Skocz do zawartości

Amplituner do 2000 zł


kulavi

Recommended Posts

Witam,

nabyłem nowe głośniki, które bardzo mi się podobają przez swoją subtelność i poniekąd specyficzną budowę - JMR Apregione MK2, mam subwoofer REL Q100e. Całkiem fajny zestawik. Do tego pod filmy dwie satelitki i centralny od Quadral Quintas 500F. Jednak całość jest napędzana Sony STR-DH510, co jest już lekkim grzechem, bo poza basem brakuje wszystkiego. Więc rozglądam się za nowym amplitunerem (najlepiej nowy) w przedziale 1500-2000zł. Mógłby ktoś coś polecić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać, że pokój ma około 25m2.

https://allegro.pl/oferta/amplituner-pioneer-vsx-531-b-czarny-11718144183

Znalazłem takiego Pioneera, co sądzicie? 

Ewentualnie coś z tych używek? :

https://allegro.pl/kategoria/sprzet-audio-dla-domu-amplitunery-358?price_from=1200&price_to=2000&system-dzwieku=5.1&stan=nowe&stan=używane

Edytowano przez kulavi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home Zdecydowałem się na używany, możliwe, że z tej listy, co wyżej wkleiłem. Przede wszystkim komunikacja HDMI - bym mógł podłączyć laptopa. Bluetooth, wifi czy USB już niekoniecznie. Chciałbym jeszcze podłączać pod to gramofon ze wzmacniaczem. Jeżeli chodzi o opcje obrazu - tak bardzo mi na nich nie zależy, gdyż mam zwykły telewizor HD, więc różnicy bym pewnie i tak nie zobaczył. Chodzi przede wszystkim o jakość dzwięku - by grał ładnie na 2.1 jak i przy 5.1, by było przestrzennie, dynamicznie, z pełnym pasmem. Mój stary Sony STR-DH510 nawet nie używa głośników wysokotonowych, gwizdków - sprawdzałem to na 3 parach głośników. 

@S4Home Czy coś z w.w. listy miałoby większy sens niż https://allegro.pl/oferta/amplituner-5-1-onkyo-ht-r758-pilot-gwarancja-11371764842 ?

Ewentualnie jesteś w stanie polecić coś w ogóle spoza tego, co wkleiłem? 

Pozdro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.01.2022 o 13:08, kulavi napisał:

w przedziale 1500-2000zł

 

12 godzin temu, kulavi napisał:

nowy amplituner

 

12 godzin temu, kulavi napisał:

chcę mieć pewność, co do jakości...dźwięku

Przykro mi kolego, ale z powyższego zbioru możesz wybrać tylko dwa warianty. Spełnienie wszystkich trzech na raz jest awykonalne. Szczerze mówiąc, to nawet ciężko będzie spełnić dwa pierwsze ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie sprawdź, w jakim budżecie latają najtańsze ampli KD, na których wydatkowanie jakichkolwiek pieniędzy (moim zdaniem) zaczyna mieć jakikolwiek sens (np. Denon x1700, Yamaha V4), po rabacie pewnie zamkniesz się we wspomnianych 2,5k. Ale to jest minimum absolutnego minimum. A Ty jeszcze oczekujesz "jakości dźwięku". 

Sam jestem posiadaczem flagowego modelu ampli KD japońskiego producenta, za kilkanaście tys. i na dzień dzisiejszy z pełną świadomością mogę stwierdzić, że w stereo, jest to kiszka.

Ale ja z biegiem lat obcowania z kinem, chyba nabrałem pewnej świadomości dźwięku i wiem (tak przynajmniej mi się wydaje ;)), czego oczekuję - i ampli KD, nawet za pierdyliard (a są jeszcze droższe) mi tego nie dawał. Mimo, iż - wyraźnie to zaznaczam - jestem w stereo raczkującym żółtodziobem i dopiero odkrywam ten świat i uczę się go ;) 

Niestety świat stanął na głowie i ceny (nie tylko w audio) osiągnęły absurdalny poziom, nie mówiąc już w ogóle o dostępności sprzętu. 

Być może okaże się, że jednak Tobie na ten moment taki najtańszy sensowny model ampli KD wystarczy?! A być może nie... Więc warto by było wcześniej taki ampli wypożyczyć, żeby samemu ocenić i się przekonać. Natomiast tu znowu wracamy do dostępności sprzętu, a raczej jego braku, więc i pewnie brak możliwości wypożyczenia. I wracasz do punktu wyjścia.

