Skocz do zawartości

Zła jakość Spotify. Gdzie po lossless w przeglądarce?


Recommended Posts

Mam próbne Premium Spotify i od razu rzuciła mi sie w uszy zła jakość w porównaniu do mojej kolekcji AAC.

Postanowiłem temat zgłębić.

Przygotowałem 4 albumy które są z tego samego źródła tj ta sama płyta CD jako jedynie wydanie na rynku.

Zakodowałem je wszystkie do FLAC, FDK AAC z modem bez obcinania spektrum, LAME MP3 i Vorbis oggenc. Wszystko co stratne na 320kbps CBR.

I tak na początku sprawdzałem FDK AAC ze Spotify. Na 10 prób, z zasłoniętymi oczami podwójnie, że zero światła, skrypt losuje okno i wciska spacje, żeby grało.

10/10 trafień w FDK AAC. No myślę sobie, niemożliwe żeby na 320kbps taka różnica była.

Ale to samo z LAME MP3 niestety.

Tak więc zrobiłem test Vorbis Spotify Very High 320kbps z oggenciem Vorbis 320kbps CBR. I 9/10 trafień bo przy jednym razie się pośpieszyłem.

Dodam, że wystarczy ok. 10 sekund żeby się rozeznać.

Czy Spotify celowo obniża jakość muzyki? Żeby ludzie płyty kupowali? Bo oni są kontrolowani przez MAFIAA i dużo o tym było od samego początku.

Różnica jest ogromna nawet na integrze na słuchawkach za 90zł.

Jak to wygląda z innymi serwisami? Z tego co patrzę, to Tidal to też wałek w wykonaniu MAFIAA tak więc tym to nie ma sobie co głowy zawracać.

Nie mogę nic znaleźć na temat Apple Music i bezstratnej jakości na Linuxie, pisze, że tylko w aplikacji a nie na stronie i na stronie zero info o lossless więc tym chyba nie ma co sobie głowy zawracać.

Amazon Music Unlimited wygląda obiecująco. Czy lossless można odtwarzać w przeglądarce?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...