Skocz do zawartości

Projektor do netflix 4k? Full hd?


muzyczny_gość

Recommended Posts

Witajcie,

pytam Was o zdanie - czy w 2022roku wybór projektora do Neflixa 4k, podawanego przez aplle TV - musi być to projektor 4k? czy nadal pomimo wykupionej subskrypcji Netflix 4k wystarczy projektor full HD ? 

obraz max 120cali

pomieszczenie -  salon zaciemniony roletami zewnętrznymi 

 

Zdałem pytanie - bo słyszałem skrajne opinie w temacie obecnego obrazu wypuszczanego przez Netflixa

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, muzyczny_gość napisał:

Witajcie,

pytam Was o zdanie - czy w 2022roku wybór projektora do Neflixa 4k, podawanego przez aplle TV - musi być to projektor 4k? czy nadal pomimo wykupionej subskrypcji Netflix 4k wystarczy projektor full HD ? 

obraz max 120cali

pomieszczenie -  salon zaciemniony roletami zewnętrznymi 

 

Zdałem pytanie - bo słyszałem skrajne opinie w temacie obecnego obrazu wypuszczanego przez Netflixa

 

Szczerze według mojej opinii jeżeli nie oglądasz filmów z blu-ray to nie ma sensu. Szkoda kasy. Bardziej bym się skupił chyba na HDR bo takich filmów jest więcej. Poza tym kino to przede wszystkim dźwięk. Sam mam projektor fullhd i na tą chwilę nie widzę najmniejszego sensu bo zmieniać. Jak ceny będą około 3 tysięcy to będzie miało sens, ale wiadomo, każdy ma inne podejście.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, muzyczny_gość napisał:

Hej, dzięki za odpowiedź. Dzwięk to osobny temat :)

 

Bardziej mi chodzi o kwestie projektora 

 

a może macie gdzieś stronę gdzie mogę porównać obraz z netflixa z full hd i 44 ale z tego samego sygnału [4k netflix]

 

Na netflixie nie ma za dużo treści 4k. Jest do tego osobna zakładka. Wpisz w wyszukiwarkę netflixa 4k i zobaczysz. Poza tym 4k nie równa się 4k. Tylko filmy na plycie pokazują 4k w pełni. Streaming zawsze ma mniej danych. Z tego co słyszałem to najlepsze 4k ma usługa od Apple. Dodatkowo żeby zobaczyć różnicę trzeba chyba siedzieć blisko tak jak w przypadku tv. Próbowałem siedzieć blisko telewizora 4k 65. Według kalkulatora od 1.3m do niewiele więcej. Powiedz mi kto wytrzyma w takiej odległości od tv. Siedzę 4m od tv i jest idealnie. Większa robotę robi HDR. 4k jest niezauważalne z takiej odległości.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, muzyczny_gość napisał:

Akurat to co chce obejrzeć jest wlasnie w 4k 😉 

Mówimy tylko o streamingu :)

Akurat,  będę siedział 5metrów od ekranu.

Spoko, przecież zrobisz tak jak uważasz

 Pytasz o opinię więc moja jest taka. Bardziej bym się skupił na jasności niż rozdzielczości chociaż obrazu 4k z projektora nie widziałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.01.2022 o 12:34, muzyczny_gość napisał:

pytam Was o zdanie - czy w 2022roku wybór projektora do Neflixa 4k, podawanego przez aplle TV - musi być to projektor 4k? czy nadal pomimo wykupionej subskrypcji Netflix 4k wystarczy projektor full HD ? 

Moim zdanie warto kupić projektor 4K. Nawet jeśli obecnie filmów 4K jest mało i słabo to wygląda na Netflix to z czasem na pewno to się zmieni a projektor raczej kupuje się na kilka lat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia ceny. Mam projektor FHD od 10 lat i nie widzę sensu przechodzić na 4K. Filmów jak na lekarstwo. Wszystko zależy też od portfela. Dla jednego 6 tys zł to  tydzień pracy, dla innego miesiąc a inny musi odkładać 6 miesięcy, lub spłacać raty przez rok. Więc kwestia czy warto jest subiektywna. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...