Ja w każdym razie w ciemno zakupu bym na Twoim miejscu nie dokonał. Napisz, albo podzwoń do branży, czy w ogóle mają jakieś ampli KD w Twoim budżecie na wypożyczenie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, maciek72 napisał:

Anthem mrx 510

pytanie czy wspiera HDCP 2.2. Jeżeli nie to o 4K może zapomnieć.

Już pomijam brak Atmosa. W tej cenie nie ma nawet co się tym interesować według mnie.

To już lepiej kupić Onkyo RZ830 który jest obecnie na portalach. Przynajmniej wspiera wszystkie standardy (poza 8K/4K 120Hz). Ma do tego preouty czyli jak ktoś ma sporą potrzebę to można sobie dwa monoblocki wsadzić. Tylko pytanie, kto chce obecnie Onkyo kupić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam Panowie, że ja powoli przeskaluje na wyższe modele - do niedawna głośniki quadral quintas 500F i Sony STR-DH510 spełniały moje oczekiwania, a jak podłączyłem pod niego wspomniane głośniki JMR to byłem oczarowany, także każdy wyższy amplituner będzie dla mnie radością. Tylko już chciałbym coś sensownego dla tych głośników. 

A czemu nie stereo? Bo uwielbiam oglądać filmy w 5.1 i nie jest tak, że nie spełnia to moich oczekiwań. Swoją drogą mój pokój wraz z drewniana podłogą na świetna akustykę. 

Pod stereo chce kupić lampy jak odłożę parę tysięcy. Na razie szukam kompromisu do filmów i muzyki i czegoś w miarę adekwatnego do JMR Apregione mk2. 

Pozdro, dzięki za odpowiedzi

 

Ps nie potrzebuję 4k, mam telewizor full HD. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, lolekdrugi napisał:

pytanie czy wspiera HDCP 2.2. Jeżeli nie to o 4K może zapomnieć.

Słaby jestem w amplitunerach , ale zawsze mi się wydawało , że jak już coś takiego kupuje to dla jakości dźwięku, a nie wspierania czegokolwiek .

Przy budżecie pytającego wolałbym mieć mniej wodotrysków , zachowane min. tj. 5,1, lepszego klamota , niż zabawkę wspierającą wszystko co możliwe , bo z tego co sam pisze i tak tego nie wykorzysta. 

47 minut temu, maciek72 napisał:

W dziełe sprzedam masz Anthem mrx 510

Jak jest sprawny , jestem za.

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomek4446 napisał:

Słaby jestem w amplitunerach , ale zawsze mi się wydawało , że jak już coś takiego kupuje to dla jakości dźwięku, a nie wspierania czegokolwiek .

 

2 godziny temu, tomek4446 napisał:

Przy budżecie pytającego wolałbym mieć mniej wodotrysków , zachowane min. tj. 5,1, lepszego klamota , niż zabawkę wspierającą wszystko co możliwe , bo z tego co sam pisze i tak tego nie wykorzysta. 

ten Anthem jest już stary. To jest rocznik 2014 czyli jak nie ma HDCP 2.2  to można zapomnieć o puszczaniu przez niego treści 4k. Dodatkowo już powinien wspierać Atmosa bo ten pojawił się w okolicy 2013 roku. A on nawet tego nie ma.

Mówisz o jakości dźwięku? No to nie wiem jak można brać pod uwagę Anthema który nawet nie dorównuje zwykłym tanim desktopowym DACom:

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/review-and-measurements-of-anthem-mrx-520-avr.8961/

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maciek72 jasne, tylko widzisz tutaj Anthem nawet nie trzyma tego samego sygnału na dwóch kanałach. Ludzie się tym podniecają "bo to Anthem" a niestety nie bardzo idzie za tym jak widać jakość co nawet jest wspomniane w komentarzu do testu:

Cytat

All of these AVRs seem to have secretly settled on some middle-of-the-road performance which is likely based on dirt-cheap components they similarly buy. At least that is my guess. It is uncanny how they fall in similar range that way. Sadly such performance is below that of even headphone dongles on phones these days.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, tomek4446 napisał:

Słuchałeś tego Athema ?

haha, ja proponuje zmienić nazwę tego forum na "audiovoodoo"

2 minuty temu, maciek72 napisał:

Może taki biegły @lolekdrugi coś zaproponuje . 

są tutaj przecież specjaliści którzy podobno wiedzą i się znają. Niech pomagają.

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, lolekdrugi napisał:

haha, ja proponuje zmienić nazwę tego forum na "audiovoodoo"

Nie rozumiem , zwykle jak coś neguje , to dlatego , że miałem z tym czymś do czynienia. Zapytałem więc ,jakie masz przykre doświadczenia z tym Athemem. Co to ma wspólnego z audiovoodoo ?

