Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze systemu audio. Budżet około 20.000


Webster.brd

Recommended Posts

Proszę o pomoc w wyborze systemu audio do domu. Założyłem temat tutaj bo niestety 2 z 3 sklepów w Szczecinie do których złożyłem zapytanie nie odezwały się z odpowiedzią. To całkiem ciekawe bo odniosłem wrażenie, że nie są nawet zainteresowani sprzedażą sprzętu. Telefony bez odpowiedzi, maile też. W innym miejscu zaproponowano mi wzmacniacz lampowy, a nie do końca rozumiem sens takiego rozwiązania u mnie. Jestem spoza Szczecina, więc wizytę i odsłuch musiałbym zaplanować z wyprzedzeniem i chciałbym mieć już jakieś rozeznanie w temacie i opcje jakie mam.

Jestem na etapie wykończenia domu i chcę zaplanować wcześniej zakup sprzętu.

A co mnie interesuje? 

Szukam w miarę wszechstronnego sprzętu. Muzyka będzie puszczana z płyt CD, komputera/streaming, tv. Chciałbym wzmacniacz który w prostu sposób można podłączyć do sprzętu. Na  razie nie mam kolekcji winyli ale w przyszłości może się to zmienić. W sieci widziałem też urządzenia "all in one". co o nich myślicie?

Pomieszczenie to dość duży salon połączony z kuchnią i jadalnią o powierzchni około 60m ale kolumny planuje umieścić w odległości około 3-4 od kanapy-miejsca odsłuchu.

Słucham rocka, muzyki elektronicznej i innych. Od Led Zeppelin do Prodigy.

Zależy mi żeby muzykę można też było słuchać cicho w tle. Nie chce efektu dudniącego basu.

budżet około 20000 w miarę elastyczny.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

U Ciebie nie problem będzie budżet a salon oraz dostępny sprzęt.

mianowicie do takiego salonu będą spore kolumny. Raczej nie zasilał bym ich amplitunerem sieciowym.

Obecnie takim dobrze wycenionym systemem na dzisiejsze warunki jest Cambridge CXA81 albo taniej AXR 100 + CXC (transport CD) + CXN V2.

Ewentualnie mieszanie tych elementów z innymi produktami jak CXN V2+ Atoll IN 100 czy CXA81 + Project Stream Box S2, Triangle AIO itp. To już zależy od tego jakie będa kolumny.

 

Do takiego salonu jak wspomniałem musza być duże, wydajne.

Monitor Audio Silver 500

Magnat Transplus 1500

Heco Revolution 9

https://s4home.pl/outlet/fyne-audio-f502-czarny-dab-outlet.html

https://s4home.pl/outlet/focal-aria-948-orzech-outlet.html

Jeżeli nie znajdziesz obok siebie salonu który Ci pomoże to my wyślemy taki sprzęt na testy do Ciebie.

Sprawdzisz system w domu.

My chętnie doradzamy więc zapraszam

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tomasz S. napisał:

@S4Home widziałem,że macie w ofercie Polk Audio, limię Reserve też ?

Bo może wtedy Cambridge Audio Evo 150 + Polk Audio Reserve R700 ?

O coś takiego jak ten Cambridge mi chodziło. Na pewno fajne jest to jak dużo możliwości odtwarzania ma jedno urządzenie.  Jeśli chciałbym słuchać CD to jaki odtwarzacz do niego pasuje? 

 

W testach w internecie recenzencji podkreślają mocny bas tych głośników Polk. Tak jak pisałem nie przepadam za mocnym basem. Jakie jest Wasze zdanie? 

Na pewno wygląd tych głośników na + . W kolorze orzech pasowałyby mi do wnętrza.

 

Transpuls 1500 też wyglądają świetnie. Jak grałyby one w połączeniu z urządzeniami typu All in one?

8 godzin temu, S4Home napisał:

Witaj,

U Ciebie nie problem będzie budżet a salon oraz dostępny sprzęt.

mianowicie do takiego salonu będą spore kolumny. Raczej nie zasilał bym ich amplitunerem sieciowym.

Obecnie takim dobrze wycenionym systemem na dzisiejsze warunki jest Cambridge CXA81 albo taniej AXR 100 + CXC (transport CD) + CXN V2.

Ewentualnie mieszanie tych elementów z innymi produktami jak CXN V2+ Atoll IN 100 czy CXA81 + Project Stream Box S2, Triangle AIO itp. To już zależy od tego jakie będa kolumny.

