Skocz do zawartości

Yamaha MCR-N670D


AnnMarii

Recommended Posts

Dzień Dobry :)

Od razu zaznaczam, iż jestem totalny żółtodziobek stąd moje pytanie.  Informacje na stronach są dla mnie jasne dlatego postanowiłam Was poprosić o informację. 

Posiadam od jakiegoś czasu Yamaha MCR-N670D (dokładniej: CD-NT670, CD-NT670D, wzmacniacz zintegrowany - A-670, A-U670) Było to zakupione w zestawie, w II połowie 2021.

Nie ja wybierałam, wiec darujcie mi "bęcki" za sprzęt. ;) 

Ogólnie jak na potrzeby domowe gra dobrze. Niestety od jakiegoś czasu jestem ponowie, użytkownikiem NETFIX i przy każdorazowym włączeniu filmy dźwięk jest nie do zniesienia i trzeba przestawiać z polski 5.1 na polski. Niby nic ale ja się ma maraton oglądania serialu to denerwuje (bardzo delikatnie mówiąc). 

Pytanie: 

Co dokupić, w miarę normalnej cenie, aby tego szumu/pisku uniknąć? Czyli jak rozumiem, stworzyć system do dźwięku 5.1. 

Podłączenie kabelków ogarnę ;) 

Z góry dziękuje za informację zwrotną :) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.01.2022 o 08:11, S4Home napisał:

Na bazie tej Yamahy nie zrobisz kina.

A piski to kwestia dekodera.

Możesz na stałe ustawić wyjscie z TV na stereo zapewne.

Piotr

Dziękuję

niestety nie widzę takiej możliwości w moim TV - Sony... :/ 

nie zależy mi na typowym kinie domowym ale aby ten dźwięk zniknął. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.01.2022 o 12:59, mkk napisał:

Wyjście audio w Sonym na lpcm 2.0. Teraz pewnie wychodzi 5.1 po optyku , nic dziwnego że Yamaha sobie z tym nie radzi.

Po optyku powinien wyjść dźwięk stereo. Yamaha bez większych problemów powinna odebrać ten sygnał. DAC w modelu 670D jest przyzwoity, więc poprawa z TV będzie duża.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Po optyku powinien wyjść dźwięk stereo. Yamaha bez większych problemów powinna odebrać ten sygnał. DAC w modelu 670D jest przyzwoity, więc poprawa z TV będzie duża.

Tak potwierdzam, przy standardowym korzystaniu z TV, dźwięk jest o wiele lepszy niż bez Yamahy, problem pojawia się tylko przy Netflix, gdzie nie mogę zmienic na stałe ustawienia z 5.1 na powiedzmy zwykły polski... :/ 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...