Skocz do zawartości

odtwarzacz cd...raz jeszcze.


substance

Recommended Posts

Hej

Chyba doszedłem do momentu ze jednak kupi.ę osobny odtwarzacz cd, mimo chęci ograniczenia ilosći gratów czyli poczatkowy pomysł zeby kupić droższy blu-ray upadł.

Lubię format cd, moja kolekcja powiększa się z każdym tygodniem więc uważam za rozsądnę zaopatrzenie się w takowy.

Jeżeli to maj jakiekolwiek znaczenie to mam obecnie yamahę 803.

Budżet myślę w okolicach 4k więc chyba nie tak mało, moze być nawet ciut więcej jezeli warto.

Póki co to upatrzyłem sobie na cel emotive erc-4. Cena nawet jest ok, problemem jest marka, mało popularna u nas no i typ laserwa w razie W (nie wiem jaki tam siedzi)

Wdziałem też Rotel Rcd-1572 Mkii...ciut powyżej budżetu no ale moze to jest to "warto"

Pewnie istnieją też tańsze alternatywy, były high-endy sprzed 10-20 lat no ale tutaj to juz trochę ryzyko czy aby z trwałością będzie ok. Było nie było nie jest am sama alektronika ale i napęd. Chyba ze do modelu jest sporo dostępnych części i rozsśądnie wycenianych....Ostatecznie w technice cd chyba niewiele się zmieniło od 30 lat.(chyba)

Ktoś coś moze zaproponować?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz a ja jednak włożę kij w mrowisko 😉 proponuję ci OPPO 83se- bluray sacd. Wg mnie jedyny nadający się do audio a już w wersji z fabrycznym modem nuforca miód. Można też za 900 dolców zrobić moda u dana wrighta 🙂 ceny za 83se wbez modów w okolicach 1500 PLN. Ja jestem z niego mega zadowolony. 
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post porzednika nie ma potrzeby cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Matt Daemon napisał:

No widzisz a ja jednak włożę kij w mrowisko 😉 proponuję ci OPPO 83se- bluray sacd. Wg mnie jedyny nadający się do audio a już w wersji z fabrycznym modem nuforca miód. Można też za 900 dolców zrobić moda u dana wrighta 🙂 ceny za 83se wbez modów w okolicach 1500 PLN. Ja jestem z niego mega zadowolony. 

problem jest taki ze nigdzie nie widzę do kupienia no i marka już całkowicie porzuciła ten dział. widząc jak ceny oppo odleciały to ejdnak skłaniam się do czegoś albo dużo tańszego jeżeli chodzi o lata lub nieco droższego ale nowszego. nie chcę się znalezć w sytuacji ze cos padnie i mam kłopot.oppo to zawsze była nisza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, substance napisał:

Wdziałem też Rotel Rcd-1572 Mkii...ciut powyżej budżetu no ale moze to jest to "warto"

Pierwsza wersja tego odtwarzacza gra dosyć neutralne i czysto, a więcej można poczytać w klubie Rotel.

https://forum.audio.com.pl/topic/43768-rotel-japończyk-z-brytyjską-naleciałością/#comments

Z odtwarzaczy w podobnym budżecie masz jeszcze np. Arcam CDS50

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie podpiąć się do wątku i zapytać: na ile dobrym transportem CD jest CA CXC2? Kupiłem go do poprzedniego systemu z CA CXA81, tam był oczywistym wyborem i pasował. Teraz zastanawiam się, czy nie jest technicznie za słaby do bieżącego wzmacniacza (Haiku SOL II SE). Czy zyskałbym dużo na wymianie na lepszy i ile musiałbym wydać na nowy, żeby miało to sens?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, lysyrafal napisał:

@Rafał S Nie znam odtwarzacza CD, którym masz aktualnie na stanie. Powiem tak, iż zależy jak dany CD wpasuje Ci się w tor i wydając więcej, wcale nie musi być lepiej.

Dzięki - też mi się tak wydawało. :)Poza tym, Kraft ma trochę racji - to w końcu tylko transport bez DAC-a, więc różnica nie powinna być zbyt duża. Chwilowo nie będę szukał niczego nowego. Sprawa, która najbardziej mnie nurtowała - dlaczego mój system słabo radzi sobie z ostrym graniem - już się wyjaśniła. Mój wzmacniacz nie jest wyczynowy i nie nadaje się do łupania. Ma za to inne zalety i na razie na tym się skupię. Jazz i blues brzmią przepięknie. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rafał S napisał:

Dzięki - też mi się tak wydawało. :)Poza tym, Kraft ma trochę racji - to w końcu tylko transport bez DAC-a, więc różnica nie powinna być zbyt duża. Chwilowo nie będę szukał niczego nowego. Sprawa, która najbardziej mnie nurtowała - dlaczego mój system słabo radzi sobie z ostrym graniem - już się wyjaśniła. Mój wzmacniacz nie jest wyczynowy i nie nadaje się do łupania. Ma za to inne zalety i na razie na tym się skupię. Jazz i blues brzmią przepięknie. :)

Czyżbyś wymienił Monitor Audio na Studio 16 Hertz ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Dominik Poślednik napisał:

Czyżbyś wymienił Monitor Audio na Studio 16 Hertz ?

