Skocz do zawartości

STR-DE445+ JBL SCS 200.5 + 5.1


Punek

Recommended Posts

Witam! szukałem miejsca gdzie moglbym zadac pytanie i chyba znalazłem icon_smile.gif Więc chciałbym Was serdecznie powitać i odrazu zapytać icon_smile.gif

Powiedzcie mi co zrobic icon_smile.gif Mam amplituner Sony Str-de445 czyli cos takiego:
Sony STR-DE445 Allegro
oraz głośniki JBL SCS 200.5:
JBL SCS200.5

źródło dzwięku i obrazu: PC

I teraz mam dylemat, mianowicie:

Jak ten shit połączyć zeby było dobrze. Chwilowo mam karte dzwiekowa (niezbyt udana ale wyjscie analogowe na 5.1 jest) bez wyjsc cyfrowych (spdif czy coaxial). Narazie połączyłem sobie tym wyjsciem analogowym(z jednej strony 6xchinch z drugiej 3x minijack) i nie powiem ze takie ustawienie mi najbardziej pasuje (w tym momencie w aplitunerze moge ustawic tylko glosnosc i balans poszczególnych glosnikow, zero jakichs dodatkowych opcji[dts, dolby, bass bla bla..) czyli dzwiek leci tak jak został nagrany bez "ubarwień" (czyli nie mogę nic spieprzyć swoją niewiedzą) icon_smile.gif

I teraz nasuwa się pytanie: Czy to jest srednie, dobre czy bardzo dobre rozwiazanie? Przeciez te opcje DTS i inne po cos zostaly stworzone?

Czy kupując DVD do kina skupić się na tym zeby miało wyjścia analogowe na 5.1 + video (bo chyba tylko wtedy odpali się funkcja "multi channel decoding") czy kupić dvd tylko z jakims Euro złączem i połączyć to wszystko przez optyke? (podłaczając przez optyke automatycznie pojawiają się miliony opcji [bass, treble, funkcje cinema 1,2,3 no dlugo by wymieniać] i kombinowac zeby to jakos rozsądnie ustawić? Co i gdzie najlepiej podłączyć?

A i teraz najważniejsze icon_smile.gif Chciałbym ogladać sobie filmy z dvd na moim haderedi telewizorze coby dzwiek zrekompensował jakość obrazu w tym tv nie ponosząc dodatkowych kosztów. Audiofilem jakimś nie jestem ale lubie jak "dobrze" gra.

Ogolnie tv mam podłaczone cały czas do kompa (chwilowo jest to jedyne zrodlo dzwieku i obrazu). Nie wiem co zrobić, moze te dts'y i cofrowe połączenia zostawić do poprawy dzwieku z kompa (Div'x, muzyka) a 5.1 analogowe zostawić do podłaczenia zewnetrznego dvd. Jesli by mogl mi ktos pomoc byłbym wdzieczny icon_smile.gif

Jesli jest cos niejasnego smiało pytajcie, odpowiem na wszystko związane z tematem icon_smile.gif

Pozdrawiam i liczę na Waszą pomoc icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem powinienes zmienic zrödlo na karte dzwiekowä z wyjsciem cyfrowym, lub oddzielny odtwarzacz DVD. Wtedy poläczenie z ampli bedzie sie opieralo na jednym wszechstronnym kablu cyfrowym, bez zadnej plätaniny, bedziesz mögl wykorzystac wszystkie opcje dzwieku przestrzennego, jakie daje Twöj amplituner.. Jesli chodzi o dvd - o czyms takim jak scart zapomnij, to nie lata 90-te. Sprawdz, jakie masz wejscia w tv. Poza hdmi, najlepsze sä KOMPONENT, chociaz niektörzy stawiajä te 2 standardy na röwni.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie jeśli chcesz pójść po niskich kosztach, to musisz poszukać starszych modeli DVD (i mieścisz się w około 100zł) albo poszukać wyższych modeli.
Problem możesz mieć z odtwarzaniem filmów w DivXie - bo jeśeli jest taka możliwość (w starszym sprzęcie), to pewnie będzie to ograniczenie do starszych wersji DivXa. No i wtedy zostałby Ci komputer jako źródło DivXów.
http://www.allegro.pl/item571543293_sony_dvp_ns585p.html - odtwarzacz SONY DVP-NS585 za 119zł

Obecnie standardem w podstawowych modelach DVD jest jedno wyjście cyfrowe - ale koaksjalne icon_sad.gif
Modele droższe mają HDMI, a jeszcze droższe - HDMI, USB i oba wyjścia cyfrowe.

