Skocz do zawartości

Jakie kolumny głośnikowe do 15tysiecy


kabanos505

Recommended Posts

Cześć,

Podpowiedzcie proszę jakie wybrać kolumny do 15 tysięcy, w tej chwili grałem z Klipsch RP-280F.

Zestaw z którym to ma współpracować to:

Wzmacniacz: Cambridge Audio Azur 851A

Przedwzmacniacz: Cambridge Audio DAC Magic 100

Streamer: Yamaha WXC-50

Odtwarzacz CD: Onkyo CD 9030

Słucham: Rocka, Metalu.

Pomieszczenie 30m2

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kabanos505 napisał:

Podpowiedzcie proszę jakie wybrać kolumny do 15 tysięcy, w tej chwili grałem z Klipsch RP-280F.

Posłuchaj sobie Revel Concerta2 F36. Raczej nikt tu z forum ich nie poleci, bo nie jest to żaden aktualny hit sezonu, ale po czymś tak okropnym jak Klipsch może być to ciekawe doświadczenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, lysyrafal napisał:

Ok, góra ma być spokojniejsza, a bas ma zostać konkretny ( napisałeś "kiedyś' ) i nie wiem jak to rozumieć?

Co średnimi tonami, ma być ich więcej niż w Klipsch?

Bas jak najbardziej ma zostać. Średnie tony fajnie jak by grały wyżej niż w klipsch. A góra była ułożona a nie piskliwa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Dzik napisał:

Revel Concerta2 F36

A co to ? Powiem tak , jak widzę kolumny w tej cenie w lakierku fortepianowym to już zapala mi się lampka ostrzegawcza . Ale nie słuchałem , więc nie przesądzam sprawy.

20 minut temu, Dzik napisał:

Raczej nikt tu z forum ich nie poleci, bo nie jest to żaden aktualny hit sezonu,

Tak dla Twojej wiedzy , z tego co czytam to bezapelacyjnym hitem sezonu jest Teufel Ultima 40 !!! Gra ze wszystkim i z recenzji użytkowników wynika , że gra jak kolumny za 30k. a system wynosi o 5 klas w górę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, tomek4446 napisał:

jak widzę kolumny w tej cenie w lakierku fortepianowym

Chciał do 15k, dostał sporo tańszą sugestię. Podobno te obudowy dla Revel wykonuje włoski producent mebli luksusowych, więc najwyraźniej twoje uprzedzenie to rzecz względna - ja mam do tego obojętny stosunek.

6 minut temu, tomek4446 napisał:

Teufel Ultima 40 !!! Gra ze wszystkim i z recenzji użytkowników wynika , że gra jak kolumny za 30k.

Ta? O ja p... już lecę kupować, zwłaszcza że "gra ze wszystkim".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, kabanos505 napisał:

Ja mam już swój typ, ale nie chcę o nim pisać narazie, bo liczę na ciekawe propozycję do posłuchania od was.

Zbliżonej muzyki do tej którą słuchasz słucha kolega @nowy78 . Słuchałem u niego metalu na Usherach i jest klasa. Ushery są podłączone do końcówki Passa ale Cambridga też posiada. Dla mnie dźwięk był rewelacyjny. poczekajmy może Piotrek coś skrobnie.

Np.

https://www.audiofast.pl/pl/usher/dancer-mini-one-diamond

8 minut temu, Dzik napisał:

Podobno te obudowy dla Revel wykonuje włoski producent mebli luksusowych,

I właśnie dlatego włącza mi się alarm . Nie dlatego , że lakierek zejdzie , tylko dlatego , że taki lakierek , a szczególnie wykonany przez znamienitych włoskich mistrzów od cholery kosztuje. I jak się weźmie pod uwagę wszystkie składniki ceny ,typu transporty , marże fabryki , pośredników to na "dźwięk" niewiele zostaje :)

Po za tym wg. architektów lakierek już jest passe :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, tomek4446 napisał:

I jak się weźmie pod uwagę wszystkie składniki ceny ,typu transporty , marże fabryki , pośredników to na "dźwięk" niewiele zostaje

Aha, takie staropolskie mądrości....

