Skocz do zawartości

Pierwszy zestaw audio Kolumny-Wzmacniacz-Odtwarzacz Sieciowy


Bialyy

Recommended Posts

3 godziny temu, Kraft napisał:

Rafał, Ty po prostu nie możesz mieć zdania na temat współpracy Yamahy 701 z Bowersami 603, bo nie słuchałeś takiego zestawienia,

 

3 godziny temu, Kraft napisał:

Ja też nie słuchałem tego setu, ale za to mam pewne pojęcie o technikaliach

Dawno się tak nie ubawiłem , Jarek dziękuje Ci . Pisze szczerze bez podtekstów , po prostu jak zestawiłem te dwa zdania w kontekście porady doświadczonego forumowicza dla początkującego .... 🤣 Dla mnie Forumowa perełka , można dać grubą czcionkę w nagłówku Forum 😂

@Redakcja AUDIO Ola co o tym myślisz ? :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, tomek4446 napisał:

Dawno się tak nie ubawiłem , Jarek dziękuje Ci . Pisze szczerze bez podtekstów , po prostu jak zestawiłem te dwa zdania w kontekście porady doświadczonego forumowicza dla początkującego .... 🤣 Dla mnie Forumowa perełka , można dać grubą czcionkę w nagłówku Forum 😂

To logiczne. Jeśli ktoś uważa, że liczy się tylko odsłuch, a pomiary są nieistotne, to wtedy głupio, jak wypowiada się na temat zestawu, którego nie słuchał.

Ja uważam, że z pomiarów można sporo wywnioskować, więc mam moralne prawo do wypowiedzi na temat zestawu, którego nie słuchałem, a którego parametry znam z pewnego źródła.

Chodzi o konsekwencję. Postępowania i rozumowania. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Kraft napisał:

Ja uważam, że z pomiarów można sporo wywnioskować, więc mam moralne prawo do wypowiedzi na temat zestawu, którego nie słuchałem, a którego parametry znam z pewnego źródła

Ależ bzdura. O wiele więcej powie osoba która słuchała kolumny tej samej firmy tej samej serii bo cześć aspektów brzmienia będzie podobna. Pomijając akustykę itd. 

A z pomiarów co powiesz o przestrzeni, o tym jak źródła pozorne są ukazywane czy brzmienie jest ciepłe, gęste czy raczej chłodne, sterylne. Można powiedzieć czy zejdą nisko czy nie, czy pasmo jest równe w miarę czy nie, ale to tylko część brzmienia. 

Obawiam się że to wróżenie z pomiarów polega na szybkim przeczytaniu kilku wpisów o danej kolumnie z neta i wyciągnięciu tu na forum bezpiecznej średniej o brzmieniu ;). 

Parametry mogą służyć do dwóch rzeczy. Czy sprzęt się ze sobą zgra, oraz określić w przypadku kolumn czy dźwięk jest liniowy czy V. 

Potem tylko odsłuch można masę sprzętu pożyczyć odsłuchać u siebie bo słuchanie w salonie też można między bajki włożyć no chyba że dla przyjemności własnej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Kraft napisał:

To logiczne.

Nie odnoszę się , do merytoryczności tych zdań. Po prostu ta zbitka jest genialna : " nie możesz mieć zdania ...... bo nie słuchałeś ' i " Ja też nie słuchałem ale ... " i wyobraziłem sobie minę początkującego forumowicza, gdy słyszy taki profesjonalizm wynikający z wieloletniej praktyki tuzów audio :)  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Kraft napisał:

To logiczne. Jeśli ktoś uważa, że liczy się tylko odsłuch, a pomiary są nieistotne, to wtedy głupio, jak wypowiada się na temat zestawu, którego nie słuchał.

Ja uważam, że z pomiarów można sporo wywnioskować, więc mam moralne prawo do wypowiedzi na temat zestawu, którego nie słuchałem, a którego parametry znam z pewnego źródła.

Chodzi o konsekwencję. Postępowania i rozumowania. 

Wiesz, jestem zazwyczaj powsciagliwy w ocenach, ale tutaj to juz Cie ponioslo, jak chyba nigdy dotad. 

Zdaje Ci sie, ze masz moralne hahaha prawo, moze jeszcze obowiazek??? 

