Skocz do zawartości

Sluchawki ze średniej półki


Recommended Posts

A naszedł mnie taki kaprys aby zobaczyć jak to jest w słuchawkach. Jako że jedyne słuchawki z jakimi miałem styczność to male pchełki dodawane do telefonu, to zwracam się do szanownego grona z prośbą o jakieś wskazówki.

Chcę ominąć etap startowy i kupić takie z których będę juz zadowolony.  Czego bym oczekiwał? By były wygodne, by grały pełnym pasmem ale żeby bas nie przykrywał reszty, by była wyraźnie zaznaczona przestrzeń i powietrze ale żeby nie męczyły podczas długich nocnych odsłuchów. 

I jeszcze jedna dość ważna kwestia, szukam takich które nie będą wrażliwe na wzmacniacz. Z racji tego ze nie wiem czy muzyka podana z słuchawek bedzie mi pasować, Chcę je podłączyć bezpośrednio do atola pomijając na razie dedykowane wzmaki.

Cena do 3 koła, mogą być używki. Bardzo was proszę o jakieś typy.

A może ktoś z was ma jakieś , nie używa i skłonny by był pożyczyć na parę dni w zamian za zacną butelczynę. 

Pozdro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie piszesz czy słuchawki powinny być otwarte czy zamknięte. Niektórzy nie lubią zamkniętych a gdy ich używają to tylko dlatego, że muszą. Nie spotkałem się jednak nigdy z opinią aby ktoś nie lubił otwartych.

Z używanych, rewelacyjny stosunek jakości do ceny masz w Audioquest NightHawk (otwarte) i w ich zamkniętym bracie NightOwl. Za ok. 1000-1500zl (używane,) możesz kupić dźwięk na poziomie tych z przedziału 5000zł. Są specyficzne. Nie każdemu podejdą (ciemne, gęste granie). Bardzo wygodne. Nowych się już nie kupi.

Ja mam Grado RS1e i cenię właśnie za swobodę, żywy, koncertowy przekaz, intymność średnicy, rewelacyjny bas (w sensie jest go tyle ile trzeba i nie wchodzi na średnicę - żyje swoim życiem), wspaniałe soprany. Zaletą Grado jest (z czego słyną), że grają dobrze podłączone do byle czego (telefon, dziurka we wzmacniaczu). Oczywiście pełnia możliwości - jak zawsze - tylko na wzmacniaczu słuchawkowym. Co do wygody - to nie dla wszystkich. Dla mnie bardzo wygodne ale czytałem też głosy krytyczne. To co napisałem dotyczy większości słuchawek Grado - im drożej tym lepiej ale nawet tanie zachowują większość cech tzw. „Grado house sound”.

Z innych, może klasyka: Sennheiser HD660.

Podobały mi się zamknięte Meze 99 NEO - tanie i rewelacyjne za te pieniądze granie. Podobne w charakterze grania do powyższych słuchawek AudioQuest-a (mocniejszy dół pasma, muzykalne, mięsiste). Napędzi je nawet smartfon. Super wygodne. Choć bas nie do końca w moim stylu (ciepły i miękki, dużo go).

Ze względu na Twoje wymagania - napędzenie słuchawek czymkolwiek - raczej odpadają konstrukcje planarne (Audeze, HiFiMan).

Edytowano przez sonique
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie ma sensu inwestować zbyt wiele w słuchawki które mają być podłączone tylko do wzmacniacza. Za około 500 zł do tego celu nadadzą się słuchawki takie jak Philips Fidelio X2HR. Za 2 tyś można kupić dobre słuchawki z dedykowanym wzmacniaczem do podłączenia do komputera lub telefonu kablem USB lub bezprzewodowo bluetooth HifiMan Deva Pro. Jednak wybór dźwięku słuchawek to kwestia dość indywidualna i warto je najpierw posłuchać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, MobyDick napisał:

Moim zdaniem nie ma sensu inwestować zbyt wiele w słuchawki które mają być podłączone tylko do wzmacniacza.

Niektóre wzmacniaczowe „dziurki” są przyzwoitej jakości i do słuchawek niskoomowych się nadadzą. Pełni brzmienia się nie osiągnie ale i tak słuchawki będą brzmieć „bardzo ładnie”.

Zaproponowałem słuchawki do 2000zł (oprócz Grado) aby w razie czego zostało jeszcze na wzmacniacz. Np. taki ifi Audio Zen Can za ok. 850zł wystarczy na długo a może i na zawsze.

Edytowano przez sonique
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to zawsze jest dzielenie budżetu na pół. Z autopsji wiem, że po początkowym zauroczeniu obiema konstrukcjami, jedne zaczyna się preferować. Te „drugie” zaczynają się coraz częściej kurzyć aż albo o nich zapominamy albo je sprzedajemy. Pełno takich w ogłoszeniach: kilku letnie a wciąż „mint condition”.