Można trafić na Allegro nowe odtwarzacze LG z promocji w ERZE (dawali za przedłużenie mowy oraz nowym abonentom), ale prawdopodobnie mają tylko koaksjala (modele 380 i 390). Chyba że kupisz starszy - ale wyżzszy model już HDMI i dwoma standardami wyjść cyfrowych.
Ale w tym momencie zbliżasz się do modeli nowych i do owych 280zł. icon_rolleyes.gif

Co do wyższości HDMI nad innymi (starszymi) standardami to teoretycznie jest to prawda - ale trudno odpowiednią jakość uzyskać stosując najtańsze kabelki po kilkanaście złotych. I wtedy moze się okazać, że na porządnym kablu scart zagra to wystarczająco dobrze.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoRo - jesli chodzi nawet o niezbyt drogie kable, röznica miedzy scart a komponent (hdmi pomijam) jest kolosalna. Ostatnio padl mi wysluzony dvd Pioneer i na 2 tygodnie przesiadlem sie na pierwszy lepszy Sony ze scartem (nowy, ok. 200pln). Po 5 minutach myslalem, ze wyrzuce go przez okno. icon_rolleyes.gif
Co do starszych dvd calkowicie sie zgadzam, ale mimo wszystko, poszukalbym jakiegos z wyjsciem komponent. Nawet z nowych, najprostszy chyba Philips za 55pln (bez divx) powinien byc lepszym zrödlem niz pc:

http://www.allegro.pl/item562398941_philip...nu_pl_gwar.html

Punek - wyjscie analogowe 5.1 z odtwarzacza nie ma dla Ciebie znaczenia. Tak jak pisalem - wyjscie cyfrowe zalatwia sprawe. Kablem koaksjalnym lub optycznym läczysz dvd z ampli (masz wtedy min. cyfrowy dzwiek przestrzenny), natomiast komponentem läczysz dvd z tv (w ten sposöb przesylany jest tylko obraz, ale dobrej jakosci).

Ale zanim w ogöle zaczynamy temat poläczen - moze podasz dokladny model telewizora?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Tv to Lg 32lg3000, ale do obrazu narazie nic nie mam, tluke divx z kompa i wystarczy (szczerze to wolalbym lepsze dvd bez obslugi DivX ale chyba takich juz nie ma.) poza tym o dvd mysle na przyszlosc, najpierw musze ogarnac jakis cyfrowy polsat)

Zastanawia mnie wartosc poszczegolnych dvd na przykladzie SONY

-> Najtańsze - wyjscie SCART, wyjscie na dwa (czasami 3) glosniki, jedno wyjscie Coaxial.
->Cena umiarkowana - Dwa zlacza SCART, dwa złacza cyfrowe (coaxial i optical) i wyjscie na dwa (czasami 3 glosniki)
->Cena wysoka - Dwa SCART, Dwa cyfrowe, wyjscie analogowe na dwa glosniki i wyjscia 5.1 Analogowe (ze tak powiem jak w sam raz do mojego aplitunera icon_smile.gif)
->Najwyzsza cena to juz HDMI + to co w grupie "cena wysoka"

I to mnie nurtuje, po co wstawiaja wyjscia 5.1 w drozszych DVD jak w tańszych jest lepszy (nie wiem czy napewno lepszy w tym wypadku, wlasciwie to o to mi sie rozchodzi icon_smile.gif ) optical czy coaxial.

Pozdrawiam icon_smile.gif Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma potrzeby go cytować...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Zastanawia mnie wartosc poszczegolnych dvd na przykladzie SONY
-> Najtańsze - wyjscie SCART, wyjscie na dwa (czasami 3) glosniki, jedno wyjscie Coaxial.