Chyba za duzo sie kolega rezimowej tv naogladal... 

To nie to miejsce na takie plytkie frazesy! 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Wing0 napisał:

Ależ bzdura.

A z pomiarów co powiesz o przestrzeni, o tym jak źródła pozorne są ukazywane czy brzmienie jest ciepłe, gęste czy raczej chłodne, sterylne

Kolego, nieuważnie śledzisz wątek. Padła opinia, że pewien wzmacniacz jest zbyt słaby do wysterowania konkretnego modelu kolumn (i ta opinia nie była oparta o odsłuch tego zestawu). Pokazałem pomiary, które dowodziły, że jest to opinia nie mająca oparcia w faktach. Wykazałem, że ów wzmacniacz ma wystarczającą wydajność by w pełni wysterować wspomniane kolumny. I to tyle. O brzmieniu się nie wypowiadałem.  

6 minut temu, stach_s napisał:

Zdaje Ci sie, ze masz moralne hahaha prawo, moze jeszcze obowiazek??? 

Widzę, że nie wszyscy mają poczucie humoru. 

Dla mnie koniec tematu.
Pozdrawiam.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kraft napisał:

Kolego, nieuważnie śledzisz wątek. Padła opinia, że pewien wzmacniacz jest zbyt słaby do wysterowania konkretnego modelu kolumn (i ta opinia nie była oparta o odsłuch tego zestawu). Pokazałem pomiary, które dowodziły, że jest to opinia nie mająca oparcia w faktach. Wykazałem, że ów wzmacniacz ma wystarczającą wydajność by w pełni wysterować wspomniane kolumny. I to tyle. O brzmieniu się nie wypowiadałem

Dokładnie śledzę wątek i pytanie co dla ciebie znaczy wystęruje. Może tu jest problem. Bo jeśli uważasz że jego moc da radę ruszyć te kolumny by zagrały to powiem ci że i chińskie tanioszki z Ali rusza. Ale co innego ruszyć membrany a co innego sprawić by pokazały pełne możliwości. Temat jest bardziej złożony niż gole parametry ale każdy sobie tłumaczy jak chce. Jedno idą droga totalnej magii, inni suchych parametrów a jeszcze inni starają się je powiązać j to jest najlepsza droga szkoda że najmniej uznana i zależy sama przez obie skrajne strony...

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Wing0 napisał:

Dokładnie śledzę wątek i pytanie co dla ciebie znaczy wystęruje. 

Padło kultowe "nie napędzi":

13 godzin temu, lysyrafal napisał:

Ani jeden, ani drugi wzmacniacz nie napędzi odpowiednio w/w kolumn.

Co znaczyło, to dopytaj proszę autora wpisu.

Zdaniem parametrów elektrycznych "napędzi". Z palcem w nosie.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Wing0 napisał:

A z pomiarów co powiesz o przestrzeni, o tym jak źródła pozorne są ukazywane czy brzmienie jest ciepłe, gęste czy raczej chłodne, sterylne.

Akurat to, czy brzmienie jest ciepłe/chłodne/jasne/ciemne to pierwsza rzecz, na którą wskażą pomiary. O samej scenie stereo (czyt. szerokości, głębokości, "obrazowaniu") faktycznie dowiesz się z pomiarów niewiele.

Nie ma to, jak kiedy o pomiarach autorytatywnie wypowiadają się ludzie, którzy nie mają o nich bladego pojęcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pomysł. Jako, że gdzie nie spojrzeć, wszędzie znajdziemy coś o "napędzaniu kolumn" przez wzmacniacze, może ktoś w końcu dokładnie wytłumaczy, co to właściwie znaczy? Jak to się dzieje, że jedne wzmacniacze mogą napędzić, albo że są odpowiednio wydajne, a inne nie? Co o tym decyduje? Jak to przełożyć na dźwięk? Zresztą... Piszcie wszystko co wiecie ;) 

O, może jeszcze coś o skuteczności kolumn, jeśli można. Zauważyłem, że ten parametr także ostatnio jest bardzo często przywoływany.