 

Do takiego salonu jak wspomniałem musza być duże, wydajne.

Monitor Audio Silver 500

Magnat Transplus 1500

Heco Revolution 9

https://s4home.pl/outlet/fyne-audio-f502-czarny-dab-outlet.html

https://s4home.pl/outlet/focal-aria-948-orzech-outlet.html

Jeżeli nie znajdziesz obok siebie salonu który Ci pomoże to my wyślemy taki sprzęt na testy do Ciebie.

Sprawdzisz system w domu.

My chętnie doradzamy więc zapraszam

Piotr

 Bardzo dziękuje za pomoc. Szkoda że sklep macie tak daleko :( . Na pewno przed zakupem chciałbym dokonać odsłuchu, tyle że wysyłka i odsyłanie po pare razy na pewno będzie kłopotliwe. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Webster.brd napisał:

Na pewno przed zakupem chciałbym dokonać odsłuchu, tyle że wysyłka i odsyłanie po pare razy na pewno będzie kłopotliwe. 

Może się mylę , ale będzie to chyba to mniej kłopotliwe niż wydanie 20k. w ciemno. Dlaczego w ciemno ? Bo odsłuch w Salonie kompletnie nic Ci nie da. Inne warunki akustyczne i tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Masz na prawdę duże pomieszczenie do nagłośnienia także warto spojrzeć na wydajne kolumny. 

Odnośnie wzmacniaczy typu all in one to oczywiście mają sens. Masz tutaj wybór między Primare I15 Prisma, Moon Ace, Cambridge Audio Evo 150 czy Quad Artera Solus Play. Jeśli lubisz słuchać przy niskich poziomach głośności to musimy iść w takie kolumny jak Fyne Audio F502, Kef Q950, Pylon Audio Diamond 28 czy Magnat Transpuls 1500, które w swojej kategorii cenowej nie mają sobie równych. 
Żeby oczywiście nie było zbyt kolorowo wyżej wymienione kolumny nie zagrają z każdym wzmacniaczem i należałoby samemu ocenić charakter brzmienia. W mojej ocenie Cambridge Audio Evo 150 czy Primare i15 Prisma świetnie zgrywają się z Pylon Audio Diamond 28 czy Fyne Audio F502. 
Cieplejszy i bardziej przestrzenny Quad Artera Solus Play bardzo dobrze zagrająz Kefami Q950 czy Magnatami Transpuls 1500 ale niektórzy klienci decydowali się także na połączenie z muzykalnymi Pylonami Diamondami czy wyższymi Jasperami. 

Zapraszam na odsłuch do naszego salonu w Pabianicach. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem, planuje odsłuch. Ale najpierw chce wysłuchać propozycji, wybrać 2-3 i te osłuchać u siebie. Przecież nie będę robił odsłuchów na chybił trafił . Dom jest wykańczany ale to ostatnia prosta kwestia 2 miesięcy i będzie można wstawiać sprzęt. A interesuje się wcześniej żeby mieć czas wszystko przeanalizować. Nie robię takich zakupów spontanicznie. :)  Także dziękuje bardzo za podesłane propozycje, na pewno ułatwi to dokonanie wyboru.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnat 1500 transpuls to naprawdę tak dobre kolumny przy budżecie ~20tys ? ;) 

Ja bym posłuchał na miejscu autora tematu w/w focal arie 948 , do tego tylko dobrać odpowiedni wzmacniacz i testować. S4home mają w outlecie więc pewnie nie mieliby problemu wypożyczyć - bez testu w takim pomieszczeniu to jak chybił/trafił

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Tomasz S. napisał:

@S4Home widziałem,że macie w ofercie Polk Audio, limię Reserve też ?

Bo może wtedy Cambridge Audio Evo 150 + Polk Audio Reserve R700 ?

Też, Dobre zestawienie. Także polecam.

16 godzin temu, Webster.brd napisał:

Bardzo dziękuje za pomoc. Szkoda że sklep macie tak daleko :( . Na pewno przed zakupem chciałbym dokonać odsłuchu, tyle że wysyłka i odsyłanie po pare razy na pewno będzie kłopotliwe. 

Wiele osób tak robi. Ale mowie masz inny bliższy salon skorzystaj w pierwszej kolejności. Finalnie i tak system powiniene wylądować u Siebie przed zakupem.

13 godzin temu, Tomasz S. napisał:

Transpuls 1500 brzmią świetnie ale przy takim budżecie jak 20k wolałbym kolumny wykonane lepiej.