Niestety z testów kolumn głośnikowych Revela i odsłuchów wynika dokładnie odwrotny wniosek, czyli że na "dźwięk" im jednak wystarczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli podoba Ci się dynamika Klipsch i nie chciałbyś z niej rezygnować to polecałbym zwrócić uwagę na Focal Aria 936, które zaprezentują szerszą i głębszą prezentację sceny dźwiękowej. Zyskasz większe zróżnicowanie basu oraz łagodniejszą górę. 

Bardziej muzykalne brzmienie uzyskasz podłączając Audio Physic Tempo Plus. Na plus będzie bogata średnica oraz fenomenalny trójwymiar. Jeśli mielibyśmy postawić na solidną podstawę basową z dużą przestrzenią to posłuchałbym koniecznie polskich Pylon Audio Jasper 25. 

 

Zapraszam na odsłuch oraz po wyceny 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Q21 napisał:

Jeśli podoba Ci się dynamika Klipsch i nie chciałbyś z niej rezygnować to polecałbym zwrócić uwagę na Focal Aria 936, które zaprezentują szerszą i głębszą prezentację sceny dźwiękowej. Zyskasz większe zróżnicowanie basu oraz łagodniejszą górę. 

Bardziej muzykalne brzmienie uzyskasz podłączając Audio Physic Tempo Plus. Na plus będzie bogata średnica oraz fenomenalny trójwymiar. Jeśli mielibyśmy postawić na solidną podstawę basową z dużą przestrzenią to posłuchałbym koniecznie polskich Pylon Audio Jasper 25. 

 

Zapraszam na odsłuch oraz po wyceny 

No właśnie moim zdaniem 936 grają gorzej niż 926, bas w 926 schodzi niżej. Średnica faktycznie lepsza wydaje się w 936 ale ogółem 926 moim zdaniem grają lepiej. Chyba, że zasłonimy jeden wylot w 936 zaczynają grać dobrze :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dzik napisał:

Revel Concerta2 F36

Słuchałem tych kolumn. Słuchałem też podstawek tego producenta. Jeżeli kogoś zmęczyły wysokie tony Klipsza to może być to dobry kierunek. Ale jednocześnie jeśli komuś spodobał się dół Klipsza to w życiu bym Revela nie kupił. Im charakterem bliżej do czegoś pomiędzy Dynaudio, a Kef. Bas w Revelach zapamiętałem jako potężny, spowolniony, mocno nasycony, dominujący.

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, lpomis napisał:

jeśli komuś spodobał się dół Klipsza to w życiu bym Revela nie kupił.

Ten dół Klipscha polega najczęściej na podbiciu w okolicach 100 Hz, mocnym podbiciu góry - z czego ta marka wręcz słynie - i wielkiej dziurze gdzieś pomiędzy. Żadne dobre głośniki tak nie zagrają, a należy mieć na względzie, że dźwięk postrzegamy jako całość; innymi słowy, dół słyszysz też przez pryzmat reszty pasma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

I właśnie dlatego włącza mi się alarm . Nie dlatego , że lakierek zejdzie , tylko dlatego , że taki lakierek , a szczególnie wykonany przez znamienitych włoskich mistrzów od cholery kosztuje. I jak się weźmie pod uwagę wszystkie składniki ceny ,typu transporty , marże fabryki , pośredników to na "dźwięk" niewiele zostaje :)

Wychodzi na to, że najlepiej grają kolumny robione w Chinach. Robocizna tańsza, to i na "dźwięk" więcej zostaje. Chociaż nie... też ludziska kręcą nosem. To jak nie Włosi czy Chińczycy, to kto? Gdzie produkują kolumny z największym udziałem "dźwięku"? Proszę o długość i szerokość geograficzną.

Moja propozycja do odsłuchu: JBL L82 Classic.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...