Skocz do zawartości

Denon avr x500 a kolumny od starej wieży jvc


mopato10

Recommended Posts

Mam na oku używanego Denona avr x500. Wiem że dla większości użytkowników tego forum to szajs, ale myślę że mi spokojnie na 16 metrowy pokój w bloku wystarczy i na pewno będzie lepszy od większości soundbarów. Czy do czasu zakupu do niego jakiś kolumn podstawkowych mogę podłączyć stare kolumny od wieży JVC? Nic się nie stanie? Będzie to jakoś grało? Dziękuję z góry za wszelkie sugestie. 

IMG_20220130_203153.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mopato10 napisał:

Denona avr x500. Wiem że dla większości użytkowników tego forum to szajs, ale myślę że mi spokojnie na 16 metrowy pokój w bloku wystarczy i na pewno będzie lepszy od większości soundbarów.

napisz proszę w jakiej masz cenie tego denona to będzie można określić czy nie da rady czegoś lepszego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mopato10 niby cena dobra ale chyba bym go nie brał, wolałbym coś innego. To jest rocznik 2013 czyli możesz sobie zerknąć nawet na starszy sprzęt czyli np Onkyo TX-SR607. Powinieneś go dorwać w tych samych pieniądzach a będzie dużo dużo lepszy. Jedyny problem to padające hdmi które jest bardzo ale to bardzo tanie i proste w naprawie więc nie ma się co martwić. Tylko jak będziesz szukał to staraj się by był kompletny czyli: amplituner, pilot, mikrofon(!).

Jeszcze zapomniałem odpowiedzieć na Twoje pytanie - tak, będziesz mógł te kolumny podpiąć na pewno do wspomnianego Onkyo, ustawiając odpowiednio parametry w amplitunerze. Niestety nie wiem jak z tym Denonem, ciezko mi namierzyć dobrą instrukcję obsługi.

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, LukaszWawa napisał:

Coś się z tym zmieniło? Jak mi podało HDMI 5 lat temu w Onkyo to naprawa była nieopłacalna. Tak twierdziły 2 serwisy.

w modelu TX-SR607 i starszych oraz równoległych wysychają kondensatory na płytce hdmi. Wystarczy zanieść amplituner do pierwszego lepszego elektronika i poprosić o ich wymianę. Koszt jest bardzo niski. Instrukcje są w sieci. Po tym zabiegu wszystko działa jak wcześniej.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, lolekdrugi napisał:

@mopato10 niby cena dobra ale chyba bym go nie brał, wolałbym coś innego. To jest rocznik 2013 czyli możesz sobie zerknąć nawet na starszy sprzęt czyli np Onkyo TX-SR607. Powinieneś go dorwać w tych samych pieniądzach a będzie dużo dużo lepszy. Jedyny problem to padające hdmi które jest bardzo ale to bardzo tanie i proste w naprawie więc nie ma się co martwić. Tylko jak będziesz szukał to staraj się by był kompletny czyli: amplituner, pilot, mikrofon(!).

Jeszcze zapomniałem odpowiedzieć na Twoje pytanie - tak, będziesz mógł te kolumny podpiąć na pewno do wspomnianego Onkyo, ustawiając odpowiednio parametry w amplitunerze. Niestety nie wiem jak z tym Denonem, ciezko mi namierzyć dobrą instrukcję obsługi.

W instrukcji kolumny mają mieć od 6  do 16 ohmów czyli tu ok ale czy nie będą za słabe? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na elektrodzie takie wykorzystanie subwoofera pasywnego jako aktywny. Zadziała to? 

 

A na razie możesz wykorzystać twoje obecne kino LG do zasilania subwoofera i tak leży bezczynne, podepniesz sub out z Yamahy do aux in w LG, L lub R lub najlepiej rozgałęźnik na L i R włączysz odtwarzanie z Aux in w trybie 5.1 lub 2.1 i kino LG będzie robić za aktywny subwoofer.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mopato10 napisał:

Znalazłem na elektrodzie takie wykorzystanie subwoofera pasywnego jako aktywny. Zadziała to? 

wiele rzeczy da się zrealizować, pytanie jest czy ma to sens. Za kilkaset złotych na olx kupisz używany subwoofer który spełni swoje zadanie dużo dużo lepiej niż to co masz w tej chwili. W tym wypadku, proponuje Ci po prostu zapomnieć o tym kinie LG. Z chwilą kiedy idziesz w amplituner to nie ma dla Ciebie już znaczenia, że to masz. Ten pasywny subwoofer również nie ma.
Naprawdę, da się budżetowo złożyć zestaw kina ale są pewne granice aby to miało ręce i nogi.

zobacz sobie na olx Koda SW1000. To nie jest nic specjalnego ale jest tani.

Są jeszcze Jamo i może jakaś Yamaha się trafi. Oczywiście to wszystko jest bardzo budżetowe.

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...