Skocz do zawartości

Malina od początku.


Atlas1304

Recommended Posts

 

28 minut temu, 1Ender napisał:

Chciałbym poprawić brzmienie. Do Chromecast audio brak zastrzeżeń, wszystko działa jak należy. Ale skoro można lepiej?

Wiim mini porównywał ktoś z Chromecast audio oraz maliną? Jak to sonicznie wypada? Proszę o możliwie skondensowany opis.

Dziękuję

Są tematy rzeki o Wiim tutaj i na ASR. Teoretycznie CA nie ma gapless w wielu serwisach i nie jest bitperfect, więc Wiim powinien mieć przewagę. Ale czy to słychać...

Porównywałem Wiima z Maliną i Denonen DNP-800 - przy odtwarzaniu plików jest bitperfect i nie słyszę różnic. Ale różnice w brzmieniu są np. przy Airplay, Amazonie czy w Tidalu. No i oczywiście są duże różnice w funkcjonalności pomiędzy Wiim, Malina i HEOS'em.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, 1Ender napisał:

Chciałbym poprawić brzmienie. Do Chromecast audio brak zastrzeżeń, wszystko działa jak należy. Ale skoro można lepiej?

Wiim mini porównywał ktoś z Chromecast audio oraz maliną? Jak to sonicznie wypada? Proszę o możliwie skondensowany opis.

Dziękuję

Porównywał bodajże @tomek4446 i nie wypadł Wiim lepiej. 

Mam Chromecast Audio i z gołym słabo skonfigurowanym usbridge signature było dość podobnie... 

Po dodaniu do sig liniowego zasilania, skonfigurowaniu os maliny (moode) z mconnect jako odtwarzacz jest bardzo duża różnica na plus usbridge. To gra naprawdę świetnie. Niedawno słuchałem jakiegoś Auralica i wydaje mi się że usbridge gra na conajmniej tym samym poziomie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro waszym zdaniem różnic brak, a jest lepiej przy dołożeniu zasilania do raspberry to zostanę przy malinie. Nie umiem zdecydować jeszcze, który model. Pi1, pi2, pi3 czy pi4.

A może porządne liniowe zasilanie dołożyć do Chromecast audio? Tak trochę na siłę szukam zmian. Trochę z nudów, trochę z ciekawości. 😉

Pozdrawiam

 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może postawić znak = Chromecast audio i wiim mini? Okey, mamy zwycięzcę, raspberry. 

@S4Home. Piotr czy masz zrobione zasilanie linowe? Czy w malinie używasz jakiejś ładowarki? 

Chodzi mi po głowie zasilanie za około 300 zł żeby dłubnąć do Chromecast audio.

 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IPhone A1400. Słynny model przez niskie szumy i tętnienia. Tylko dużo podrób jest. 

Tak, zdecydowanie lepiej, ale największą różnica była na toppingu E30. Na tej z Chromecast Audio grał dużo gorzej niż tej z iPhone. 

Z kolei mam liniowca do Usbridge signature - lepszy chinczyk na talema za około 600-700pln i na CA ta z IPhone i ten liniowiec dają taki sam dźwięk. Na malinie liniowy z kolei dużo wnosi 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, 1Ender napisał:

@S4Home. Piotr czy masz zrobione zasilanie linowe? Czy w malinie używasz jakiejś ładowarki? 

Czasem stosowane jest dodatkowe zenwtrzne zasilanie. Mówie czasem gdyż zasilacz był kupiony w aliexpress i jest niedopasowany idealnie i nie czyta USB

Sama Malina działa dobrze z nakładką.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, S4Home napisał:

Chromecasta już nie miałem. Ale Wiim z Maliną + Allo Digione 1.2 tak. Napisałem to w teście porównawczym. Lepiej mi gra Malina.

 

Mam podobnie - Chromecast w szufladzie jako zawodnik rezerwowy, Allo DigiOne 1.2 i Wiim Mini. Podobnie jak Piotr z S4H czy Tomek4446 pisałem w głównym wątku Wiim, że malina jest sporo lepsza od Wiima. Dźwięk z Digione jest głębszy, mniej techniczny, "cyfrowy", wybrzmienia są lepiej słyszalne, jest więcej takiego micro, takiego planktonu i powietrza w dźwięku. Wszystko to słuchane z zasilaczem liniowy. Pisałem też o tym w wątku WiiMa, że w mojej ocenie pod ładowarką jest słabiej, jeszcze bardziej "technicznie". Tragedii nie ma, da się słuchać, ale malina daje sporo więcej przyjemności.

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, 1Ender napisał:

@marcinmarcin. Możesz cyknąć fotę, by napisy było widać?

Dzięki.

Nie ma tam wiele poza: Model A1300  output 5V 1A

https://i-sklep.com.pl/product-pol-146-Ladowarka-do-Apple-iPhone-USB-A1300.html

Tu na zdjęciu wszystko lepiej widać 

Tylko oczywiście niskie szumy i dobra jakość będzie miała oryginalna, ta mi została z jakiegoś starego iPhone 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
Dnia 13.02.2022 o 17:44, kosciukus napisał:

Jeżeli chodzi o połączenie raspberry po USB z DACiem i zdecydujesz się na apkę Volumio to polecam plugin Music Services Shield

https://community.volumio.org/t/plugin-music-services-shield/48519

U mnie jest różnica w dźwięku po zaalokowaniu zasobów jednego rdzenia wyłącznie dla volumio. 

Zaciekawił mnie ten plugin, napisz coś więcej. Mam wrażenie że faktycznie ma wpływ na dźwięk... Rozumem ze na mpd dajesz jeden rdzeń - np 0-0

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marcinmarcin napisał:

Rozumem ze na mpd dajesz jeden rdzeń - np 0-0

U mnie na Usbridge signature ustawienie jednego rdzenia zauważalnie pogarsza dźwięk. Ale już dwa rdzenie np 0-1 umożliwiają granie 192kHz z Qobuz z włączonym DSP bez najmniejszych problemów (bez trzasków) co sugeruje że plugin faktycznie poprawia zarządzanie rdzeniami. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, marcinmarcin napisał:

U mnie na Usbridge signature ustawienie jednego rdzenia zauważalnie pogarsza dźwięk. Ale już dwa rdzenie np 0-1 umożliwiają granie 192kHz z Qobuz z włączonym DSP bez najmniejszych problemów (bez trzasków) co sugeruje że plugin faktycznie poprawia zarządzanie rdzeniami. 

U mnie tak to wygląda, też dwa rdzenie jako priorytet dla mpd:

cset: --> shielding system active with

cset: "system" cpuset of CPUSPEC(2-3) with 128 tasks running

cset: "user" cpuset of CPUSPEC(0-1) with 3 tasks running

USER PID PPID SPPr TASKNAME

mpd 1080 1 Sr99 [mpd]

mpd 1134 1 Soth [io]

mpd 1135 1 Sf50 [rtio]

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa pytania do użytkowników malin:

1. Jak się ma podłączenie maliny bez żadnego hata po USB do daca w np CXA81, a maliny z digione przez coax do tego samego CXA81? Chodzi mi o różnice w dźwięku.

2. Czym z grubsza w obsłudze różnią się volumio od moode?

Edytowano przez McKarmi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...