 

28 minut temu, lolekdrugi napisał:

są tutaj przecież specjaliści którzy podobno wiedzą i się znają. Niech pomagają.

Nie ma się co obrażać . Masz sporą wiedzę o KD i fajnie , że się nią dzielisz. Nie zawsze musimy się zgadzać. Ja nie znam się na nowinkach , kolejnych typach HDMI , 8k itp. Opieram się na tym co słyszę. Jak mówimy o amplitunerach , to bardzo się zdziwiłem będąc u kolegi , że jego Pioneer VSX-921 dźwiękowo nie odbiegał od mojej Yamahy. Mimo , że za cenę Yamahy mogłem kupić cztery Pioneery :) To dało mi do myślenia. :) Może różnica w cenie wynikała z tego , że Pioneer zaraz po upływie gwarancji i dwukrotnej próbie naprawy wylądował na śmietniku, a Yamaszka działa dalej :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, tomek4446 napisał:

Zapytałem więc ,jakie masz przykre doświadczenia z tym Athemem.

przeczytaj podlinkowany materiał.

28 minut temu, tomek4446 napisał:

bardzo się zdziwiłem będąc u kolegi , że jego Pioneer VSX-921 dźwiękowo nie odbiegał od mojej Yamahy.

a mnie to zbytnio nie dziwi.

 

28 minut temu, tomek4446 napisał:

Mimo , że za cenę Yamahy mogłem kupić cztery Pioneery :) To dało mi do myślenia. :) Może różnica w cenie wynikała z tego , że Pioneer zaraz po upływie gwarancji i dwukrotnej próbie naprawy wylądował na śmietniku, a Yamaszka działa dalej :) 

nie do końca. Jest prawo popytu i podaży. Tutaj działa to tak, że jeżeli firma sprzedaje mniej sprzętu to musi on być droższy aby opłacić cały dział projektantów. Ten koszt rozkłada się po prostu na mniej sprzętu czyli cena produktu idzie do góry. Do tego dochodzi jeszcze zakup podzespołów. Skoro mniej sprzedają to potrzebują mniej a wtedy mają mniejszy wolumen zakupowy czyli mniejsze możliwości negocjacyjne.

Podsumowując o ile niegdyś, za ceną szła jakość tak obecnie jedno z drugim nie ma związku. Trzeba za każdym razem analizować co się kupuje. Tutaj właśnie Anthem jest takim przykładem, że płacisz dużo a dostajesz ... no właśnie, co?

Z  Yamahą jest podobnie o czym pisałem kiedyś. Płacisz wiele czy jednak dostajesz równie dużo?

To, że ten Pioneer padł mogło mieć wiele powodów, jak zobaczysz na olx, obecnie są dwie sztuki na sprzedaż czyli działają, przypadek? Mało realne, może akurat nie były wciśnięte w ciasną półkę w której nie miały wentylacji? Chociaż ten sprzęt jest faktycznie super tani i jednak gdzieś cięcia budżetowe być muszą.

Dodać należy, że od pewnego roku masz zakaz używania ołowiu w cynie co właśnie powoduje większość problemu z elektroniką.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lolekdrugi napisał:

przeczytaj podlinkowany materiał.

Tutaj zawsze będziemy się spierać. Ja nadal jestem zdania , że jak o czymś mówię dobrze , czy źle to w oparciu o własne empiryczne doświadczenia a nie zasłyszane, czy przeczytane historie. To właśnie dzielenie się własnymi doświadczeniami jest wartością tego Forum.

5 minut temu, lolekdrugi napisał:

nie do końca. Jest prawo popytu i podaży.

Tego akurat nie musisz mi tłumaczyć , jestem ekonomistą i starym handlowcem.

7 minut temu, lolekdrugi napisał:

To, że ten Pioneer padł mogło mieć wiele powodów, jak zobaczysz na olx, obecnie są dwie sztuki na sprzedaż czyli działają, przypadek? Mało realne, może akurat nie były wciśnięte w ciasną półkę w której nie miały wentylacji?

Właśnie dlatego jak pisałem na wstępie jestem za większym skupieniu się na opisach własnych przeżyć , mniej na domniemaniach. Amp. stał na szafce , miał jakieś po trzy metry wolnej przestrzeni po bokach , cztery metry z przodu , pół metra z tyłu i metr osiemdziesiąt do góry . Może faktycznie mało ? :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...