Skocz do zawartości

Yamaha s1200 Denon 1600ne Rotel 1572MKII


GregOn

Recommended Posts

Dnia 25.06.2022 o 19:47, GregOn napisał:

Dali Rubicon 6. Co powiecie o tych kolumnach? Wracam do Pl za kilka dni. Przeglądam internet opierając się mniej więcej na  założonym budżecie. Obecnie jestem w Danii więc Dali jest na tapecie

Rubicon-y to ważna pozycja na rynku audio. Można o nich powiedzieć wiele dobrego. 

Zdarzały się nam odsłuchy w których porównywaliśmy Rubicona do VELI i był to godny pojedynek. Na korzyść naszych głośników była wyższa jakość wstęgi pod względem przestrzenności i wielkości. 

Co do reszty to ich charaktery się rozjeżdżają, należy je dopasować pod własne ucho ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno Rubicon to kolumna bardzo muzykalna i potrafiąca budować bazę stereo, więc jak najbardziej jest to opcja warta rozważenia. Wysokie tony będą precyzyjne, ale nie jaskrawe dzięki hybrydowemu układowi wysokotonowemu, który posiada zarówno wstęgę jak i klasyczną jedwabną kopułkę. Pomaga to też w uzyskaniu większego rozproszenia, dlatego też Dali rekomenduje, aby były one prostopadle do miejsca odsłuchu. W środkowych zakresach są dość dość równe, budują scenę może delikatnie przed kolumnami, ale nie jest to na pewno charakterystyczne wypchnięcie do przodu jak ma to czasem miejsce w niektórych konstrukcjach. Bas raczej zróżnicowany o dość dużej rozpiętości. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rubicon wśród Dali to kolumna która gra juz znacznie równiej. Mimo że nadal zastosowano tam hybrydowy wysokotonowiec to granie nie jest już tak jaskrawe. mogą Ci spasować. Moim zdaniem nie tak sterylne jak Bowersy. Tamte musiał bys zdecydowanie odsłuchać u siebie przed wyborem.

Z pozostałych kolumn o podobnym dzwieku, z wyraźnym zakresem wysoko tonowym oraz dynamiką masz Heco Revolution 7, Magnat 707 czy Monitor Audio Silver 500

https://nautilus2.pl/podlogowe/8054-17115-monitor-audio-6g-silver-500-czarny-fortepianowy.html#/47-kolor-czarny_fortepianowy

Tu masz świetną cenę na poprzednią serię.

Dopisał bym także Audiovectory QR5 czy 7 które na prawdę grają rewelacyjnie

Chyba że szukasz czegoś o łagodniejszej górze jak Vela. Vela 407 ma sporo basu jak na swoją wielkość, 409 grają równiej, płynniej ale jakby z mniejszym kopem. chodź to może być kwestia elektorniki.

W takim klimacie masz Monitor Audio Gold 200 także na wstędze czy rewelacyjnie melodyjne Spendor A4, chodź te są wyraźnie mniejsze.

Wzmacniacz wybrałeś w końcu po odsłuchu domowym?

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o wzmacniacz to miałem trzy typy. Yamaha z racji nowej ceny odpadła. Generalnie cena odegrała rolę kluczową. Na Rotela dostałem fajny rabat a na Denona nie. Poza tym CD do Denona było droższe niż do Rotela. Kupiłem bez odsłuchu na podstawie rad i testów w internecie. Jestem zadowolony bo różnica z Onkyo jest bardzo duza. Może i denon zagrałby jeszcze lepiej. Może kiedyś się o tym przekonam. 

Dziś dużo czytałem o audiovectorach qr5 i wydają się być bardzo uniwersalne i bez słabych punktów.  Wiem co napiszecie..odsłuchy odsłuchy.... Jednak co bym nie kupił w zakładanym budżecie i tak będzie grało o niebo lepiej moje pylony. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, GregOn napisał:

Jeżeli chodzi o wzmacniacz to miałem trzy typy. Yamaha z racji nowej ceny odpadła. Generalnie cena odegrała rolę kluczową. Na Rotela dostałem fajny rabat a na Denona nie. Poza tym CD do Denona było droższe niż do Rotela. Kupiłem bez odsłuchu na podstawie rad i testów w internecie. Jestem zadowolony bo różnica z Onkyo jest bardzo duza. Może i denon zagrałby jeszcze lepiej. Może kiedyś się o tym przekonam. 

Dziś dużo czytałem o audiovectorach qr5 i wydają się być bardzo uniwersalne i bez słabych punktów.  Wiem co napiszecie..odsłuchy odsłuchy.... Jednak co bym nie kupił w zakładanym budżecie i tak będzie grało o niebo lepiej moje pylony. 

Denon czy lepiej od Rotela ? Inaczej na pewno ale nie powiedziałbym ze lepiej, masz fajny wzmacniacz budujący scenę bardziej na szerokości i wysokości  niż głębokości od słuchacza do tego jest bardzo uniwersalny, zwróć uwagę na bas w kolumnach bo Rotel ma bardzo krótki i czasem wydaje mi się jak by go za szybko ścinał. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.06.2022 o 21:24, GregOn napisał:

Dzień dobry.

Odgrzewam temat. Wybór padł ostatecznie na Rotela RA 1572 MK2 i CD 1572 MK2. Jest moc i wrażenia póki co na pylon saphirre31

Czas na nowe kolumny. Co prawda miały być Diamondy Pylona ale pomyślałem tez o elac vela lub bw 703s2. Budżet do 15 tys. 

Co byście doradzili w kwestii kolumn?  Napiszecie że najważniejsze są odsłuchy przed kupnem. Ja jednak chciałbym poznać opinie i posłuchać dobrych rad. 

Hej, ja po odsłuchach do 1572 mkii pylon d28, fyne f502, b&w 602 wybrałem ostatecznie AA Hyperion IV+.

20220423_161619.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie . To co jest w internecie czyli oferta AA wydaje się być pozostałościami w sklepach. Ofert jest bardzo mało.

Jeśli chodzi o moje wybory...generalnie byłem zdecydowany na audiovector QR5 ale zacząłem szperać, szukać i znalazlem blog Szymon Faber. Chwilę popisaliśmy tzn wymieniliśmy opinie. Stanowczo odradził mi europejsko chiński mix. Trudno się z nim nie zgodzić zaglądając do wnętrza tych pięknych z zewnątrz kolumn.Widziałem deep unboxing audiovector qr5 i kabelki spięte do przetworników zwykłymi spinkami..ani sladu lutu. Kabelki o przekroju tych w samochodzikach na baterie...po cóż więc ładować kasę w kable głośnikowe o przekroju 2x4mm skoro zaraz za terminalami pojawia się cieniutki kabelek niewiadomej jakości.

Polecił mi kierować wzrok i kasę w stronę krajowych manufaktur...i tak wróciłem do początku swoich poszukiwań. Czyli znów skierowałem swoje zainteresowania w stronę Pylona diamond 30. Tu przynajmniej wszystko jest jasne. Przetworniki w obu kolumnach to koszt detaliczny ok3500plz. Przy ogólnej cenie 9000plz wydaje się być ok ...brzmienie? Najbliżej micro Jarocina i chyba tam pojadę. Po drodze mam przedstawiciela Horna to posłucham rubicona 6 dla przeciw wagi. 

Szukałem wczoraj z czego zbudowane są kolumny studio16hz Minas anor. Wysłałem zapytania do dystrybutorów..cisza. tajemnica...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...