Punek
Myślisz chyba o analogowym wyjściu stereo 2x RCA (inaczej cinch, Lewy+Prawy) oraz pojedyńczym RCA na przesyłanie obrazu (najgorsza jakość z możliwych, lepszy jest kolejno SVHS, scart, komponet, HDMI)? DVD raczej nie ma wyjścia na głośniki icon_mrgreen.gif

Odpowiedź jest w miarę prosta - SONY robi odtwarzacze DVD pewnie z 10 lat, więc musiałbyś porównywać cenowo modele z tego samego okresu.
Dla przykładu rok 2006 (podaję z pamięci, ew. mogę się pomylić o rok...) i mamy najprostszy NS355 ma 1xscart i 1x koaksjal, średni 585 ma dodatkowo 1x optyczny oraz złącze komponent 3x RCA (oba modele klasa podstawowa), średnia półka 955 ma 2xscart i oba cyfrowe oraz komponent i dekoder 5.1 (i przy okazji sporo bajerów np. SACD), o najwyższej półce nie będziemy rozmawiać icon_razz.gif
Warto popatrzeć na tylne ścianki urządzeń lub na dokładne opisy na polskiej stronie SONY (archiwum - czyli stare modele, albo w porównaniach modeli aktualnych ze starszymi)
http://www.allegro.pl/item572092778_dvd_so...ne_sprawne.html - model 355
http://www.allegro.pl/item571543293_sony_dvp_ns585p.html - model 585

W poprzednim okresie SONY też nie zawsze wyposażało DVD w oba rodzaje wyjść cyfrowych, później podobnie jak inni przeszli na jedno - czyli koaksjal (oba były w średnich i wyższych modelach) i do tego maksymalnie zaczęli "obcinać" inne złącza...
W 2008 roku zaczęli dokładać HDMI również do tańszych modeli.
Co do obecności dekodera 5.1 - czasami był lepszy niż w amplitunerach i dlatego dawano użytkownikowi możliwość wyboru...

Więc jeśli porównujesz - pamiętaj o różnych seriach (zazwyczaj: niższa- 2 modele, średnia - 1 lub 2 modele, wyższa - 1 model).

Zakładając zakup optymalnego "średniaka" SONY z niezłym obrazem, MP3, JPEG (pojawił się dopiero od modeli 355/585, wcześniejsze jak 305, 330 i 335 nie miały tego) i bez DivXa to tanim i sprawdzonym wyjściem będzie właśnie DV-NV585. Troche doższe ale bardziej wypasione będą takie modele jak 705 czy 725.
Na szczęście oferta na Allegro (i nie tylko..._ jest duża i można przebierać (podałem przykłady SONY, a jest jeszcze parę niezłych firm).

Artur77
Może być tak jak stwierdziłeś, zauważ jednak - napisałem "...ale trudno odpowiednią jakość uzyskać stosując najtańsze kabelki po kilkanaście złotych" icon_cool.gif
Poza tym jakość obrazu zależy przecież nie tylko od kabla, ale i od odtwarzacza...
No i od wielu lat staram się nie stosować takich tanich kabelków, szkoda się męczyć.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlaczylem w ten weekend dvd przez component do tv i optyke do ampli. (niestety nie mialem w tym dvd analogowego 5.1 zeby sprawdzic jak jest lepiej). Plytka byla zapisana z dzwiekiem DTS, na DVD jest znaczek DTS i na moim ampli tez jest DTS. Ale na wyswietlaczach nic takiego nie zablyslo podczas odtwarzania :/ Na DVD wyswietlil sie znaczek "DOLBY D" natomiast na ampli pojawilo się PRO LOGIC oraz OPT (jako ze połaczone wszystko bylo przez optyczny). Czy to normalne? Juz mnie to wkurw... nie ogarniam. Podlacze stereo i sie skonczy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli, bez paniki icon_wink.gif . Poläczenie dvd z tv przez komponent jest ok. Jesli na dvd wyswietla sie dolby d, tzn. ze rozpoznaje sygnal Dolby Digital AC3. Jesli w ampli, w opcjach ustawienia dzwieku przestrzennego jest funkcja "standard", powinienes jä wläczyc. Amplituner wtedy sam dobierze najodpowiedniejszy rodzaj dekodowania, czyli dla plyt dvd z dzwiekiem ac3 - bedzie to Dolby Digital.
Bardzo mozliwe, ze trzeba jednak cos zmienic w ustawieniach menu odtwarzacza i ustawic tak, aby wyjscie optyczne przesylalo sygnal Dolby Digital.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...