Arie 948 są super ale same kolumny zjadają 3/4 zakładanego budżetu.

Budzet jest na wzmacniacz, CD i sieć. Więc nie wybieramy kolumn za 20K.

Ja akurat i powtarzałem to wielokrotnie nie jestem zwolennikiem wyboru dobrych kolumn a podłączanie ich do słabszej elektorniki. Bo to nic nie daje. Wieksze zaskoczenie i pozytyw odkryłem kiedy lepszy wzmacniacz zasilał tańsze kolumny.

https://s4home.pl/outlet/focal-aria-948-orzech-outlet.html

Te Arie się mieszczą.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Moim zdaniem idealnym wyborem dla Ciebie byłaby elektronika Roksan Attessa Streaming amp z ich transportem CD ( również Attessa ). Do tego kolumny Quadral Platinum+ Seven. Jeśli możesz trochę zwiększyć budżet to kolumny Opera Seconda SE. Takie zestawy spełniają wszystkie założenia funkcjonalne, zagra to naprawdę dobrze. W przyszłości będziesz mógł rozbudować ekosystem BluOs na inne pomieszczenia i zrobić sobie fajny multiroom.

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie analogowe. Taki był cel. Jak Ci nie pasuje to był to w każdym razie świadomy zabieg producentów.

Po prostu lubisz coś innego :)

18 godzin temu, Webster.brd napisał:

Wkleje rzut z góry domu. To ogólny projekt ale u mnie jest prawie tak samo. Lustrzane odbicie. W salonie jest wysoki sufit. Może później uda mi się wrzucic zdjęcia bo te co mam teraz są nieaktualne. Naprawdę z takim metrażem jest problem?

dakotaIV_r1.jpg

Dużo okien. Będą zasłony?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do nagłośnienia Twojego pomieszczenia polecam sprawdzenie połączenia wzmacniacza typu All-in-One Cambridge Audio EVO 150 z kolumnami Triangle Esprit Antal EZMonitor Audio Silver 7G 500Focal Aria 926, są to kolumny w których góra jest wyraźna i oferują bardzo dobre budowanie przestrzeni, dynamiczne i żywe granie. Do odsłuch warto też wziąć KEF Q950, grają przestrzenie, ale góra jest bardziej wyrównana z resztą pasm. Na początek najlepiej jakbyś wybrał się do salonów audio i odsłuchał różne zestawy, a następnie sprawdził u Siebie w domu ten który najbardziej przypadł Tobie do gustu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

U mnie podobne powierzchnia do nagłośnienia (salon 35m2 otwarty ma korytarz i kuchnię).

Do miejsca osłuchu mam ok 4.5m.

Miałem w domu na testy wzmacniacze (w tym samym czasie, stały obok siebie):

- Atoll 100 SE

- Atoll 200 SE

- Roksan Kandy K3

- Musical Fidelity M5si

Kolumny:

- Audio Academy Hyperiom IV v.2

- Pyllon Diamond 28

- Tannoy Revolution XT8F

Teraz MOJE odczucia oraz producenta kolumn, Pana Michała z Audio Academy (wspólnie robiliśmy odsłuchy).

Na pierwszy odstrzał, na dzień dobry - Atoll 100 oraz Tannoy

Atoll 200 brzmiał bardzo podobnie do K3. Zarówno przy Pylon jak przy AA.

Wyraźną różnicę zrobił M5Si - dokładniej, szczegółowiej, przestrzenniej.

W Diamondach przeszkadzłał mi Bas - za dużo.

Finalnie został u mnie zestaw Musical Fidelity M5si + Audio Academy Hyperion IV v.2.

Ten zestaw grał u mnie WYRAŹNIE najlepiej (ku sporemu zaskoczeniu Pana Michał z AA, który w ciemno polecał zawsze Atoll 200 do tych kolumn).

Żródło:  BluSound 2i z modyfikacją zasilania.

 

Pozdrawiam,

1642770693399.jpg

1642770693413.jpg

1642771029807.jpg

1642771029830.jpg

Edytowano przez Franco78
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi.

