Skocz do zawartości

Wybór kolumn do KD/Stereo w "trudnym" pomieszczeniu


Sulej

Recommended Posts

Cześć,

Szukam sprzętu (kolumny/wzmacniacz) do KD (70%) i muzyki (30%, muzyka różna - od jazzu, przez pop do ciężkiego rocka). Ze względu na muzykę celuję w lepsze fronty i dopełniające całość satelity (na razie 5.1, potem może dodatkowe Atmos up-firing). Budżet na same głośniki to 5-7k (mam już sub'a SVS SB-1000). Piszę tutaj bo wybór jest ogromny i potrzebuję pomocy w wyselekcjonowaniu kolumn do odsłuchu  tak aby to miało szanse zagrać w tym konkretnym pomieszczeniu. Zastanawiałem się nad kolumnami Elaca. Zarówno fronty Debut 2.0 F6.2 jak i Uni-Fi 2.0 UF52 mają dobre recenzje, nie są ciężkie do napędzenia i posiadają komplementarne głośniki 5.0. Jest też fajny zestaw Q Aqustic bazujący na 3050i ale chyba w stereo jest gorzej?! Jestem otwarty na propozycje (biorące pod uwagę ograniczenia pomieszczenia)

Co do amplitunera- tu też potrzebowałbym pomocy. Nie ukrywam, że będę celował w używki. Od czasu do czasu można dostać Denona 3600 za kwotę około 2500 zł. Bywa też x4500 w dobrych pieniądzach. Super byłoby gdyby ampli miał eARC  ale to można załatwić przez extractor więc ewentualnie onkyo tx-rz8xx też wchodzi w grę. Może jakieś inne?   Pytanie czy ze względu na to, że oszczędzę na ampli warto pomyśleć o dodatkowym wzmaku do stereo jeżeli rzeczywiście mocno poprawi dźwięk? Jeżeli tak to jakim? Źródło dźwięku do muzyki to DAC i Tidal. 

plan.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z używami ampli jest teraz tak jak z znowymi.

Jak zajdziesz dobry model, fajnie wyceniony to się nie zastanawiaj tylko bierz.

Ale uważaj na oszustów bo ich jest coraz więcej.

Co do kolumn to QAcustic 3050i i ELAC F6.2 to dobry trop. Brytyjkie graja jasniej, bardziej rozdzielczo, równiej.

ELAC stawia z kolei na niższe rejestry, jest bardziej zbity ale i obfity.

W tej cenie jeszcze Bronze 500

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @S4Home. Podpowiesz jeszcze jak wzmak stereo byłby dobrym uzupełnieniem do AVR kina domowego? Są różne propozycje ale czytam, że ELAC UNI-Fi F52 (zakładam, że Debut F6.2 podobnie) wymagają dopasowanego wzmaka. Mój budżet to około 5tys za nowy. Patrzyłem na Marantz PM6007 oraz Yamaha 803d ale one nie mają wejścia bypass/ main-in. Chciałbym móc posłuchać stereo na małej głośności, tak aby nie trzeba było rozkręcać wzmacniacza aby usłyszeć pełne pasmo kolumn.

Co do kolumn patrzyłem jeszcze na zestaw KD oparty na KEF q750. Jak to się ma do pozostałych wymienionych? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie kupisz coś ciekawszego.

Jak Cyrus ONE albo Atoll IN 100

23 godziny temu, Sulej napisał:

Co do kolumn patrzyłem jeszcze na zestaw KD oparty na KEF q750. Jak to się ma do pozostałych wymienionych? 

Także bardzo dobre kolumny.

Bliżej im do ELACA chodź mają lepsza średnice.

Delikatnie wycofana góra. Też mogę wycenić.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...