Dlatego myślę, że warto kupić jedne droższe i wznieść się na wyższy poziom. W świecie słuchawek zmiany w klasie grania są najbardziej słyszalne. Na drugim miejscu są kolumny, tylko dlatego, że dochodzi nie zawsze przewidywalna zmienna: akustyka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak głęboko w temat nie wchodziłem, nie wiem czy chcę zamknięte czy otwarte, chcę kupić jakieś sensowne o jak najlepszej relacji cena, jakość, dźwięk. Mam dostepne na miejscu słuchawki Hifiman he 400 se za 650 nowe, dobre to ?   warto rozważyć ?   Czy dzwonić do q21 po meze 99 neo ?

tak głęboko w temat nie wchodziłem, nie wiem czy chcę zamknięte czy otwarte, chcę kupić jakieś sensowne o jak najlepszej relacji cena, jakość, dźwięk. Mam dostepne na miejscu słuchawki Hifiman he 400 se za 650 nowe, dobre to ?   warto rozważyć ?   Czy dzwonić do q21 po meze 99 neo ?

A jeszcze doprecyzuję. ja tak naprawdę ngidy długo na słuchawkach nie słuchałem, i nie wiem nawet czy będzie to dla mnie. Dlatego chciałbym kupić słuchawki które atoll sda in 200 uciągnie a jak mi przypasuje to wtedy kupię jakiś słuchawkowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meze 99 NEO to moim zdaniem świetne słuchawki. Taką jakością wykonania, dbałością o detal i ilość akcesoriów (futerał, dodatkowe kable) nie powstydziłyby się o wiele droższe konstrukcje. Ja byłem pozytywnie zaskoczony gdy je dostałem. Podobnie zresztą oceniam ich dźwięk: to z pewnością nie jest półka poniżej 1000zł ale przynajmniej o 500zł a może nawet i 1000zł wyższa. Zresztą Meze nie tylko w tym przedziale cenowym nieźle namieszało. Podobnie mocną pozycją są ich flagowce.

Słuchawki otwarte w danym budżecie mają najczęściej lepszą scenę, „lżejszy” bas, jak też uważane są za wygodniejsze (ucho się nie poci). Musisz zdecydować sam. Ja, choć wolę otwarte, dyskomfortu przy Meze 99 nie czułem.

Zadzwoń do MP3Store lub Q21 (mają oddzielny telefon dla klientów „słuchawkowych” i pogadaj.

Dodam jeszcze, że podpowiedziałem jednemu z kolegów te Meze 99 NEO i wciąż po wielu miesiącach użytkowanie jest nimi zachwycony. A jest to  tzw.„stary” audiofil, który podobnie jak Ty chciał sobie wreszcie sprawić jakieś pierwsze nieco lepsze słuchawki. Też gra z „dziurki” wzmacniacza. W jego przypadku jest to Rotel RA1572.

Edytowano przez sonique
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hifiman he 400 se to najtańsze planarne słuchawki tego producenta z ferrytowym magnesem o bardzo niskiej czułości. Do nich przydał by się koniecznie dobry wzmacniacz słuchawkowy. One nie sprawdza się podłączone do wyjścia słuchawkowego wzmacniacza głośnikowego. Jakoś tam zapewne zagrają. Deva to ich dość mocno poprawiona odmiana. Można je kupić w wersji z montowanym na jednej słuchawce wzmacniaczem słuchawkowym o dość dużej mocy. Wersja Pro jest ich dalszym rozwinięciem z lepszym DAC/Ampem słuchawkowym USB. Te słuchawki mają już nieco większa skuteczność i łatwiej je napędzić. Wspomniane wcześniej  Philips Fidelio X2HR to dobre słuchawki otwarte, które łatwo napędzić i w przeciwieństwie do wielu konstrukcji tego typu posiadają dość liniową charakterystykę pasma przenoszenia z nisko schodzącym basem, którego im nie brakuje. Niestety większość konstrukcji otwartych ma z tym problem, a te droższe o wyższej impedancji bywają trudne do napędzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega powyżej napisał: w planary bym nie szedł bo to zawsze oznacza zakup nie tyle jakiegoś wzmacniacza, ale najczęściej nie byle jakiego, mocnego -> czytaj drogiego. Słowem: to zabawa na nieco wyższy budżet. No i dla kogoś komu taka sygnatura dźwięku odpowiada (inna od słuchawek dynamicznych). 

