Skocz do zawartości

Yamaha s1200 Denon 1600ne Rotel 1572MKII


GregOn

Recommended Posts

  • 4 months later...

Dzień dobry.

Odgrzewam temat. Wybór padł ostatecznie na Rotela RA 1572 MK2 i CD 1572 MK2. Jest moc i wrażenia póki co na pylon saphirre31

Czas na nowe kolumny. Co prawda miały być Diamondy Pylona ale pomyślałem tez o elac vela lub bw 703s2. Budżet do 15 tys. 

Co byście doradzili w kwestii kolumn?  Napiszecie że najważniejsze są odsłuchy przed kupnem. Ja jednak chciałbym poznać opinie i posłuchać dobrych rad. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, GregOn napisał:

Dzień dobry.

Odgrzewam temat. Wybór padł ostatecznie na Rotela RA 1572 MK2 i CD 1572 MK2. Jest moc i wrażenia póki co na pylon saphirre31

Czas na nowe kolumny. Co prawda miały być Diamondy Pylona ale pomyślałem tez o elac vela lub bw 703s2. Budżet do 15 tys. 

Co byście doradzili w kwestii kolumn?  Napiszecie że najważniejsze są odsłuchy przed kupnem. Ja jednak chciałbym poznać opinie i posłuchać dobrych rad. 

Cześć,

Skoro już jesteś posiadaczem fajnej elektroniki Rotela to posłuchaj obowiązkowo Elac VELA 407. Moim zdaniem, to dużo lepsze połączenie a niż z B&W 703 czy 704.

Vela były wielokrotnie nagradzane w prasie i cieszą się bardzo dobrą opinią wśród użytkowników. Mocno przejrzyste, nasycone, pełne energii głośniki. 

Posłuchaj, warto!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, GregOn napisał:

Co byście doradzili w kwestii kolumn?  Napiszecie że najważniejsze są odsłuchy przed kupnem. Ja jednak chciałbym poznać opinie i posłuchać dobrych rad. 

Czego Ci w brzmieniu brakuje lub co byś chciał poprawić?

Jaka jest wielkość pomieszczenia w którym mają grać nowe kolumny?

Można zajrzeć do klubu marki Rotel i zobaczyć z czym sparowana jest ta elektronika.

https://forum.audio.com.pl/topic/43768-rotel-japończyk-z-brytyjską-naleciałością/#comments

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, lysyrafal napisał:

Czego Ci w brzmieniu brakuje lub co byś chciał poprawić?

Jaka jest wielkość pomieszczenia w którym mają grać nowe kolumny?

Można zajrzeć do klubu marki Rotel i zobaczyć z czym sparowana jest ta elektronika.

https://forum.audio.com.pl/topic/43768-rotel-japończyk-z-brytyjską-naleciałością/#comments

 

Witaj. Nie mam sprecyzowanych oczekiwań. Chce poprawić jakość swojego stereo. Dobrej pory miałem Onkyo tx8150 i w porównaniu do obecnego zestawu Rotela to spory skok w jakości brzmienia. Wychodzę z podobnego założenia w przypadku kolumn że te w zakładanym budżecie będą lepsze niż te które mam obecnie.

Chciałbym się jeszcze odnieść do propozycji top hi fi dotyczącej kolumn elac vela i twierdzenia że będą grały lepiej niż bw 703 S2...w ofercie sklepu wszystkie wzmacniacze Rotela są skojarzone z różnymi kolumnami bw co sugerowałoby takie połączenie za rekomendowane a tu....okazuje się że niekoniecznie. Sam o mały włos nie kupiłbym Rotela w połączeniu z bw703s2 w atrakcyjnej cenie ale po pierwsze brak gotówki tj18tys a po drugie dobry rabat na wzmacniacz i cd  skłoniły mnie do zakupu bez kolumn w zamiarze uzupełnienia ich za jakiś niedługi czas. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@GregOn Na pewno zaliczyłeś duży skok jakościowy w kwestii jakości brzmienia, co do tego nie mam wątpliwości, po wymianie w/w amplitunera na w/w wzmacniacz. Nie wszystkie oferowane przez sklepy połączenia są dobre albo po prostu nam się nie podoba ich brzmienie. Kolumny B&W mają charakterystyczne brzmienie i trzeba to lubić, mnie nie przypadły do gustu. Z kolumnami Elac będzie to brzmienie bardziej stonowane, mniej męczące w dłuższej perspektywie. Warto też zwrócić uwagę na to, aby kolumny nie były zbyt wymagające dla samego wzmacniacza. Można powiedzieć, że przy obecnym zestawie wyciągasz z kolumn naprawdę dużo, aby nie powiedzieć maksimum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Yamahę mnie nie stać. Nowa cena powala. Cambridge z racji braku regulacji tonów odpadł. Denon tak ale rabat za Rotela rozstrzygnał sprawe. Poza tym CD Denona z serii to spory wydatek a cd Rotel 1572 ma zbalansowane wyjście które chciałbym w przyszłości przetestowac

