Skocz do zawartości

Jakie kolumny dla Magnat MR780?


Ace2

Recommended Posts

Dnia 3.03.2022 o 07:54, Ace2 napisał:

A to przepraszam, opatrznie zrozumiałem. Kontakt ze sklepem jest miły. Obecnie aby uzupełnić zestaw chcę kupić odtwarzacz strumieniowy, tylko aby po WIFI z telefonu puszczać Tidal i poprzez RCA do Magnata. Budżet podniosłem do 2K +-200. jakieś pomysły?

Jeśli chciałbyś mieć Tidal Connect oraz sprawnie działającą aplikację to polecam zwrócić uwagę na Silent Angel B1, który dodatkowo zapewni brzmienie muzykalne z dynamicznym dołem oraz bardzo dobrą przestrzeń. 

Zapraszam na odsłuch i po wypożyczenie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Q21 napisał:

Jeśli chciałbyś mieć Tidal Connect oraz sprawnie działającą aplikację to polecam zwrócić uwagę na Silent Angel B1, który dodatkowo zapewni brzmienie muzykalne z dynamicznym dołem oraz bardzo dobrą przestrzeń. 

Zapraszam na odsłuch i po wypożyczenie. 

już mi się pierdzieli z ilością urządzeń. Q21 mi przez cały czs polecało AudioLab6000N , który dziś w czarnej wersji pojawi się w sprzedaży u Was. Rozważam obecnie to lub NODE 2i.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre RCA ma onkyo-ns7160 miałem specjalnie kupione do magnata mr780. Apka też ok. Jedynie co mi brakowało to gapless. I faktycznie magnat gra świetnie z focal aria. przestronna scena, świeży dynamiczny powiew ze szczegółami. Hehe też katowałem ZZ Top i jeszcze Billy Idol

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby nie otwierać nowego wątku podłączę się tu z pytaniem o kolumny do Magnat MR 780. Myślę, że u nie nadszedł czas na wymianę, obecnie w zestawie grają Oberony 7 i ogólnie byłem z nich zadowolony ale po wymianie lamp stwierdzam, że jednak kolumny są słabszym ogniwem zestawu i ograniczają możliwości wzmacniacza. Oberony odpowiadają mi pod względem tonalnym, barwy brzmienia oraz słyszalności instrumentów. Mają bardzo wiele zalet ale chciałbym uzyskać coś więcej. Nie będę pisał o plusach bo już pisałem na forum  https://forum.audio.com.pl/topic/76281-zestaw-z-magnat-mr-780-do-~8000zł/?tab=comments#comment-360875 oraz o wymianie lamp  https://forum.audio.com.pl/topic/61267-magnat-mr780/page/78/?tab=comments#comment-458101

 

Poniżej napiszę co chciałbym zmienić lub poprawić w stosunku do obecnego brzmienia.

1. Zwiększyć poczucie mocy i głośności czyli chyba większa skuteczność kolumn, dużo powyżej 90 db,

2. Radykalnie poprawić kontrolę basu, skrócić i zmniejszyć rozciągnięcie basu i gitary akustycznej,

3. Ogólnie dźwięki bardziej zwarte, punktowe i sprężyste,

4. Mogą być ostrzejsze, szybsze, bardziej dynamiczne, jasne,

5. Wolę aby to wzmacniacz ograniczał kolumny a nie na odwrót.

6. Ujarzmić tą fajną muzykalność, melodyjność Magnata z lampami Genalex Gold Lion.

 

Budżet do 5 tys. Słucham w dwóch pomieszczeniach 12 m2 i czasem przenoszę do 25 m2.

Z tego co kiedyś słuchałem i wydają się warte uwagi to Dali Opticon 6 ale wychodzi poza budżet i Klipsch RP-6000 chyba ok i prawie mieści się w budżecie ale ostatnio zwróciłem uwagę na Audiosymptom i6 bo fajnie mieszczą się w budżecie ale ich jeszcze nie słuchałem.

Podrzućcie jakieś propozycje do sprawdzenia i chętnie do wypożyczenia.

Edytowano przez Man321
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz RP 6000 to faktycznie lepiej polowac z ceną na RP 260.

Ze swojej strony polecę Ci jednak Dali Opticon 6 albo moim zdaniem najbardziej trafne z Twojego opisu Magnat Signature 707. 

Poprzednie jeśli znajdziesz Magnat Quantum 757 także.

Bardzo dobre kolumny ktore świetnie brzmią z MR 780.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wychodzi na to, że szukam dziury w całym. Byłem na odsłuchach w miejscowym salonie i ... nic. Prawie nic nie zagrało lepiej niż zestawienie, które posiadam. Poniżej skrót informacji.

1. Audiosymptom i6 - nie ma tragedii ale gorzej jak obecny zestaw.

2. Polk Audio Signature 55 - tak sobie, nie dla mnie, gorzej jak obecny zestaw,

3. Focal Chora 826 - tak sobie, nic nie wniosły ciekawego, gorzej jak obecny zestaw,

4. Dali Opticon 6 - fajnie, minimalnie lepiej ale nie na tyle aby dopłacić do obecnego zestawu,

5. Monitor Audio Silwer 6 - ok, nieźle, ale nie na tyle aby wymieniać obecnie posiadane kolumny,

6. Focal Aria 926 - ok, lepiej, ale to już było słuchanie z ciekawości poza budżetem.

7. Klipsch RP600 podstawkowe bo nie było podłogówek - te mnie zaciekawiły, brzmienie ok ale kierując się tylko wyobraźnią wydaje mi się że któryś Klipsch 8” mógłby mi dać odpowiedź.

