Skocz do zawartości

Nad C368 i Polk S55E, co zmienić.


Basterall

Recommended Posts

Dzień dobry szanownemu gronu. Przeglądam forum od dłuższego czasu. Postanowiłem się zarejestrować aby dowiedzieć się czegoś więcej w kwestii mojego audio. Mianowicie. Posiadam Nad C368 w połączeniu z Polk Audio S55E. Cały zestaw jest podpięty optykiem do TV oraz jest odtwarzacz strumieniowy Bluesound. Sprzęt gra w pomieszczeniu 22 m2. Co mi w nim nie pasuje? Według mnie jest mało wyrazistej góry. Dodatkowo przy małej głośności bas jest jakby to nazwać płytki. Nie jest mięsisty a raczej taki ledwo pykający. Przy głośno ustawionym sprzęcie basu nie brakuje… jednak słucham muzyki dużo ciszej i wtedy bas to tylko takie „lekkie pierdnięcie”, przepraszam za takie określenie. Co mogę w tej kwestii poprawić? Zmienić kolumny? Wzmacniacz? Czy cały system? Budżet po ewentualnym sprzedaniu wzmacniacza i kolumn to do 18 tysięcy złotych.

Muzyka to jazz, rock i nieśmiertelny pop 😉

Z góry dziękuję za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.01.2022 o 08:06, S4Home napisał:

Ciche dobre granie to jednak nie domena wzmacniaczy klasy D ale i tych kolumn.

Jednak może coś uratujemy.

1. Pokaż jak stoi twój system

2. TV nie jest dobrym źródłem i wyznacznikiem. 

3. Ale co odtwarzacz z bluesound? Tidal , Spotify?

Piotr

W załączniku obecny wygląd.

Oczywiście telewizor nie jest wyznacznikiem, jednak Tidal już w miarę powinien brzmieć.

Dnia 22.01.2022 o 14:14, lysyrafal napisał:

Z jednego i drugiego źródła jest tak kiepsko?

Odtwarzacz też podłączony optykiem lub po analogu?

Z TV nawet nie wspominam bo to dla kobiety do włączenia muzyki. Bluesound jest podpięty po analogu. Niby nie jest źle jak jest głośno ale przy mniejszym poziomie głośności bas jest jakby wyprany. Góry też mi brakuje.

23 godziny temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Zawsze po cichu jest gorzej słychać, taka jest konstrukcja naszego ucha. Wyjątkiem jest słaba akustyka pomieszczenia, która negatywnie zaburza i potęguje między innymi wrażenie basu. 

Czy możesz podrzucić tu zdjęcie swojego pomieszczenia?

W załączniku zdjęcie. Przy głośności na 40 % basu nie brakuje. Jednak przy cichym słuchaniu bas jest bardzo płaski.

F9747E25-83E8-406A-9E89-41C2810787ED.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, S4Home napisał:

Nie będzie to grało nawet z Tidal DSD , MQA i Tidal Atmos....

Masz różne odległości do kolumn, masz za szeroko rozstawiony sprzęt.

Masz puste ściany, podłogę i sufit.

To że ten sprzęt tak gra jest winą w 100% akustyki i ustawienia sprzetu.

Piotr

Dziękuję za odpowiedź. Obecnie inaczej nie mam jak tego ustawić. Czy wzmaczniacz przykładowo NAD M10 z dirac live coś poprawi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Jestem trochę zaskoczony, że masz braki na basie. Twoje pomieszczenie nie jest mocno zagospodarowane.

Możesz spróbować, jak zadziała Nad M10 z Dirac, ale przepuszczam że ten dźwięk stanie się jeszcze grzeczniejszy i równiejszy (jak na warunki Twojego pomieszczenia)

Aby być precyzyjnym 😉 Basu mi brakuje takiego głębszego, soczystego, podczas słuchania na niższym poziomie głośności. Przy poziomie powyżej 40 procent basu jest dużo. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Basterall napisał:

Dziękuję za odpowiedź. Obecnie inaczej nie mam jak tego ustawić. Czy wzmaczniacz przykładowo NAD M10 z dirac live coś poprawi?

Dirac nie jest lekiem na całe zło. Moim zdaniem nie. Bo fundament ustawienia kolumn jest za bardzo naruszony.

9 godzin temu, Basterall napisał:

Jednym słowem poza poprawą akustyki pomieszczenia nie ma sensu kupować nic lepszego, bo zagra to tak samo?

Na pewno nie zagra dobrze. wiec wrzucanie każdej kolejnej złotówki tutaj na sprzet nie ma żadnego sensu.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, S4Home napisał:

Dirac nie jest lekiem na całe zło. Moim zdaniem nie. Bo fundament ustawienia kolumn jest za bardzo naruszony.

Na pewno nie zagra dobrze. wiec wrzucanie każdej kolejnej złotówki tutaj na sprzet nie ma żadnego sensu.