Prawda, że to kuriozalny pomysł? A jednak. CGNP ze Studia 16 Hertz już u mnie stoją na dobre. Co ciekawe, kolumny zrobione na moje zamówienie, po 2 tyg. wygrzania brzmią moim zdaniem lepiej niż testowe, które miałem w domu. Ciut wyraźniejsza góra. Może dlatego, że wygrzewałem je tak delikatnie? :) W każdym razie, jestem zadowolony. Może dałoby się wybrać jeszcze lepiej, ale grunt, że moje podstawowe wymagania zostały spełnione (pogodzenie nasyconej barwy średnicy z przestrzennością i mocnym, precyzyjnym basem).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rafał S napisał:

Sprawa, która najbardziej mnie nurtowała - dlaczego mój system słabo radzi sobie z ostrym graniem - już się wyjaśniła. Mój wzmacniacz nie jest wyczynowy i nie nadaje się do łupania. Ma za to inne zalety i na razie na tym się skupię. Jazz i blues brzmią przepięknie. :)

Spokojny wzmacniacz plus spokojne kolumny, także trudno, aby to miało pazur. Trzeba pomyśleć o drugim systemie do innych gatunków, skoro ten tak ładnie brzmi, tylko przy ww.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Dominik Poślednik napisał:

Czyżbyś wymienił Monitor Audio na Studio 16 Hertz ?

Jam się po części do tego przyczynił zabierając MA z sobą😆

I najciekawsze: słuchałem MA u Rafała co prawda chwilę bo czas gonił. Grały rzeczywiście "suchawo", za to z fajną stereofonią choć dominowały wysokie zakresy. 

Teraz grają z CA61 i jest ciepło i dość mięsiście. Na pewno wpływ ma wzmacniacz, ale również pomieszczenie. W każdym razie moim zdaniem to jest totalnie inny charakter grania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, karolkos napisał:

Teraz grają z CA61 i jest ciepło i dość mięsiście. Na pewno wpływ ma wzmacniacz

Zgadza się, duży wpływ na brzmienie monitorów lub kolumn ma wzmacniacz. Tutaj można powiedzieć, podłączając różne wzmacniacze do danych monitorów uzyskujemy różne brzmienie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.02.2022 o 14:33, Rafał S napisał:

Pozwolę sobie podpiąć się do wątku i zapytać: na ile dobrym transportem CD jest CA CXC2? Kupiłem go do poprzedniego systemu z CA CXA81, tam był oczywistym wyborem i pasował. Teraz zastanawiam się, czy nie jest technicznie za słaby do bieżącego wzmacniacza (Haiku SOL II SE). Czy zyskałbym dużo na wymianie na lepszy i ile musiałbym wydać na nowy, żeby miało to sens?

to dobry transport.

Polecam

Dnia 14.02.2022 o 14:37, Kraft napisał:

Transport nie ma brzmienia. Nawet nie powinien mieć. 

Ma i to dość sporą różnice. Właśnie przez pisanie takich rzeczy później ludzie mają wątpliwości. U Ciebie wzmacniacze grają tak samo, transporty grają tak samo. A jesteś testerem kolumn..... :/

 

Dnia 14.02.2022 o 14:56, Makumba napisał:

Ale to nie jest powszechna opinia?

A, przynajmniej nie powinna być?

Nie. Jest utarta przez uparte osoby. Które nie sprawdzaja

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Ma i to dość sporą różnice. Właśnie przez pisanie takich rzeczy później ludzie mają wątpliwości. U Ciebie wzmacniacze grają tak samo, transporty grają tak samo. A jesteś testerem kolumn..... :/

A co DACami, przecież według "złotych myśli" forumowego guru też wpisują się w definicję niegrania. 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Makumba napisał:

Jak Kolega @Kraft testuje kolumny, to przynajmniej ich słucha?

Nie. I to wyszło przy paru porównaniach na przykład przy opinii o Chario.

33 minuty temu, Makumba napisał:

Z tego co czytam, to na tym forum jeszcze nikomu nie udało się zrobić obiektywnych „ślepych testów”.

Ja "chyba" takie robie.

Prosze aby ktoś mi przestawił wzmacniacz, kabel, źródło. O to chodzi?

5 minut temu, Kraft napisał:

DAC-i mogą różnie brzmieć, tylko gdy robią różne fiku miku we wnętrzu (dzięki Fafniak za przydatne sformułowanie).

To DACi mogą ale wzmacniacze już nie?

44 minuty temu, Kraft napisał:

Nie. Jest "utarta" przez obiektywne pomiary i ślepe testy (czyli osoby, które sprawdzały na słuch). 

Ciekawe.

Bardzo proszę test transportów. Z wynikami LAB.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...