Skocz do zawartości

wzmacniacz (najlepiej z usb) + głośniki stereo do małego pokoju.


atman

Recommended Posts

Witam,
W tej chwili muzyki z peceta słucham, Xonar DX podłączony do całkiem niezłych jak na komputerowe głośników Altec Lansing CS21. jednak po pierwsze, chciałbym obywać się bez włączonego komputera, a po drugie i ważniejsze, chciałbym czegoś więcej jeśli chodzi o wrażenia icon_wink.gif

głównie słucham elektronicznej w stylu tech/House/Funky/Electro/Breaks i wszelkie czesto wymagajace hybrydy powyszych.
jednak także sporo rock i jazz. ogólnie chciałbym, aby dźwięk był możliwie neutralny, niepodbarwiony, dobrze czytelne wysokie tony, niski napięty zdyscyplinowany bas. Zależy mi na jakości bardziej niż mocy. zresztą pokój jest mały, 2m x 3,5m. ja sam będę się znajdował zwykle nie dalej niż 2m od nich. Wszystko razem powinno kosztować nie więcej niż 2 - 2,5k.

Żródło to przede wszystkim mp3 w jakości ~200 i 320, ale takze troche flac-ów, w przyszlosci mam nadzieje, ze bede zdobywal coraz wiecej bezstratnych. W zwiazku z tym pojawia sie pytanie: czy da sie sluchac bez udzialu cd/dvd, np. bezposrednio z dysku twardego usb, lub moze jest jakis wzmacniacz wyposazony w dysk?

Jaki wzmacniacz i głosniki możecie mi polecić? z tego co widziałem i czytałem, podobają mi sie B&W 686 (za prawie 2 tysie). czy byłoby to przepłacanie przy moich warunkach?

pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tench88
A jaki Xindak ma USB?
O ile dobrze pamiętam, to nie uświadczysz tego w ofercie na Polskę ...
Poza tym trudno będzie się zmieścić w 2500zł z takim wzmacniaczem i kolumnami. icon_sad.gif
Chyba Advance wprowadzil taki model pod koniec 2008 roku, ale cena to zapewne ok.3500zł (czyli budżet Atmana przekroczony).

Atman
Przy Twoich założeniach jest problem by zmieścić się w założonym budżecie (pewnie bliżej 5 tysięcy, jak nie 10 tysięcy ...), oraz:
jeżeli chcesz wzmacniacz stereo z wejściem USB - to praktycznie nie występują, zostaje Ci szukać amplitunera KD z wejściem USB.
Więc może poszukać niezłego odtwarzacza DVD z gniazdem USB (czyli dysk USB podłączysz).
A do tego wzmacniacz czy amplituner - ale już stereo.
Serwer muzyczny też swoje kosztuje...

Poza tym poczytaj w wątku " Nowa era dźwięku, Squeezebox i serwery muzyczne"
http://forum.audio.com.pl/index.php?showtopic=6135
może tu znajdziesz rozwiązania dla siebie... icon_cool.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydawalo mi sie ze sam wzmak ma byc za 2/2,5kzl Co do Xindaka to najnowsza wersja ktoregos modelu ma USB, chyba nawet jakis uzytkownik tego forum wklejal scana serwisowki.
edit:
Mój xindak a06 również ma wejście usb. Też byłem zdziwiony jak to zobaczyłem, ponieważ na zdjęciach z różnych testów w necie go nie było. Widocznie jest to nowa wersja. Ciekawe czy oprócz tego gadżetu coś jeszcze w samym wzmacniaczu poprawili.
BTW polecam ten wzmacniacz. Do 1500,- (a można i taniej) ciężko coś lepszego znaleść. Uzywki na allegro, ale jeszcze z gwarą polpaka chodzą po 900-1000,-. Tylko musisz polować.

Jednak to bylo inne forum, nowka 1500zl. Tylko trzeba uwazac zeby nie kupic wersji bez usb. A co do Xindaka to moze Paradigm? Za 1500zl moglbys kupic swietne monitory 20v3 lub 20v4(widzialem 1roczne kolumny z kartonami etc za 1400zl) tylko trzeba dobrze znalesc. Polecam gieldy hi-fi przy forach internetowych, na allegro nie ma prawdziwych rodzynkow:)
Za 3k mysle ze mialbys swietny sprzet:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Tylko należy pamiętać, że ten usb służy do komunikacji z komputerem i ewentualnie zmiany oprogramowani wzmacniacza. Nie jest to port do pendrivea i mp3. Z tego co wiem, to nie ma na froncie przełącznika źródła na odtwarzanie mp3.


Komputer widzi zmak jako glosniki zewnetrzne czy cos takiego..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...