Edytowano przez nowy78
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pomiarami jest trochę jak z frytkami: można przyjąć jakąś skalę i zacząć mierzyć, jak bardzo są chrupiące, słone, odsączone z oleju, wolne od konserwantów itd., ale pełny, subiektywny efekt końcowy i tak wymaga empirycznego doświadczenia (czyt. pożarcia frytek kręcąc mordą).

Czy jednak na podstawie samych, gołych pomiarów można już coś wywnioskować? Oczywiście, że tak.

Edytowano przez Dzik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukając dobrych frytek na mieście pytasz o ich parametry? Z jakich ziemniaków je robili, na jakim oleju, w jakiej temperaturze? Pytasz ludzi: gdzie zjem dobre frytki;). 

Bardziej zaufał bym 10-20 osobom niż podanym parametrom przez knajpę;). Po opiniach udał bym się na test smaku ;). 

Ale kij ja nie umiałbym parametrów odczytać no chyba że net by mi pomógł na szybko ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Wing0 napisał:

Szukając dobrych frytek na mieście pytasz o ich parametry? Z jakich ziemniaków je robili, na jakim oleju, w jakiej temperaturze? Pytasz ludzi: gdzie zjem dobre frytki;). 

Bardziej zaufał bym 10-20 osobom niż podanym parametrom przez knajpę;). Po opiniach udał bym się na test smaku ;). 

Ale kij ja nie umiałbym parametrów odczytać no chyba że net by mi pomógł na szybko ;).

Metafor nie należy traktować literalnie, ale np. to, jak bardzo coś jest słone czy chrupiące (w przyjętej i znanej skali) byłoby IMO cenniejszą informacją niż czyjeś subiektywne "smakuje mi". Na tym forum nie brakuje sytuacji, kiedy dwie osoby mają sprzeczne spostrzeżenia, a z wykresem nie da się polemizować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, tomek4446 napisał:

Widzę , że uparłeś się na tą hybrydę :) Jak znam , życie podoba Ci się wizualnie , słuchałeś jej z czymkolwiek ?

Ogólnie nie uparłem tylko pytam was jako osoby mające pojęcie w świecie hi-fi. W poprzednich postach mi ją polecono.

Miał ktoś styczność z takimi zestawami?

Kolumny: Dali OBERON 5

Wzmacniacz: Yamaha A-S701/Magnat MR 780

Lub

Kolumny: Wilson Raptor 7 

Wzmacniacz: Magnat MR 780

W tym momencie ogólnie jestem najbardziej skierowany na ten zestaw:

Kolumny: Bowers 603 S2 

Wzmacniacz: Magnat MR 780

Odtwarzacz Sieciowy: Bluesound NODE

Jutro/pojutrze idę do Top Hi-Fi posłuchać jak grają Bowersy. Zobaczymy czy zachęcą jeśli chodzi muzykę o rock/metal/electro synth.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Bialyy napisał:

Myślałem też o czymś takim:

Kolumny: Pylon Audio Sapphire 31/Dali OBERON 5/Heco Aurora 700/Wilson RAPTOR 7 

Wzmacniacz: Magnat MR 780

Odtwarzacz Sieciowy: Bluesound NODE

 

 

Akurat do tej elektroniki przy najmniej ja wolał bym inne jaśniejsze kolumny od tych które tu wymieniłeś.

Ale już tu na forum śa osoby które mają MR 780 z Aurora 700 z tego co kojarze.

6 godzin temu, Bialyy napisał:

Ogólnie nie uparłem tylko pytam was jako osoby mające pojęcie w świecie hi-fi. W poprzednich postach mi ją polecono.

Miał ktoś styczność z takimi zestawami?

Kolumny: Dali OBERON 5

Wzmacniacz: Yamaha A-S701/Magnat MR 780

Lub

Kolumny: Wilson Raptor 7 

Wzmacniacz: Magnat MR 780

W tym momencie ogólnie jestem najbardziej skierowany na ten zestaw:

Kolumny: Bowers 603 S2 

Wzmacniacz: Magnat MR 780

Odtwarzacz Sieciowy: Bluesound NODE

Jutro/pojutrze idę do Top Hi-Fi posłuchać jak grają Bowersy. Zobaczymy czy zachęcą jeśli chodzi muzykę o rock/metal/electro synth.

