 
Preamp Cambridge Audio Solo 
Cena za zestaw 2750 

Wszystko podpięte pod denon avr-x3400h i zagra na klipsch.
Czy lepiej w tej cenie kupić gramofon i nie ma.sensu kombinować z wymianą wkładek i preamp naczytałem się trochę na forach i już sam nie wiem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Gerard Zdziech napisał:

Wszystko podpięte pod denon avr-x3400h i zagra na klipsch.

Nie wiem co napisać. Co bym nie napisał to szału nie będzie , a nie chcę Cię zrazić do czarnego krążka i nie chcę byś wtopił kasę. Masz zestaw , amp. , kolumny do kina , gra to zapewne świetnie , efektownie w KD, ale do analogu się za bardzo nie nadaje. 

Takie moje sugestie , każdy zewnętrzny przedwzmacniacz będzie lepszy niż ten w tym Denonie ,czy gramofonach tzw. marketowych.

Może to być pre proponowane przez @Khedron lub jakiś NAD PP , poszukaj używanego będzie taniej.

Kolejna sprawa , to na ile chcesz się zaangażować w odtwarzanie czarnego krążka. Jak to ma po prostu grać , by grało jako taka ciekawostka i oldskul jak wpadną znajomi to bież tego Denona. Jak chcesz się bardziej zagłębić w temat , co od razu powiem zaraz zrobi się kosztowne to gramofon z epoki. Przemyśl i napisz czego oczekujesz , czyli po co Ci ten drapak ? :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam świadomość że mój zestaw do KD nigdy nie zagra jak stereo uwielbiam kino z efektami ale bardzo lubię też muzykę ,różną muzykę teść ma ponad 300szt  płyt i jak do nie go przychodzę to puszcza klimat super zupełnie inna bajka niż Spotify lecz on co prawda nie przywiązujej uwagi do sprzętu  i są szumy oraz inne niesnaski zaś ja nie zapłacę 4000tyś za technicsa by później się okazało że jeszcze wkładka i preamp i razem zrobi się 6000 a i tak nie zagra na KD jak powinno .Wiec szukam zestawu za 2500.kwota została przekroczona co prawda ale nie wiem czy kupując gramofon w tej kwocie bardziej nie  opłaca kupić się zestaw wspomniany wcześniej czyli dp300f z dodatkami(preamp,wkładka). Na początek musze zacząć słuchać tych płyt i czas pokaże a na wymianę całego sprzętu się na ta chwilę nie zdecyduję raczej na dokupienie stereo i następnie wymianę gramofonu na lepszy ale na to jeszcze przyjdzie cazs teraz szukam najlepszego rozwiązania za 2500zł do KD w trybie stereo oraz głośnikami klipsch r 820f .

Pozdrawiam 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Gerard Zdziech napisał:

Wiec szukam zestawu za 2500.

No dobra zaryzykuję :) 

https://allegro.pl/oferta/vintage-victor-jvc-jl-b31-gramofon-direct-drive-8982107918

https://allegro.pl/oferta/kenwood-kd-700-gramofon-hiend-10525211246

https://allegro.pl/oferta/technics-sl-d33-direct-drive-unikat-10182960219

te ceny są przy zakupie przez Allegro , zawsze możesz zadzwonić do sprzedawcy wynegocjować niższą.

I taka moja dobra rada , przejedź się osobiście po drapaka. Nie ufaj kurierom.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam świadomość że mój zestaw do KD nigdy nie zagra jak stereo uwielbiam kino z efektami ale bardzo lubię też muzykę ,różną muzykę teść ma ponad 300szt  płyt i jak do nie go przychodzę to puszcza klimat super zupełnie inna bajka niż Spotify lecz on co prawda nie przywiązujej uwagi do sprzętu  i są szumy oraz inne niesnaski zaś ja nie zapłacę 4000tyś za technicsa by później się okazało że jeszcze wkładka i preamp i razem zrobi się 6000 a i tak nie zagra na KD jak powinno .Wiec szukam zestawu za 2500.kwota została przekroczona co prawda ale nie wiem czy kupując gramofon w tej kwocie bardziej nie  opłaca kupić się zestaw wspomniany wcześniej czyli dp300f z dodatkami(preamp,wkładka). Na początek musze zacząć słuchać tych płyt i czas pokaże a na wymianę całego sprzętu się na ta chwilę nie zdecyduję raczej na dokupienie stereo i następnie wymianę gramofonu na lepszy ale na to jeszcze przyjdzie cazs teraz szukam najlepszego rozwiązania za 2500zł do KD w trybie stereo oraz głośnikami klipsch r 820f .

