Skocz do zawartości

Amplituner z wieloma strefami audio i obsługa Soundbar


KaCzuH_5_0_5

Recommended Posts

Drodzy audio-eksperci, 

 

Wpadłem jak śliwka w kompot w świat audio i zaczynam mieć coraz więcej pomysłów. Jednak potrzebuje Waszej pomocy w planach na rozbudowanie systemu. 

Celuje w Denon AVR-X2700H. 

 

Obecnie dysponuje:

- Yamaha Yas 109 podłączony do Xbox i TV za pomocą HDMI Arc

- Edifier RT1800Bts podłączony do komputera

- SVS SB-1000 zamieniany pomiędzy urządzeniami, zależnie z czego korzystam 

TV i komputer są obok siebie, ale na prostopadłych ścianach, stąd potrzeba obsługi dwóch stref. 

 

W planach mam zakup dwóch głośników Elac B6.2 i wykorzystanie ich jako głośniki Stereo do TV, a Soundbar jako głośnik centralny. Czyli mam zestaw 3.1 do filmów lub 2.1 gdy słucham muzyki.

I teraz pojawiają się następujące pytania:

- czy ustawienie głośników podstawkowych poziomo (niestety mam za mało miejsca, więc muszę kombinować) wiąże się z jakimiś negatywnymi efektami

- czy możliwe będzie podłączenie Soundbara do amplitunera i traktowanie go jako głośnik centralny

- czy możliwe będzie podłączenie głośników aktywnych, tj Edifier

- czy możliwe będzie łatwy wybór (np wybór presetu z pilota) pomiędzy 3.1, 2.1, a Edifier?

- czy możliwe będzie podłączenie głośnika lub wielu głośników bluetooth i puszczenie tej samej muzyki w innym pomieszczeniu? 

Muzyki słucham przez 80% czasu, pozostałe 20% to gry i filmy. 

 

W przyszłości będę się zastanawiał nad zrobieniem 5.1 albo 3.2.1, a jak budżet pozwoli to i 5.2.1

Edytowano przez KaCzuH_5_0_5
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • KaCzuH_5_0_5 changed the title to Amplituner z wieloma strefami audio i obsługa Soundbar
4 godziny temu, KaCzuH_5_0_5 napisał:

Drodzy audio-eksperci, 

 

Wpadłem jak śliwka w kompot w świat audio i zaczynam mieć coraz więcej pomysłów. Jednak potrzebuje Waszej pomocy w planach na rozbudowanie systemu. 

Celuje w Denon AVR-X2700H. 

 

Obecnie dysponuje:

- Yamaha Yas 109 podłączony do Xbox i TV za pomocą HDMI Arc

- Edifier RT1800Bts podłączony do komputera

- SVS SB-1000 zamieniany pomiędzy urządzeniami, zależnie z czego korzystam 

TV i komputer są obok siebie, ale na prostopadłych ścianach, stąd potrzeba obsługi dwóch stref. 

 

W planach mam zakup dwóch głośników Elac B6.2 i wykorzystanie ich jako głośniki Stereo do TV, a Soundbar jako głośnik centralny. Czyli mam zestaw 3.1 do filmów lub 2.1 gdy słucham muzyki.

I teraz pojawiają się następujące pytania:

- czy ustawienie głośników podstawkowych poziomo (niestety mam za mało miejsca, więc muszę kombinować) wiąże się z jakimiś negatywnymi efektami

- czy możliwe będzie podłączenie Soundbara do amplitunera i traktowanie go jako głośnik centralny

- czy możliwe będzie podłączenie głośników aktywnych, tj Edifier

- czy możliwe będzie łatwy wybór (np wybór presetu z pilota) pomiędzy 3.1, 2.1, a Edifier?

- czy możliwe będzie podłączenie głośnika lub wielu głośników bluetooth i puszczenie tej samej muzyki w innym pomieszczeniu? 

Muzyki słucham przez 80% czasu, pozostałe 20% to gry i filmy. 

 

W przyszłości będę się zastanawiał nad zrobieniem 5.1 albo 3.2.1, a jak budżet pozwoli to i 5.2.1

szukam też rozwiązania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.02.2022 o 12:49, KaCzuH_5_0_5 napisał:

czy ustawienie głośników podstawkowych poziomo (niestety mam za mało miejsca, więc muszę kombinować) wiąże się z jakimiś negatywnymi efektami

Sonicznymi tak. Ale to też kwestia pomieszczenia. Niektóre monitory mogą być tak ustawione Bardziej obawiam się że szafka w która je wkładasz da gorszy efekt.

Dnia 19.02.2022 o 12:49, KaCzuH_5_0_5 napisał:

czy możliwe będzie podłączenie Soundbara do amplitunera i traktowanie go jako głośnik centralny

nie

Dnia 19.02.2022 o 12:49, KaCzuH_5_0_5 napisał:

czy możliwe będzie podłączenie głośników aktywnych, tj Edifier

nie

Dnia 19.02.2022 o 12:49, KaCzuH_5_0_5 napisał:

czy możliwe będzie łatwy wybór (np wybór presetu z pilota) pomiędzy 3.1, 2.1, a Edifier?

? chyba nie rozumiem

albo przez dwa poprzednie nie tu też nie?

Dnia 19.02.2022 o 12:49, KaCzuH_5_0_5 napisał:

czy możliwe będzie podłączenie głośnika lub wielu głośników bluetooth i puszczenie tej samej muzyki w innym pomieszczeniu? 