Tak zrób. Wróć do nas po odsłuchu Bowersów. Koniecznie sprawdź na czym ich słuchałeś. I posłuchaj dłużej niż 10 minut.

Daj znać.

Te zestawienia mamy odsłuchane.

Jarek

 

 

16 godzin temu, S4Home napisał:

Ale tak serio. Czy nie czujesz, nie słyszysz różnicy pomiędzy wzmacniaczami o rożnych mocach? wydajnościach? Nie czujesz jak zmienia się sposób prowadzenia kolumn?

Pytam serio, nie mając tutaj chęci kłótni. Jeśli odpowiesz. Tak Piotrek serio to po prostu skrócimy ta dyskusję znacznie szybciej :) I pójdziemy słuchać muzy

I kończymy temat no serio.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dzik @Kraft powiem wam tak bez złośliwości kupuje to co piszecie. Chciałbym się nauczyć od was jak doradzać nowym sprzęt. Będę śledził wątki z zapytaniami nowych i proszę doradzajcie zamieszczacie wykresy pasma kolumn, harmonicznych itd z waszymi opisami jak co gra, jak dany wzmacniacz według jego pomiarów zgra się z daną kolumna, tylko proszę szczegółowo bo tak naprawdę bez ironii chce zobaczyć i zestawić to z moimi odczuciami z słuchu. Ściany wiemy nie opiszemy. Będę wam dla ułatwienia takie tematy przypominał bo mogą czasem uciec, oki? Myślę że kilka starczy ale pewnie się wciągniecie w pomaganie bo to sens tego forum. 

Jeśli macie poradniki swoje jak dobierać zestawy z parametrów, jak czytać parametry proszę o linki. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Wing0 napisał:

Chciałbym się nauczyć od was jak doradzać nowym sprzęt. Będę śledził wątki z zapytaniami nowych i proszę doradzajcie zamieszczacie wykresy pasma kolumn, harmonicznych itd z waszymi opisami jak co gra, jak dany wzmacniacz według jego pomiarów zgra się z daną kolumna, tylko proszę szczegółowo bo tak naprawdę bez ironii chce zobaczyć i zestawić to z moimi odczuciami z słuchu.

To jest bajecznie proste. W większości przypadków żadnych parametrów nie trzeba sprawdzać. Każdy sensowny wzmacniacz tranzystorowy wystarczająco "napędzi" każdą sensownie skonstruowaną kolumnę. Jak kolumna bardziej wymagająca, a potencjalny wzmacniacz ponadprzeciętnie słaby, to wtedy można wspomóc się pomiarami, czy dadzą w parze radę. 

Ten strach przed "nie napędzi" ma zdecydowanie zbyt duże oczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Kraft napisał:

To jest bajecznie proste. W większości przypadków żadnych parametrów nie trzeba sprawdzać. Każdy sensowny wzmacniacz tranzystorowy wystarczająco "napędzi" każdą sensownie skonstruowaną kolumnę. Jak kolumna bardziej wymagająca, a potencjalny wzmacniacz ponadprzeciętnie słaby, to wtedy można wspomóc się pomiarami, czy dadzą w parze radę. 

Ten strach przed "nie napędzi" ma zdecydowanie zbyt duże oczy.

Ale ja chcę detale nie co napędzi. Tylko jak. Jaka barwa, jakie brzmienie będzie, a nie czy ruszy membrana czy nie to każdy idiotą wie. 

Chcialbym żebyście solidnie opisywali conjak zagra pod dane wymagania pytającego nie wróżąc jak starzy kopnięcia audiofile tylko nowa metodą z pomiarów. Mamy trzy główne elementy pomijamy kable itd kolumna, wzmacniacz i źródło zestawienie parametrów tylko trzech elementów i wyciagni cię solidnych wniosków jak zagrają nie jest chyba dla was problemem? 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Wing0 napisał:

Mamy trzy główne elementy pomijamy kable itd kolumna, wzmacniacz i źródło zestawienie parametrów tylko trzech elementów i wyciagni cię solidnych wniosków jak zagrają nie jest chyba dla was problemem? 

Oczywiście, że to nie problem. Ale pisałem już o tym tyle razy, że myślę, iż chwilowo wystarczy. Zrobi się znowu awantura, a ja nie mam dzisiaj czasu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...