Skocz do zawartości

Prośba o polecenie wtyków bananowych


Recommended Posts

4 godziny temu, marcinmarcin napisał:

Jak będziesz bardzo długo trzymał to pewnie tak, ale zawsze można skrócić kabel o 1cm 😉 pooglądaj jakieś tuturiale na YT. Kacsa są bardzo dobre jakościowo i świetnie się lutują, ale inne wtyczki czasem potrzebowały kilka razy dłuższego grzania, więc nie powinno być problemu 👍

Bardzo dziekuje!

No właśnie szukam jakiegoś filmu tutoriala, ale ku mojemu zdziwieniu nie ma… tylko jak lutowac kable RCA. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałbym jeszcze jedni pytanie. Pobielic końcówkę kabla to nie problem. Ale jak pobielic i przylutowac ten wtyk bananowy? Przecież otwór jest za ciasny, żeby tam włożyć końcówkę lutownicy. Rozumiem w takim razie, ze cynę wkładam do środka banana, a lutownica rozgrzewam sam wtyk od zewnątrz? I potem tak samo, łącząc to ze sobą? Macie jakiś patent, jak zrobić, żeby cyna nie przelała się do części banana, która wchodzi do głośnika? W momencie wpychania kabla ? I ostatnie pytanko. W tym bananie jest jakby przerwa. Czy chodzi o to, żeby go szczypcami tam zacisnąć razem z kablem?

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.01.2022 o 19:09, marcinmarcin napisał:

Nic nie ściskasz, on ma taki rozmiar że wchodzi ciasno zarówno do gniazda, jak i na wtyk bfa w Cyrusie (jest idealnie). Ja wkładałem grot do środka z kablem

Hej Marcin, doszły wtyki KaSca które mi poleciłeś. Są super, ale mam jeden problem. Przed konfekcja pomyślałem, ze spróbuje przymierzyć sam wtyk w terminalach na wszelki wypadek. I powiem tak - w przypadku kolumn musiałbym je chyba wbijać młotkiem, żeby się zmieściły... Palcami udało mi się wcisnąć sam czubek, dalej nie miałem już siły w rękach. W terminalu wzmacniacza się zmieściły, ale musiałem uzyc kombinerek żeby je wyjąć tym samym je zaciskając tak, ze ta szpara przestała istnieć… Czy one powinny być na prawdę tak ciasne?! Boje się, że uszkodzę/porysuje/zedrę sobie gniazda w terminalach. Przy zwykłych (takich klasycznych bananach nie w formie rurki/blaszki), które dotąd miałem nie było problemu - wchodziły lekko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, marcinmarcin napisał:

Ja nie miałem aż takich problemów, ale fakt że wyciągałem kombinerkami na początku z kolumn 😉

Mają za to dobre połączenie,banan ledwie styka. 

Kurczę strasznie ciasne te skurczybyki. Trzeba będzie latać po kombinerki za każdym razem żeby je wypinać… mam nadzieje, ze nie uszkodze tym samym gniazd 😳🙄

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przeczytałem, że wtyki BFA, czyli blaszki, takie jak KaSca, a nie klasyczne banany wymagają od urządzeń posiadania wtyku typu BFA również w samym urządzeniu, do którego go podłączamy... :( Ktoś patrząc na moje fotki powyżej może potwierdzić, że to nie jest kompatybilne?

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, mateolo2 napisał:

Właśnie przeczytałem, że wtyki BFA, czyli blaszki, takie jak KaSca, a nie klasyczne banany wymagają od urządzeń posiadania wtyku typu BFA również w samym urządzeniu, do którego go podłączamy... :( Ktoś patrząc na moje fotki powyżej może potwierdzić, że to nie jest kompatybilne?

wtyk bfa możesz zapiąć zarówno na końcówkę bfa jak i włożyć do gniazda do którego wtykasz banany. Jedyna różnica że kacsa dobrze trzyma i dobrze przewodzi w przeciwieństwie do banana 🙄

Chyba że Triangle zrobiło mniejsza dziurę 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, marcinmarcin napisał:

wtyk bfa możesz zapiąć zarówno na końcówkę bfa jak i włożyć do gniazda do którego wtykasz banany. Jedyna różnica że kacsa dobrze trzyma i dobrze przewodzi w przeciwieństwie do banana 🙄

Chyba że Triangle zrobiło mniejsza dziurę 

OK, to może faktycznie to musi być takie ciasne. Triangle ma wejście 4mm - klasyczne.

 

o takie

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, marcinmarcin napisał:

Ja nigdy z tym większego problemu nie miałem, ale fakt że do Cyrusa One który miał takie plastykowe zakretki wkładałem z pewną taką nieśmiałością 🤭

NO WLASNIE :) Mam nowiutki system i takie wciskanie na siłę boli bardzo.... Ale mówisz, ze one po czasie się luzują i nie wchodzą już tak ciężko? Ja często wypinam, dlatego pytam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, marcinmarcin napisał:

Od jakiegoś czasu zapomniałem o kombinerkach 😉 

A jak wrażenia dźwiękowe nowych kabli? 

Ja mam teraz solid Jantzen od kolegi i z interkonektem Argentum jest tak przezroczyście, że aż chyba za bardzo 🤭

Kable jeszcze nie przyszły, więc chwilkę jeszcze muszę poczekać na efekt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszukałem już chyba cały internet w PL i EU i z ciekawych opcji bananów znalazłem jeszcze takie:

https://avcorp.pl/product-pol-4474-Viborg-VB401-wtyki-bananowe.html

https://allegro.pl/oferta/wtyk-bananowy-glosnikowy-z-miedzi-cute-auden-b1-8307417933

https://allegro.pl/oferta/banany-valab-carbon-cute-gold-plated-gdansk-9321412060

Tylko tu wszędzie wychodzi pod 3 stówki za komplet… strasznie drogo. Ja kupuje kable za 300 zł. To tyle wydawać na same banany…

Kurczę, na prawdę poza tymi do BFA do lutowania (Eagle hollow banana, KaSca 303g) nie ma nic innego co by było z jakiejś miedzi tellurowej, CuTe, berrylowej i nie kosztowało powyżej 20 dych za wtyk?!?! 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, TAtomicus napisał:

A dlaczego nie?

 

27 minut temu, TAtomicus napisał:

A dlaczego nie?

Kurczę. Sporo by pisać. Generalnie jakoś materiału przewodzącego jest na tyle niska, że niszczysz sobie to co daje sam kabel. Wiele osób o Nakamichi pisze, że jak je wymieniła na coś lepszego z miedzi berrylowej to jakby zdjęli koce z kolumn. Nie mówiąc już o tym, ze nie ma już na rynku od kilku kat oryginalnych Nakamichi. Wszystko to jest chińszczyzna, nadrukowuja logo bo ma renomę. Firma ta została już dawno temu kupiona i nie produkuje wtyków bananowych.

nagrałem krótki filmik jak ciasne są te kasca

uzywam tu 100% siły jaka mam w paluchach, żeby to wcisnąć i wyjac

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można ustalić jakość materiału przewodzącego  we wtykach? Czy aparatura pomiarowa wychwyci różnice we wtykach różnych firm, wykonanych z tej miedzi berylowej, czy innego mosiądzu? Mam te pewnie podrabiane Nakamichi. Bardzo solidne, całkiem precyzyjnie wykonane. Pewnie z miedzi złoconej. Nie wniosły absolutnie nic w porównaniu do gołego kabla.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...