Tak jak kolega powyżej napisał: w planary bym nie szedł bo to zawsze oznacza zakup nie tyle jakiegoś wzmacniacza, ale najczęściej nie byle jakiego, mocnego -> czytaj drogiego. Słowem: to zabawa na nieco wyższy budżet. No i dla kogoś komu taka sygnatura dźwięku odpowiada (inna od słuchawek dynamicznych). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że HiFiMan-y Deva są sprzedawane razem z dedykowanymi do nich wzmacniaczami słuchawkowymi, z którymi działają bardzo dobrze przewodowo po USB i bezprzewodowo. Zawsze pozostaje opcja podłączenia tych słuchawek przewodem analogowym. Deva Pro ma na wyposażeniu DAC R2R , czyli działający na zasadzie takiej jak DAC-i Chorda i teoretyczną moc ponad 1W na kanał. Z testów wynika że inwestowanie w droższą elektronikę do nich raczej nie ma dużego sensu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał kupować słuchawki za 3000zł to wybrałbym chyba Fostex TH610. Bardzo fajnie grające nauszniki, niezła przestrzeń i detal, przyjemnie kopiący basik. Dość łatwe do napędzenia, ale jeśli dać im fajny wzmacniacz to pokażą naprawdę na co je stać.

Jedyny minus jak dla mnie - łatwo zsuwają się z głowy, dość luźno przylegają do samej łepetyny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W słuchawkach, poza dźwiękiem, nie bez znaczenia jest wygoda użytkowania. Jeżeli tylko nie masz dużej głowy lub uszu (tak, tak - śmiechu nie ma - ludzie się różnią…) to te słuchawki powinny leżeć jak ulał. Ich muszle całkowicie obejmują ucho a nie są specjalnie duże więc pewnie niektórym małżowinom będzie w nich ciasno (moje Grado są np. nauszne więc problem odpada).

Meze to słuchawki na długie wieczorne odsłuchy z lekkim analogowym sznytem. Są jak wygodne kapcie. Otulają. Jak ktoś lubi to to doceni.

Ja kupowałem słuchawki „aby jakieś były”. A tak się stało, że teraz głównie na nich popełniam poważne odsłuchy. Także nigdy nie wiesz…;)

Edytowano przez sonique
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Dnia 9.04.2022 o 09:43, AudioTube napisał:

 


 Twój post to taki prawie „mój”, więc dawaj i pisz😉 jak tam się słucha.

 

No właśnie się nie słucha, przekonałem się że nie lubię słuchawek.  U mnie w mieście nie chcieli mi pożyczyć (taka polityka), do Poznania nie bardzo mi się chciało jechać tylko w tej sprawie, pożyczyłem więc od syna sąsiada  Techniksy Eah Dj.....i pograłem 2 godzinki. Muzyka była precyzyjna i szczegółowa, żadne pasmo nie przykrywało innego, przejrzystość i separacja  bardzo dobre, detaliczność wyższa niż odbiorze tradycyjnym z kolumn.      Dźwiękowo OK,  Za to sposób przekazu muzyki już mi zupełnie nie odpowiadał, nie było w nim przestrzeni, głębi, sceny,  miałem wrażenie jakby mi kto wetknął w uszy trąbki, które zbierają wszystkie dźwięki z przestrzeni i wciskają mi przez cienką rurkę wprost do uszu.   No nie,

Innym , równie ważnym powodem tak krótkiej przygody z słuchawkami jest lekka niewygoda. Coś jak pies przykuty do budy. Ani siku, ani herbatki sobie zaparzyć, ani przez okno zalukać  co tam na dzielni.😆  Pewnie bym się przyzwyczaił do smyczy, wprawę mam, w końcu jestem żonaty😉 lecz puki co podziękuję.

@Kraft Już jakby po herbacie, ale Heco .. to z chęcią.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

teraz dopiero spojrzałem jak te sonusy wyglądają, o jasny gwint, biere w ciemno nawet popsute

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwocie do 3.000 zł pojawił się ostatnio model HiFiMAN Edition XS, których to słuchawek cechą charakterystyczną jest bardzo dobre oddanie przestrzeni grania. Dodatkowo są to pasmo jest podane równo, wysokie nie kłują po uszach, a bas nie przykrywa średnicy i góry. W razie chęci wypożyczenia do sprawdzenia, zapraszam do kontaktu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja pisałem o słuchawkach otwartych , w których przestrzenność dźwięku jest znacznie lepsza. W przypadku HifiManów Deva Pro od razu można się urwać ze smyczy, bo działają również bezprzewodowo. Do Philipsów Fidelio X2HR można dokupić za 260 zł trochę podobny moduł bezprzewodowy bluetooth ... Podobny bo podobnie mocowany na słuchawkach lecz działający tylko bezprzewodowo i już nie tak zaawansowany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...