Mam jeszcze podejrzenia, że może mi chodzić o kolumny typu Altus 300 lub Magnat Transpuls 1500 z dużymi głośnikami ale nie mam gdzie ich posłuchać oraz później postawić.

Reasumując przesłuchałem chyba ponad 15 zestawów i nie znajduje rozwinięcia dla tego co mam obecnie. Dam jeszcze szansę Klipsch RP-... i Magnat 757 ale to chyba zamówię do domu jak się uda. Dzięki za forumowe podpowiedzi.

Edytowano przez Man321
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór głośników jest trudny. Też miałem te problemy, tu podpowiadanie i kierunki były dóbr poza zachwytem nad MA Silver. Focal 926 gra świetnie a czasem zaskakuje. Dźwięków wydobywa ogrom a jak ma być pierdolnięcie to jest. Kolumna ta umie grać cicho co wieczorem przed snem jest ważne ale swojego pazura pokazuje od -35 a max efekt to -30, -25 to już za głodne granie. Ja nie żałuję że sprzedałem za psie pieniądze cały zestaw i wydałem 9k.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ten Focal 926 zagrał rzeczywiście dobrze. Ja jeszcze spróbuje Klipsch RP 260F (RP 280F jednak zbyt duży) bo na obydwu odsłuchach klipsch był u mnie na wysokiej pozycji. Kiedyś słuchałem RP 6000F (ale słabo pamiętam bo to rok temu) a dziś zwrócił moją uwagę ten mały RP 600. Przeczuwam, że ta marka to może być dla mnie strzał w dziesiątkę.

Edytowano przez Man321
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Man321 napisał:

Tak, ten Focal 926 zagrał rzeczywiście dobrze. Ja jeszcze spróbuje Klipsch RP 260F (RP 280F jednak zbyt duży) bo na obydwu odsłuchach klipsch był u mnie na wysokiej pozycji. Kiedyś słuchałem RP 6000F (ale słabo pamiętam bo to rok temu) a dziś zwrócił moją uwagę ten mały RP 600. Przeczuwam, że ta marka to może być dla mnie strzał w dziesiątkę.

Dopóki nie postawiłem obok siebie kilku kolumn vs Klipsch rp-260f byłem dokładnie zdania, że magnat i Klipsch to para idealna. Po kilku odsłuchach i bezpośrednich porównaniach zostały Canton Ergo 900dc. W klipschach w średnicy jest zwyczajnie pustka vs Cantony. Zresztą w dole jest bardziej efektownie niż efektywnie. Klipsche spełniły u mnie swoją rolę uświadamiającą i przejściową. 

20220225_172425.jpg

20220225_172026.jpg

Edytowano przez Matt Daemon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chciałbym podobnie zrobić, czyli postawić obok siebie i na spokojnie sprawdzić co jest co.  To co teraz słucham jest naprawdę ok a te moje różnice, które chciałbym poprawić dość subtelne. Na odsłuchach w salonach nic mnie nie porywa. Obecnie w części utworów mam chyba nadmiar średnicy i może to stąd moje przeczucie z Klipschami. Teraz średnie tony ustawiam na godzinie 11 więc może kolumnami poprawię na "zero".  Zamierzam wypożyczyć do posłuchania, zobaczymy co wyjdzie. Zwróciłeś moją uwagę na Cantony, wpadły mi jeszcze w oko Heco Celan, SVS Prime itd. ale zacznę od Klipscha bo na odsłuchach w salonie dwa razy zwrócił moją uwagę.

Jaki model jest obecnie sprzedawanym następcą twoich Canton Ergo 900dc ?.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawieszam na jakiś czas poszukiwania idealnego brzmienia zestawu bo przez ostatnie kilka dni sam już nie wiem czego chcę. Jednego dnia coś mi nie gra, następnego wszystko jest ok. Podobnie rano mi nie brzmi dobrze a wieczorem super, więc odpuszczam i zostawiam temat kolumn aż mi się może sam wyjaśni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Man321 napisał:

Zawieszam na jakiś czas poszukiwania idealnego brzmienia zestawu bo przez ostatnie kilka dni sam już nie wiem czego chcę. Jednego dnia coś mi nie gra, następnego wszystko jest ok. Podobnie rano mi nie brzmi dobrze a wieczorem super, więc odpuszczam i zostawiam temat kolumn aż mi się może sam wyjaśni.

Bo wieczorem lepsze echo jest :) Nie ma hałasu otoczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Dnia 2.04.2022 o 19:31, Matt Daemon napisał:

Gdyby ktoś się zastanawiał.... canton 900dc podobnie jak 92dc z magnatem mr780  zgrywaly sie przyzwoicie niemniej Infinity Kappa 8.2i - PETARDA. bardzo polecam - wstęga sztos, a bas..... 30cm głębi ... jak dla mnie bardzo dobra para.

Pzdr

20220402_192857.jpg

Przetworniki oryginalne?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...