5 minut temu, lysyrafal napisał:

@GregOn Na pewno zaliczyłeś duży skok jakościowy w kwestii jakości brzmienia, co do tego nie mam wątpliwości, po wymianie w/w amplitunera na w/w wzmacniacz. Nie wszystkie oferowane przez sklepy połączenia są dobre albo po prostu nam się nie podoba ich brzmienie. Kolumny B&W mają charakterystyczne brzmienie i trzeba to lubić, mnie nie przypadły do gustu. Z kolumnami Elac będzie to brzmienie bardziej stonowane, mniej męczące w dłuższej perspektywie. Warto też zwrócić uwagę na to, aby kolumny nie były zbyt wymagające dla samego wzmacniacza. Można powiedzieć, że przy obecnym zestawie wyciągasz z kolumn naprawdę dużo, aby nie powiedzieć maksimum.

Masz na myśli moje obecne kolumny tj pylony saphire 31?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lysyrafal napisał:

Dokładnie tak. Oczywiście z innymi kolumnami też się wykaże, bo ma spory potencjał, aczkolwiek chodzi o to, aby nie przesadzić w drugą stronę.

Czy ten wzmacniacz poradzi sobie z elac vela ds 407? Mają impedancję 4om a wzmacniacz nominalnie powinien pracować z 8 om. Druga sprawa to które kolumny mają prawdziwe 8 om...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, GregOn napisał:

Czy ten wzmacniacz poradzi sobie z elac vela ds 407? Mają impedancję 4om a wzmacniacz nominalnie powinien pracować z 8 om. Druga sprawa to które kolumny mają prawdziwe 8 om...

Zdecydowanie Rotelowi mocy nie brakuje do grania, akurat sam się zastanawiałem nad tym zestawem ale lepiej umówić się do salonu na odsłuchy jednych i drugich kolumn, byłem ze znajomym i np mi dużo bardziej odpowiadało granie z Bowersami a znajomy szedł w stronę Elaca. Elac tez wydaje się ze są łatwiejsze w napędzaniu.

bo np przy Rotelu ale z końcówka 92 Bowersy zagrały lepiej od elaca i dla mnie i dla znajomego który przy 72 postawił na Elaca

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, GregOn napisał:

Czy ten wzmacniacz poradzi sobie z elac vela ds 407? Mają impedancję 4om a wzmacniacz nominalnie powinien pracować z 8 om. Druga sprawa to które kolumny mają prawdziwe 8 om...

Nie jestem pewien na ile brać na poważnie tą informację z tyłu panelu odnośnie impedancji. U mnie w pierwszej wersji tego wzmacniacza jest napisane, że można podłączać od wartości 4 Ω i podobnie jest w wyższym modelu czyli RA-1592 ( starsza wersja kontra nowsza ). Sprawdziłem dodatkowo jeszcze na stronie marki Rotel i jest tam podawana moc wzmacniacza RA-1572 MKII od 4 Ω także raczej nie powinno być problemu.

https://www.rotel.com/pl/product/ra-1572mkii

Co do kolumn Elac Vela FS407 mają napisane 4 Ω ale w praktyce schodzą ciut niżej czyli do 3,55 Ω i nie jest tragicznie, ale ocenić musisz sam jak to zagra.

Dzisiaj w większości na rynku są kolumny o impedancji 4 Ω  ( bliżej lub poniżej tej wartości ) a tych o impedancji 8 Ω nie ma. Te drugie lepiej się sprzedają i producenci chętnie to wykorzystują, wprowadzając w błąd potencjalnego klienta.

