Skocz do zawartości

Subwoofer aktywny do muzyki do Edifier R1700BTs i Soundbara do 1200zł


KaCzuH_5_0_5

Recommended Posts

Czołem Audioznawcy,

 

W końcu po wielu latach wchodzę w Wasz świat i jestem na pierwszym rozdrożu. Szukam przyszłościowego subwoofera do mojego audio, które z czasem będę rozwijał (pewnie o Amplituner Denon ACR-X1700H / x2700H i zestaw Elac do Dolby Atmos - ale to inna historia).

Subwoofera powinien się dobrze sprawdzać przy muzyce elektronicznej, rapie, jazzie, ale prawde mówiąc to słucham przeróżnych gatunków muzyki (co jakiś czas mi się zmienia). Oczywiście, zdarza mi się czasem obejrzeć film i zagrać konsoli, dlatego dobrze jak wesprze grajbelkę przy filmach, albo grach - ale nie jest to priorytet. Muzyka u mnie leci po kilka godzin dziennie, więc soundbar do stereo jest priorytetem.

Obecny setup:

  • PC z Xonar DX/XD (za jakiś czas pewnie wzmacniacz typu D np.: AIYIMA / SMSL / LOXJIE)+ Edifier R1700BTs 
  • Soundbar Yamaha YAS-109 (wyjście na subwoofer)
  • Subwoofer SUB 9 – Wilson HiFi (https://wilson-hifi.eu/sklep/raptor/subwoofer-sub-9/)

Obecny subwoofer prawdopodobnie pójdzie do zwrotu, gra trochę zbyt mało mięsiście i dynamicznie względem tego co oczekuje.

Zastanawiam się nad Magnat 302A - ale jest nigdzie niedostępny oraz BK Electronics Gemini II (chociaż właśnie zauważyłem, że brakuje mu auto off).

 

Swoją drogą, czy to normalne że subwoofer nadal gra częstotliwości wyższe niż ustawione na CrossOver? To znaczy, włączam frequency test na YT i słyszę subwoofer przy chyba 250Hz, pomimo ustawionego CrossOver na 40Hz? Czy jednak jest to kwestia kompresji?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienione subwoofery takie jak Magnat sprawdzą się doskonale w filmie, ale do stereo niestety nie bardzo. Pewnie jeśli nigdy nie porównywałeś subwooferów takich jak Rel, czy SVS, które zaprojektowane zostały do systemów stereo to nie wiesz o czym piszę, ale wierz mi różnica jest ogromna. Szukaj nowych bądź używanych subwooferów tych firm. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Q21 napisał:

Wymienione subwoofery takie jak Magnat sprawdzą się doskonale w filmie, ale do stereo niestety nie bardzo. Pewnie jeśli nigdy nie porównywałeś subwooferów takich jak Rel, czy SVS, które zaprojektowane zostały do systemów stereo to nie wiesz o czym piszę, ale wierz mi różnica jest ogromna. Szukaj nowych bądź używanych subwooferów tych firm. 

Dzięki za odpowiedź.

Zaczynam coraz więcej łapać z technicznych nowinek. I tak dla przykładu widzę, a właściwie słyszę w , jaki sposób zachowuje się się WIlson Sub-9 z BR, a jak subwoofer z zestawu Logitech Z4. Aż, momentami zaczyna mnie męczyć ten wylewający się nadmiar basu, który z początku tak pięknie uzupełniał oba urządzenia

Dzięki będę szukał, chociaż gdybyś mógł polecić coś tańszego? Rozglądałem się już za SVS i Rel

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, KaCzuH_5_0_5 napisał:

Chyba jednak się zdecyduję na SVS 1000, najpewniej w wersji Pro.

Zdaje mi się, że warto : )

Polecam , jak się dobrze skonfiguruje REWem to jest przyjemnie bez dudnienia

SVS dzięki zejściu poniżej 20Hz daje radę w KD , a dzięki obudowie zamkniętej , dsp - ogarnia fajnie stereo

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. SVS w zamkniętej obudowie to bardzo uniwersalny subwoofer. Potrafi dużo w stereo przy naprawdę umiarkowanej cenie. Trochę drożej ale jeszcze bardziej "audiofilski" będzie Rel np. T5x jeśli mamy niewielkie pomieszczenie lub większy T7x. Obecnie  w dobrej cenie można zakupić Velodyne DB12 a to też potentat w kwestii subwooferów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...