Skocz do zawartości

Soundbar do 2500 zł / muzyka > TV


Arczi93

Recommended Posts

Dzień dobry. Właśnie skłaniam się ku zakupowi jakiegoś nagłośnienia do mieszkania (pokój około 15m2). Szukam czegoś do telewizora (LG 50UK6500) i odtwarzania muzyki (z tego TV lub ze smartfona za pośrednictwem bluetooth), z czego w szczególności do muzyki - na tym mi zależy najbardziej. Budżet to około 2500zł. Wybór padł na soundbar, zakładam, że w tym budżecie dobrego zestawu stereo nie znajdę.

Proszę więc o pomoc w znalezieniu dobrego Soundbara. Z tego co sam się rozglądałem wybierałbym pomiędzy tymi modelami:

-Yamaha MusicCast BAR 400

-Soundbar LG SL8Y

-JBL Bar 5.1 Surround

 

Dzięki i pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Arczi93 napisał:

Dzień dobry. Właśnie skłaniam się ku zakupowi jakiegoś nagłośnienia do mieszkania (pokój około 15m2). Szukam czegoś do telewizora (LG 50UK6500) i odtwarzania muzyki (z tego TV lub ze smartfona za pośrednictwem bluetooth), z czego w szczególności do muzyki - na tym mi zależy najbardziej. Budżet to około 2500zł. Wybór padł na soundbar, zakładam, że w tym budżecie dobrego zestawu stereo nie znajdę.

Proszę więc o pomoc w znalezieniu dobrego Soundbara. Z tego co sam się rozglądałem wybierałbym pomiędzy tymi modelami:

-Yamaha MusicCast BAR 400

-Soundbar LG SL8Y

-JBL Bar 5.1 Surround

 

Dzięki i pozdrawiam.

Koledzy z forum raczej nie pomogą Ci w wyborze soundbara bo nikt tu tego nie poleca. W Twoim budżecie lepiej zainwestować w używany sprzęt jeżeli chcesz mieć coś więcej niż trochę lepszy dźwięk niż z tv. Ewentualnie jakieś aktywne głośniki stereo lub nawet mini wierzą. Wszystko to zagra lepiej niż soudbar. Sprawdź sobie tematy o soundbarach i tam pewnie padają podobne propozycje.

Edytowano przez gutozaur
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Niby człowiek wiedział, a jednak się łudził.

A jeśli chodzi o odtwarzacz muzyki, to od lat posiadam starą wieżę Panasonic SA-AK45 i z niej przeważnie słucham muzyki w domu. Czy dźwięk z takiego soundbara jak ten JBL powyżej będzie lepszy od tej wieży i jej oryginalnych głośników? Może to głupie pytanie, ale kompletnie się na tym nie znam. I czy ewentualnie podłączenie do tej wieży jakichś większych fajnych kolumn miałoby sens?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim przyszła reszta sprzętu oglądałem/słuchałem na starym wzmacniaczu Technics (może wartym 300zł?) podłączonym do TV lub telefonu. Obłęd jak dla mnie. Telefonem sterowałem z Apple Watcha ;) czyli technologia pełną gębą! Kolumny Pylon Pearl 25. Obłęd. Cena by się zmieściła w budżecie.

A w kwestii soundbara, jak już musi być, to IMO grubo poniżej 1000zł, i to 2.1 żeby w cenie nie było opłat za licencje Dolby które i tak w soundbarze niczego nie dadzą. Wtedy "wkładasz" z powrotem to, co było kiedyś w wielkich CRT TV, a co producenci telewizorów usunęli z konieczności - jakieś tam głośniki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Powiem szczerze, że jestem zainteresowany tym co mówicie. Postawię na jakiś zestaw audio jednak. Faktycznie ma to większy sens. Dobrze, że zacząłem się zagłębiać w temat i nie kupiłem od razu Soundbara kiedy tylko na to wpadłem.

Jaki zestaw byście doradzili, który da mi lepsze wrażenia muzyczne niż chociażby wyżej wspomniana stara wieża Panasonic SA-AK45 i z tym soundbarem razem wzięte?

Oczywiście chętniej wziąłbym sprzęt NOWY, jeśli będzie się to wiązało z naciągnięciem budżetu to też to rozważę.

Znalazłem używany zestaw w internecie: kolumny TDL RTL 3 England + wzmacniacz Sony TA F220, za 2000zł, rzekomo w stanie bdb. Czy to jest już dobry kierunek?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi i propozycje. Zacznę więc stopniowo, najpierw wzmacniacz, później dobiorę kolumny podłogowe.

Z tych wzmacniaczy co podałeś znalazłem tylko Aiyma D05 z aliexpress: https://pl.aliexpress.com/item/4001053840941.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.3f18513aKWl5pW&algo_pvid=a8fad4dc-9798-4bc4-9121-b09ce8543d87&algo_exp_id=a8fad4dc-9798-4bc4-9121-b09ce8543d87-0&pdp_ext_f={"sku_id"%3A"12000020602680764"}&pdp_pi=-1%3B697.16%3B-1%3B-1%40salePrice%3BPLN%3Bsearch-mainSearch  Taki da radę dobrze z jakimiś większymi kolumnami podłogowymi?

Czym głównie się kierować przy wyborze wzmacniacza? Przejrzę też olx, sporo tam tego, dużo starego sprzętu. Ale właśnie nie wiem na co najbardziej zwracać uwagę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Na początek napiszę, że jestem raczej laikiem i czytam Wasze uwagi i sugestie z szacunkiem i uznaniem. Widzę, że "belki" nie cieszą się tutaj uznaniem a chciałem kupić sobie Teufel Cinebar Ultima za ok. 2.500 zł. 

Jeżeli nie belka to co ?

Wzmacniacz + monitory ?

Aktywne monitory ?

Pokój w części TV/audio ma ok. 14 m2 ale "pozbawiony" jednej ściany bo tworzy część współną z częścią innego pomieszczenia. 

Sprzęt ma służyć do oglądania filmów i koncertów, gier i słuchania muzyki (Blue Ray i steraming).

Ktość, coś poleci ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie, dziękuję za podpowiedź choć będę wdzięczny za nieco więcej szczegółów :)

Wzmacniacz z opisywanych powyżej (?):

Aiyma D05 czy może  SMSL Q5 pro ? Może jeszcze coś innego ?

DAC z powyższymi wzmacniczami ma sens ?  Jaki DAC do jakiego wzmacniacza ?

... i wreszcie jakie monitory do tego wszystkeigo ? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon PMA 560 - czytałem opinie i chętnie wezmę. Cena 500 - 700 zł w różnych ofertach. 

DAC Cambridge DAC 100.  Wezmę. Cena 800 - 900 zł.

Monitory - tu już gorzej :) Heco Metas i Elaci Jet trudne do dostania (chyba dość stare :)) Natomiast Monitor Audio RX2 są piękne i mają świetne opinie ale w cenie prawie 2.000 zł. Wychodzę mocno ponad budżet. 

Może zamiast wzmacniacza i monitorów pasywnych pomyśleć o monitorach aktywnych ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...