 

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, GregOn napisał:

Czy ten wzmacniacz poradzi sobie z elac vela ds 407? Mają impedancję 4om a wzmacniacz nominalnie powinien pracować z 8 om. Druga sprawa to które kolumny mają prawdziwe 8 om...

Poradzi sobie. Ma duże trafo, duże kondensatory, sporo mocy na kanały. Lecz kolumny VELA 407 mogą pokazać jeszcze więcej z jeszcze lepszą elektroniką. Miej na uwadze, że są to kolumny rozwojowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, GregOn napisał:

"Jeszcze lepsza elektronika" to pojęcie nieskończone. Uzaleznione od grubości portfela. 

Czy naprawdę tylko te dwie marki nadają się do współpracy do tego wzmacniacza?

Owszem, jest to pojęcie skończone, bo w domyśle głośników za 15000 zł, nie oznacza to, że będziemy podłączać elektronikę za 50000 zł.

-Nie, to są propozycje które można podważyć. Propozycja VELI, jest mocna w swojej cenie stąd ta sugestia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Owszem, jest to pojęcie skończone, bo w domyśle głośników za 15000 zł, nie oznacza to, że będziemy podłączać elektronikę za 50000 zł.

-Nie, to są propozycje które można podważyć. Propozycja VELI, jest mocna w swojej cenie stąd ta sugestia.

To kwestia indywidualnego podejścia i..jednak zasobności portfela .

Umowie się odsłuch i wybiorę. Generalnie byłem zdecydowany na bw ...elac vela? ..dobrze że jest w czym wybierać. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, GregOn napisał:

Czy naprawdę tylko te dwie marki nadają się do współpracy do tego wzmacniacza?

Oczywiście że nie, aczkolwiek wymieniłeś te dwie marki i do nich się odnieśliśmy. Ja np. mam połączony ten wzmacniacz z kolumnami Monitor Audio i jest wiele ciekawych opcji, ale poza siecią Top Hi-Fi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim przedziale cenowym masz kilka na prawdę ciekawych kolumny i przede wszystkim musisz pójść na odsłuch. Uwzględniając wszelkie rabaty w okolicach tej kwoty miałbyś Fyne Audio F502sp, Audio Physic Tempo Plus, Pylon Jasper 25 czy Sonus Faber Sonetto V. 

Jeśli byłaby taka możliwość to zapraszam na odsłuch do nas. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja tutaj dorzucę jeszcze coś od siebie i powiem tak... Masz dobrego wzmaka i na jego bazie chcesz budować system, więc najłatwiej zabrać go pod pachę do salonu, który ma spory wybór kolumn i posłuchać kilku opcji, po czym faworytów wypożyczasz do domu, testujesz na ile się zmieniły Twoje odczucia w stosunku do sali odsłuchowej i kolejny zadowolony klient wychodzi z salonu z paczkami.

W ciemno bez sprecyzowanych oczekiwań to w tym przedziale masz rzeczywiście Elac, czy B&W, ale masz też kolumny takie jak Audiovector, Opera, Focal, Fyne Audio, Monitor Audio, Dynaudio, Dali itd. Każde z nich będą tworzyły jakąś wypadkową w połączeniu z tym wzmacniaczem, a to, czy będzie ono w Twoim guście (który jest dla każdego indywidualny) to już inna sprawa, bo oczywiście przesiadając się na coś droższego oczekujemy poprawy, ale nie zawsze efekt finalny zaskakuje pozytywnie :) Co nie oznacza, że wybrane kolumny są złe, ale być może po prostu nie dla Ciebie, lub nie do tego wzmacniacza. Budżet masz słuszny, więc warto go wydać optymalnie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.06.2022 o 20:30, GregOn napisał:

To kwestia indywidualnego podejścia i..jednak zasobności portfela .

Umowie się odsłuch i wybiorę. Generalnie byłem zdecydowany na bw ...elac vela? ..dobrze że jest w czym wybierać. 

 

Dlatego odsłuch B&W czy też ELAC-ów powinieneś przeprowadzić, aby mieć punkt odniesienia. Życzę udanych łowów :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...