Pozdrawiam 

 

Ok różnica zauważalna w jakości wykonania i użytych elementów gołym okiem w odsłuchu zapewne też czyli szukam gramofonu za 2500 +- z epoki podłączyć pod kd i narazie koniec bez preampów i wkładek jak oszaleję na punkcie czarnych płyt zacznę budować nowy zestaw a ten gramofon z epoki  sprzedam zapewne bez strat.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Khedron napisał:

Ceny wielu starych gramofonow sa obecnie tak wygorowane, ze za chwile mozna bedzie duzo strscic,

Stracić nie stracisz , zauważ , że jest ich już coraz mniej, a ceny nowej tandety szybują niesamowicie w górę co się przekłada na ceny starych. 

Najbardziej zaskoczyła mnie cena 

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

Znam ten gramofon , niecałe dwa lata temu kupiłem go znajomemu za 1100 zł. :) A , i unikat to on nie jest :) Ale fakt , to dobry drapak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Khedron napisał:

Dlatego fajnie by bylo jakbys sie spial i podal na forum kilka nazw gramofonow do 1000 ktorych handlarze nie wywindowali niebotycznie cen.

To tak nie działa. Ceny kształtuje rynek , prawo podaży i popytu. Jest czynnik dostępności , stanu technicznego , założonej lub nie wkładki i jej cena , stan pokrywy nowa ,czy oryginał , ramienia. Inna cena będzie gdy sprzedaje ktoś indywidualnie,  a inna gdy firma , bo ta ma koszty w postaci podatków. Do tego dochodzi, czy gramofon jest po przeglądzie ,czy nie . Skończyły się czasy gdy ktoś nam takową usługę wykonał za przysłowiowe piwo. Za przegląd magnetofonu z wymianą jednej rolki zapłaciłem u kolegi 300 zł. ,czy to drogo ? Na pierwszy rzut oka tak , ale kurna jak to przeliczyć na roboczo godziny to już nie. Robocizna przy moich standach kosztowała dwa razy więcej niż materiał. Ogłoszenia też tanie nie są , jak sprzedawałem pre to zaskoczyła mnie cena ogłoszenia na OLX , zapłaciłem 130 zł. To też się wlicza w cenę sprzedaży drapaka. Nie ma już sensu wg. mnie porównywanie , że parę lat temu to ten model kosztował grosze, a teraz to kosmos. Jest jeszcze inflacja , 100 zł parę lat temu , a teraz ,to zupełnie inna siła nabywcza. Postaram się jednak zrobić taką listę na podstawie cen u kolegi w komisie , ma je naprawdę rozsądne i porównać z tymi z Allegro czy OLX. Od razu mówię , że z braku czasu jest to możliwe za ok. dwa tygodnie . Ale zrobię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.01.2022 o 09:04, Gerard Zdziech napisał:

chcę zakupić gramofon denon dp300f i podłączyć go pod amplituner denon avr-x3400h

Witam, pozostań przy tym gramofonie i nic więcej nie kupuj , będą to tylko niepotrzebne koszty a i tak wiele albo i nic nie zyskasz podłączając go do KD.  Jak dojdziesz do wniosku że chcesz mieć lepszy dźwięk i postanowisz wymienić sprzęt wtedy kup dobry wzmacniacz stereo i kolumny do stereo.

Możesz też przemyśleć propozycję zakupu gramofonu AT120, również posiada własny preamp i jest gotowy do podłączenia do KD.

Pozdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...