Skocz do zawartości

Amplituner slim lub inne ustawienie


PanKrzysztof

Recommended Posts

Cześć,

planuję zmienić mój obecny amplituner Onkyo TX-RZ710 na coś o niższych wymiarach - z moich poszukiwań wychodzi mi, że jedyny sensowny model to Marantz NR1711. Moc mała, ale mam fronty puszczone przez pre-out do Denona pma1520.

No i problem w tym, że tego Marantza nigdzie nie ma, zresztą jak wielu innych gratów audio. Stąd moje pytanie, czy znacie może coś innego z kategorii slim, co ma już wsparcie dla HDMI 2.1, najnowsze kodeki itp.?

Mam dosyć niskie półki, obecnie jedną półkę wyciągnąłem żeby ten Onkyo się zmieścił, ale wygląda to tak sobie, dodatkowo zabiera mi miejsce na potencjalnie kolejny klocek. Z tego co wiem, to nie powinno się trzymać np. wzmacniacza stereo i amplitunera jednego na drugim, bo mogą się grzać. To by załatwiło po części problem, ale i tak bym musiał wymienić jedno albo drugie bo Denon jest czarny a Onkyo srebrne :)

Co zrobilibyście na moim miejscu? A może w ogóle kupić jakiś "potężny" amplituner do kina z powiedzmy dobrym graniem stereo? Denona używam głównie do gramofonu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie taniej i prościej kupić nowe półki lub obecne jakoś zmodernizować? Bo jak zależy Ci na stereo to koszt amplitunera kina (jako jeden klocek) który by był (chyba) w stanie dorównać kroku to 8000zł i w górę. A kupno nowego z pre-out to też nie najniższa półka jakbyś chciał zostać z Denonem. Ponadto z dostępnością nowych sprzętów sam widzisz jak jest. Rozważ czy może w ogóle przenieść sprzęt w inne miejsce, ołtarzyk na froncie to nie jedyne właściwe miejsce. Ja mam wszystko w prawym tylnym rogu pokoju.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Butler napisał:

A nie taniej i prościej kupić nowe półki lub obecne jakoś zmodernizować? Bo jak zależy Ci na stereo to koszt amplitunera kina (jako jeden klocek) który by był (chyba) w stanie dorównać kroku to 8000zł i w górę. A kupno nowego z pre-out to też nie najniższa półka jakbyś chciał zostać z Denonem. Ponadto z dostępnością nowych sprzętów sam widzisz jak jest. Rozważ czy może w ogóle przenieść sprzęt w inne miejsce, ołtarzyk na froncie to nie jedyne właściwe miejsce. Ja mam wszystko w prawym tylnym rogu pokoju.

Mam szafkę na zamówienie (robiona kilka lat temu) wszystko dobrze ze sobą pasuje, więc to za bardzo nie wchodzi w grę. Ewentualnie jakaś mała szafka audio obok… ale no wolałbym tego uniknąć. 

Tego Marantza mam zamówionego i opłaconego na Amazonie w spoko cenie, ale no kiedy go dostanę to jest dobre pytanie.

W sumie jakbym sprzedał jedno i drugie to do 8000 zł byłbym w stanie dołożyć, na jakie modele patrzeć w tym rejonie? Ewentualnie dorzuciłbym pre amp do gramofonu, żeby trochę poprawić brzmienie.  

16 minut temu, maciek72 napisał:

Szukaj Marantz NR 1608 , 1609 , 1710 . 

Miałem 08 , bardzo fajny grajek :)

Szukam już czegoś na kilka lat wprzód, 4K/120, Dolby Vision itp. ;) 
 

 

Edytowano przez PanKrzysztof
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzę na aktuane ceny to 8000zł będzie mało. Tu poszło w 0,5 roku wszystko o 20-30% w górę przez słabą podaż. A dystrybutorzy jak mają już sprzęt to oferują je często tylko z jakimiś badziewnymi kolumnami. Denon z Marantzem miały problem z podłączeniem 4k120hz/8k/60hz. Dla pierwszych partii produkcyjnych wprowadzili jako poprawkę dodatkowy box tzn. SPK618. Gdzieś w połowie roku 2021 zaczęto produkować amplitunery gdzie box już nie jest konieczny co sprawdza się po numerze seryjnym. Patrz tu info. Z nowych patrz co najmniej na Denon AVC-X4700H oraz na niemal bliźniaczy Marantz SR7015. Yamaha RX-A6A o ile gdzieś ją dorwiesz, ale ta też ma problemy z 4k/120Hz. o poprawce jeszcze nie słyszałem... Onkyo i Pioneer mają świeższe modele link i udało im się uniknąć buga z HDMI 2.1, ale jeszcze nie dotarły do Polski i nie wiem jak grają. Za oceanem już są i testy na YT można sobie je pooglądać, ale u nas od miesięcy coś się przeciąga.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak chcecie kupić amplitunery lub kolumny, nie zawsze tańsze ale bardziej dostępne niż u nas to musicie zainstalować sobie kilka aplikacji, poustawiać alarmy na produkty i czekać, powiadomienie przyjdzie jak coś się pojawi do kupienia. W Niemczech da się kupić tylko trzeba być cierpliwym.  Marantz 1711 jest np. za 800 euro. Nie wiem czy to dużo czy mało ale jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, gutozaur napisał:

Panowie, jak chcecie kupić amplitunery lub kolumny, nie zawsze tańsze ale bardziej dostępne niż u nas to musicie zainstalować sobie kilka aplikacji, poustawiać alarmy na produkty i czekać, powiadomienie przyjdzie jak coś się pojawi do kupienia. W Niemczech da się kupić tylko trzeba być cierpliwym.  Marantz 1711 jest np. za 800 euro. Nie wiem czy to dużo czy mało ale jest.

No ja dokładnie tak zrobiłem, mimo tego że był "dostępny" to i tak czekam na potwierdzenie daty dostawy :( Wyszła 722 euro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...