Piotr

Możesz podpowiedzieć gdzie ustawić kolumny żeby spróbować tego posłuchać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największym problemem jest niewątpliwie akustyka oraz umiejscowienie kolumn. Sam nie mam pomysłu jak można byłoby sensowniej rozstawić kolumny, na pewno powinny być bliżej siebie ale przy obecnym układzie ciężko jest je gdziekolwiek ustawić. 
Dirac za dużo nie pomoże. Jeśli brakowałoby Ci jedynie basu przy cichym słuchaniu to można byłoby dokupić dobry subwoofer i problem byłby z głowy ale z górą w tym przypadku nic nie zdziałasz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Q21 napisał:

Największym problemem jest niewątpliwie akustyka oraz umiejscowienie kolumn. Sam nie mam pomysłu jak można byłoby sensowniej rozstawić kolumny, na pewno powinny być bliżej siebie ale przy obecnym układzie ciężko jest je gdziekolwiek ustawić. 
Dirac za dużo nie pomoże. Jeśli brakowałoby Ci jedynie basu przy cichym słuchaniu to można byłoby dokupić dobry subwoofer i problem byłby z głowy ale z górą w tym przypadku nic nie zdziałasz. 

A jeśli subwoofer to jaki model polecasz do tego sprzętu i pomieszczenia? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Basterall napisał:

A jeśli subwoofer to jaki model polecasz do tego sprzętu i pomieszczenia? 

Jeśli miałby to być subwoofer typowo do muzyki to polecałbym spojrzeć na SVS SB2000 Pro lub REL HT1205.
Klipsch np. R112sw zapewni mocniejszy bas ale nie będzie miał takiej kontroli jak SVS czy REL. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Basterall napisał:

Możesz podpowiedzieć gdzie ustawić kolumny żeby spróbować tego posłuchać?

Zrob rzut pomieszczenia z góry.

Jakie zmiany akustyczne także możemy dokonać?

Powiem Ci tak doradzanie subwofoera to pójście na łatwiznę.

Trochę tak żeby zaproponować i sprzedać.

Jasne że jeśli chcesz podciągnąć tylko ilośc basu, nie jakość to kup subwoofer. Ale głębi dzwieku, stereofonii, nie poprawisz takim zabiegiem.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

906 są świetne, ja je bardzo lubię tak samo jak i 926.  Pytanie czy z tym NADem nie będzie jednak trochę chudo na basie bo pisałeś ,że tego brakuje.

Moim zdaniem lepiej zgrywają się z czymś o pełniejszej średnicy jak Atoll.

Jeżeli jesteś w stanie zapewnić im trochę miejsca to KEF R3 czy pierwsza generacja Buchardt  S400 ( Q21 ma ją teraz na promocji ) z tym NADem mogą fajnie zagrać. Nieoczywistym a moim zdaniem fajnym z podstawek z mocnym basem wyborem jest też Polk Audio Reserve R200

906 są świetne, ja je bardzo lubię tak samo jak i 926.  Pytanie czy z tym NADem nie będzie jednak trochę chudo na basie bo pisałeś ,że tego brakuje.

Moim zdaniem lepiej zgrywają się z czymś o pełniejszej średnicy jak Atoll.

Jeżeli jesteś w stanie zapewnić im trochę miejsca to KEF R3 czy pierwsza generacja Buchardt  S400 ( Q21 ma ją teraz na promocji ) z tym NADem mogą fajnie zagrać. Nieoczywistym a moim zdaniem fajnym z podstawek z mocnym basem wyborem jest też Polk Audio Reserve R200

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Jeśli chodzi o obecny wygląd, to w załączniku. Wnęka z tv ma 155 cm szerokości, nie za wąsko?

Domyślam się, że focal zagra mniej basowo ale wtedy może sub do zestawu? 
 

Jeśli chodzi o przestawienie Polków w inne kiejsce… nie da się. Żeńska część się nie zgadza 😂 

Miejsce, z którego zrobione jest zdjęcie jest skrajnie po lewej stronie narożnika. Spokojnie mogę przesunąć się w prawo podczas odsłuchu.

05089592-ACAF-4710-A37D-666DC36378EE.jpeg

Edytowano przez Basterall
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Basterall napisał:

Jeśli chodzi o przestawienie Polków w inne kiejsce… nie da się. Żeńska część się nie zgadza 😂 

To niestety, muszę Cię zmartwić, ale jeśli tak się sprawy mają to nic z Twoich planów o poprawie brzmienia nie będzie.

Bierz kolumny i pojeździj nimi po pokoju, chociaż na chwilę, ustaw je bliżej siebie, wysuń z tych rogów, zobacz czy w ogóle słyszysz jakieś zmiany na plus i czy ta zabawa ma sens.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Basterall napisał:

Domyślam się, że focal zagra mniej basowo ale wtedy może sub do zestawu? 

Jak wcześniej koledzy pisali, że zmiana sprzętu niewiele wniesie. Masz ten sam problem go generalnie wszyscy. Krzywa izofoniczna. Im ciszej tym ludzkie ucho gorzej słyszy skrajne częstotliwości czyli tego co Ci brakuje. Czy NAD nie ma regulacji tonów? Jeżeli ma to możesz je podbić na czas cichego słuchania.

Edytowano przez slaw0001
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...