 

Dzisiaj byłem na odsłuchu w tym jednym salonie który odpowiedział :) 

Na początek słuchałem konfiguracji: Wzmacniacz lampowy Adams, głośniki niby z tej samej firmy, (ALE ja na stronie nie widzę żeby robili głośniki) .  Pierwszym źródłem dzwięku był Spotify i generalnie grało to słabo. Totalnie bez głębi i wyrazu, no coś jak mogę puścić z soundbara. Wszystko się zmieniło jak zmieniliśmy źródło dzwięku na gramofon (zapomniałem nazwy) czy potem na odtwarzaczu CD Line Magnetic. Wtedy naprawdę zaczął się sączyć piękny dźwięk. Van Halen z Vinyla brzmiał super. Bardzo podobał mi się bas, który czułem gdzieś na plecach, ale wcale nie dominował, dźwięk fantastycznie wypełniał pomieszczenie. Po przesłuchaniu innych utworów widać było że zestaw lepiej radzi sobie z ostrzejszą muzyką i gdy jest ona głośniejsza. Wtedy dźwięk był bardziej kompletny Ale że nie byłem przekonany do wzmacniacza lampowego Właściciel zaczął proponować inne. Po paru propozycjach które mniej mi się podobały, zaproponowano mi  Cyrus One. Po podłączeniu do głośników i odtwarzacza efekt też bardzo mi się podobał. Tutaj również było czuć tą głębie dźwięku, ale bas był bardziej "kontrolowany" co nie koniecznie jest na minus. Tu bardzo spodobało mi się brzmienie spokojniejszych kawałków np. Pink Floyd. Lepiej też słyszałem partie gitarowe. Fajne było to że muzyka fajnie brzmiała puszczona cicho.  Po pierwszym osłuchu dużo rozmawialiśmy, muzyka cicho leciała w tle. Było słychać i muzykę i rozmówce. o to też mi chodziło. 

Potem zaczęliśmy rozmawiać  bardziej o konkretach. Zaproponowany mi Cyrus One Cast. (ze specyfikacji coś jakby all in one, bogatsza wersja tego co słuchałem i bardzo mi się podobał), głośniki Fyne Audio F502 (tu wrócę na kolejny odsłuch bo tych konkretnych nie było, słuchałem innych Fyne: jednych mega drogich 60000k, dla porównania innych tańszych. Właściciel powiedział że dźwiek  F502 podobny do tych "Adams") odtwarzacz CD Musical Fidelity M2scd. Całość z kablami itp w zadanym budżecie.

Mam też do Was parę pytań:

Czy naprawdę jakość muzyki ze spotify to taka tragedia? Czy zawsze jest tak duża różnica? czy chodzi i testowany sprzęt?

Co to za firma Adams? Z tego co znalazłem to polska manufaktura ale ciężko o opinie użytkowników. Na stronie są wzmacniacze, nie ma głośników. Na samym głośniku nie ma nawet żadnego logo itp. Ale z odsłuchu zagrały rewelacyjnie zarówno ze wzmacniaczem lampowym i z Cyrusem.

Co sądzicie o zaproponowanej konfiguracji?

 

To był mój pierwszy taki odsłuch, więc wybaczcie ubogie słownictwo specjalistyczne :).Sspędziłem w salonie dużo czasu, właściciel był bardzo pomocny. Z rozmowy było widać, że to prawdziwy pasjonat. Naprawdę miło spędzona sobota :)

 

 

Pozdrawiam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Webster.brd napisał:

jednych mega drogich 60000k, dla porównania innych tańszych. Właściciel powiedział że dźwiek  F502 podobny do tych "Adams")

Te za 60k to Adams?

1 godzinę temu, Webster.brd napisał:

Co to za firma Adams? Z tego co znalazłem to polska manufaktura ale ciężko o opinie użytkowników. Na stronie są wzmacniacze, nie ma głośników. Na samym głośniku nie ma nawet żadnego logo itp. Ale z odsłuchu zagrały rewelacyjnie zarówno ze wzmacniaczem lampowym i z Cyrusem.

A jakieś fotki zrobiłeś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan ze sklepu był u mnie w domu i oglądał pomieszczenie. Pomieszczenie gdzie słuchałem kubaturowo też było dosyć duże, porównywalne do mojego w domu. Głośniki dawały rade. I to nie tylko jak siedziałem na kanapie. Jak odeszliśmy dalej na drugi koniec pomieszczenia oglądać inne urządzenia to muzyka dalej fajnie wypełniała sale i było ja słychać wyraźnie mimo że była dość cicho. Tylko w tym salonie co byłem wiadomo że sporo gratów i ekspozycji wiec na pewno lepsza akustyka.

 

Te brązowe głośniki z ekspozycji jeśli bym chciał też mógłbym zamówić do siebie do domu. Tylko chciałbym się dowiedzieć o nich coś więcej z bardziej niezależnego źródła 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...