Skocz do zawartości

Q Acoustic 3050i + Rotel A11 Tribute test


Recommended Posts

Witam, z tym podłączaniem dwóch par kolumn to Aga uważaj.  Przy takim podłączeniu każda para kolumn musi mieć impedancję 8 Ohm. Jak podłączysz dwie 4 możesz uszkodzić wzmacniacz.

 

 

P.S.Miałem krótko model A11, mnie nie powalił, gra w miarę poprawnie i tyle powiedziałbym że takie "kobiece" granie, grzeczne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, baliosia napisał:

Witam, z tym podłączaniem dwóch par kolumn to Aga uważaj.  Przy takim podłączeniu każda para kolumn musi mieć impedancję 8 Ohm. Jak podłączysz dwie 4 możesz uszkodzić wzmacniacz.

 

 

P.S.Miałem krótko model A11, mnie nie powalił, gra w miarę poprawnie i tyle powiedziałbym że takie "kobiece" granie, grzeczne.

OK. Dzięki.

Wiem o tym i generalnie uważam bardzo, ponieważ mam bardzo nieprzyjemne doświadczenia jeśli chodzi o uszkodzenie sprzętu (akurat kolumny).

Jeśli chodzi o impedancję kolumn, to:

1) Polk Audio Siganture S50e mają 8 ohm,

2) Q Acoustic 3050i mają chyba 6 ohm.

Ps. Rotel A11 Tribute jednak zyskuje przy bliższym poznaniu :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Dnia 1.02.2022 o 15:44, Agnieszka Zabłocka - Gasek napisał:

Jakiś rezystor się popsuł we wzmacniaczu i przez to spaliły się głośniki. 

Napiszemy w kwestii wyjaśnienia, że nie chodziło o tytułowe zestawienie. Ja tak przynajmniej zrozumiałem, a dotyczyło to starszego wzmacniacza i kolumn Polk Audio S50E

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, lysyrafal napisał:

Napiszemy w kwestii wyjaśnienia, że nie chodziło o tytułowe zestawienie. Ja tak przynajmniej zrozumiałem, a dotyczyło to starszego wzmacniacza i kolumn Polk Audio S50E

Tak. Usterki dotyczyły mojego starego wzmacniacza Avance AT-510, który spowodował usterkę w jednej z moich starych kolumn Polk Audio Signature S50e. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maxredaktor napisał:

No i jak wrażenia z odsłuchu po trzech tygodniach?

 

Pierwsze wrażenia po wygrzaniu się kolumn (ok. 40 h, to chyba już z grubsza się wygrzały) - są bardzo pozytywne.

W porównaniu z Polk Audio Signature S50e - to granie spokojniejsze, bardziej wyważone.

Więcej jest średnicy i jest ona dosyć gęsta. Bas bardziej zwarty, krótszy, punktowy. 

Teraz muszę zrobić porządny test. W tym Celu zamierzam przesłuchać następujące albumy:

1) Metallica - Metallica,

2) Diana Krall - The Girl In The Other Room,

3) André Rieu - Love Letters.

Jak tylko uda mi się znaleźć odpowiednio dużo czasu aby odsłuchać wyżej

wymienione albumy przy podłączonych obydwu parach kolumn, to napiszę obszerniejszą relację. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...