Skocz do zawartości

Gry ze świetną muzyką / muzyka z gier


Recommended Posts

Na pewno muzyka filmowa jak i muzyka z gier zasługują na osobne wątki-  na rynku wiele się zmienia, lecz jeszcze niedawno twardo optowałem za postrzeganiem gier jako sztuki (i wciąż uważam, że są takie dzieła).
Na pewno wielu z was grywa w gry, wielu  was ma gry w których muzykę ceni, podzielcie się z nami. Zaznaczam, iż chciałbym aby wątek był na tyle luźny, aby można było także dzielić się aranżacjami danych utworów. Tak więc, by nadać rytm, wrzucam kawałek, który został wykorzystane w Fallout New Vegas (Frank Sinatra) oraz aranżację soundtracka z Diablo

 

 

Edytowano przez Jasniutki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, czy ktokolwiek pamięta coś takiego. FPS z 2000 r. z rewelacyjnymi dialogami i stylizacją na lata 60-te. Agentka Cate Archer. James Bond mógłby jej buty czyścić. Tytułowa piosenka (jakość słaba, ale kompozycja i aranżacja wciąż się bronią). :) 

 

1 minutę temu, slaw0001 napisał:

😂🤣

Wolfenstein 3D to moja pierwsza strzelanka. Kultowa rzecz. Aż mi się zrobiło ciepło na sercu. Fajnie, że to przypomniałeś. :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Chyba Miro 84 napisał:

Raczej chodziło mi czy wogóle. Ja nie lubie muzyki w czasie gry, dlatego pierwsze co zawsze robię, to w menu muzyka na "0".

ŁOT? Serio? Myślałem, że pytasz o swoją muzykę, ale takiego czegoś też sobie nie wyobrażam, no, chyba, że jakieś symulatory, na przykład lotu czy ciężarówki. 

Słodki Panie, jak można grać bez muzyki w Mafię 1, 2, Wiedźminy, Skyrima, czy Deus Exy? Niepojęte to jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Adi777 napisał:

ŁOT? Serio? Myślałem, że pytasz o swoją muzykę, ale takiego czegoś też sobie nie wyobrażam, no, chyba, że jakieś symulatory, na przykład lotu czy ciężarówki. 

Słodki Panie, jak można grać bez muzyki w Mafię 1, 2, Wiedźminy, Skyrima, czy Deus Exy? Niepojęte to jest.

Nie przeczę że udzwiekowienie może być ok. Jednak muzyka mnie rozprasza w wiekszosci wypadków podczas gry 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesper Kyd - Hitman: Blood Money (2006)

 

 

 

 

Amon Tobin - Splinter Cell: Chaos Theory (2005)

Właściwie, to lubię ten soundtrack głównie za "Theme from Battery" i "El Cargo", niemniej całość jest na solidnym poziomie.

 

 

Tomáš Dvořák aka Floex - Machinarium (2009)

 

 

 

Jessica Curry - Everybody's Gone to the Rapture (2015)

 

 

 

 

Chris Remo - Firewatch (2016)

 

 

 

 

Austin Wintory - ABZÛ (2016)

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, takiego odzewu się nie spodziewałem
Niektóe nawet znam jak Castlevania, Black flag czy Quake II do którego soundtrack w niektórych kręgach uchodzi za legendarny

7 godzin temu, Chyba Miro 84 napisał:

Gracie w gry z muzyką w tle?

Raczej nie, w sensie, jeśli są to naturalne soundtracki jak w Heroes of Might and Magic III albo Morrowind lub inne Elder scrollsy to owszem, natomiast abym włączał muzykę w tle i grał, to tego nie praktykuję - nie raz próbowałem, ale rozprasza mnie to.

Do Falloutów jeszcze wrócę, bo nawet FO76 ma jakiś dobry kawałek, nie wspominając o Fallout 1, Fallout 2 i FO NV - jedynie Tactics odstawał ze wszytkich gier, ale on odstawał pod wieloma względami

Zawsze podobał mi się soundtrack z Maxa Payna i Maxa Payna 2 (w dwójce już trochę bardziej rozbudowany)

 

 

oraz jak już wspomniałem to Morrowind (tutaj w aranżacji zagrany przez orkiestrę
 


no i GENIALNY soundtrack do GENIALNEJ gry (HoMM III)
 

 

Dzięki Hitmanowi poznałem utwór Ave Maria - a długo śmigałem na tej ksywie, z racji, iż mam wytatuwaony kod kreskowy na karku 🙂
Za tę wrzutkę Hitmana serdecznie dziękuję, zapomniałem o tym świetnym soundtracku

Edytowano przez Jasniutki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...