Denon po aktualizacji ma BT out. ale nie wiem do ilu urzadzeń możesz podłączyć. chyba 1? Poza tym inne pomieszczenie? BT tego nie lyknie.

To już jak coś to glośniki Heos bo WiFi a nie BT.

Dnia 19.02.2022 o 12:49, KaCzuH_5_0_5 napisał:

W przyszłości będę się zastanawiał nad zrobieniem 5.1 albo 3.2.1, a jak budżet pozwoli to i 5.2.1

co to jest 3.2.1 i 5.2.1?

chodziło Ci o 3.1.2 i 5.1.2?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź :)

Tak, niałem na myśli 3.12 i 5.1.2.

 

Cytat

> czy ustawienie głośników podstawkowych poziomo (niestety mam za mało miejsca, więc muszę kombinować) wiąże się z jakimiś negatywnymi efektami

>> Niektóre monitory mogą być tak ustawione Bardziej obawiam się że szafka w która je wkładasz da gorszy efekt.

Głośniki będą leżeć na szafce, nie we wnęce szafki.

Cytat

> czy możliwe będzie podłączenie Soundbara do amplitunera i traktowanie go jako głośnik centralny

>> nie

Ani HDMI, ani optykiem nie da rady? 

 

Czy jest jakaś inna konkurencja dla Denon AVR-X2700H w podobnym przedziale cenowym?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, KaCzuH_5_0_5 napisał:

Tak, niałem na myśli 3.12 i 5.1.2.

Atmos nie ma sensu jak nie masz surroundów.

więc tylko 5.1.2

7 godzin temu, KaCzuH_5_0_5 napisał:

Głośniki będą leżeć na szafce, nie we wnęce szafki.

pokażesz jak?

7 godzin temu, KaCzuH_5_0_5 napisał:

Ani HDMI, ani optykiem nie da rady? 

Ani ,ani

7 godzin temu, KaCzuH_5_0_5 napisał:

Czy jest jakaś inna konkurencja dla Denon AVR-X2700H w podobnym przedziale cenowym?

Onkyo 696, nowszy Onkyo 6100, Yamaha 6A - ta nie widziana bardzo długo już. Pioneer 934? lub te co dostępne

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, KaCzuH_5_0_5 napisał:

Czy jest jakaś inna konkurencja dla Denon AVR-X2700H w podobnym przedziale cenowym?

wbrew temu co napisał @S4Home jedyna konkurencja to:
Pioneer VSX-935

Yamaha RX-V6A

Onkyo TX-NR6100

 

Pioneer VSX-934 oraz Onkyo TX-NR696 to są amplitunery technologicznie starsze. To znaczy nie wspierają 4k@120Hz oraz eARC.

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, S4Home napisał:

No ja mam inne kryterium.

Ja porównuje klasy amplitunerów pod kątem brzmienia.

Nie mam TV 4K i nie będę miał na razie.

Nie mam konsoli.

Ty wykorzystujesz 4K @120 Hz?

wybacz ale mało istotne co Ty masz. Prowadzicie sklep, według tego co jest na forum, staracie się ludziom pomagać. Zatem róbcie to w sposób profesjonalny. To czy mam sprzęt pod 4k@120Hz to jest moja sprawa i dla Twojej informacji, nie posiadam takiego sprzętu. Ale nie polecę nikomu kto szuka nowego amplitunera sprzętu który technologicznie jest z poprzedniej generacji.

Jak nowy to ma być nowy. Można wspomnieć o tych 696 czy 934 ale tylko w kategorii ciekawostek. Nie stawiał bym ich na równi z 2700. Już całkowicie pomijam Audyssey bo wtedy 696 czy 934 nie ma w ogóle podejścia.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.03.2022 o 10:24, lolekdrugi napisał:

Jak nowy to ma być nowy. Można wspomnieć o tych 696 czy 934 ale tylko w kategorii ciekawostek. Nie stawiał bym ich na równi z 2700. Już całkowicie pomijam Audyssey bo wtedy 696 czy 934 nie ma w ogóle podejścia.

Słyszałeś którykolwiek z tych które wymieniłeś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, tomek72 napisał:

Słyszałeś którykolwiek z tych które wymieniłeś?

Tak. 696 i 934 to praktycznie te same konstrukcje. NR6100 to następca 696. Mało realne by dużo zmienili. 2700 to podobna półka. Osobiście gdyby chciał nowy z tej półki cenowej to brałbym 2700 ze względu na Audssey.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, tomek72 napisał:

No tak kolega w pierwszym poście napisał że celuje w 2700, miałem  Onkyo 686, a teraz mam SR5013 i powiem jak dla mnie w kinie Onkyo zjadło tego Marantza na śniadanie mimo że nie miało Audyssey.

Bo Onkyo gra bardziej zywo. Wciągająco. I to sa amplitunery tej samej klasy. Tego nie zmieni wiek.

Klase amplitunera nie wyznacza to czy ma HDMI czy nie.

W Denonie faktycznie wielki plus Audysseya.

11 godzin temu, lolekdrugi napisał:

Tak. 696 i 934 to praktycznie te same konstrukcje. NR6100 to następca 696. Mało realne by dużo zmienili. 2700 to podobna półka. Osobiście gdyby chciał nowy z tej półki cenowej to brałbym 2700 ze względu na Audssey.

 

No i jak odbierasz dźwiękowo porównanie Onkyo z Denonem?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...